Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

SK/K/8/2008 - Korona (MSW) vs Jarek bar. Sadowski

SK/K/8/2008 - Korona (MSW) vs Jarek bar. Sadowski

Postprzez von Lichtenstein 27 paź 2008, o 22:00

Sąd Krajowy postanawia o nadaniu biegu sprawie, sygn. SK/K/8/2008 (sprawa karna - wniosek o zesłanie).

Sąd wzywa oskarżonego, Barona Jarka Sadowskiego h. Lubicz, do odniesienia się do aktu oskarżenia, w terminie do 30 października 2008 r. Sąd poucza oskarżonego o możliwości złożenia wniosku o przedłużenie terminu na złożenie wyjaśnień, jeżeli przewidziany termin, ze względu na słuszne i uzasadnione okoliczności, jest dla oskarżonego zbyt krótki.

Sąd przypomina oskarżonemu, iż przysługuje mu prawo do odmowy składania wyjaśnień, oraz prawo do dobrowolnego poddania się karze.
Michael ik Lihtenštán,
úr Gewerded Kong ik Teutonies
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Teutonii

Re: SK/K/8/2008 - Korona (MSW) vs Jarek bar. Sadowski

Postprzez jarosad 2 lis 2008, o 13:19

Wysoki Sądzie!

Nie mogłem odpowiedzieć wcześniej ze względu na mnogość testów sprawdzających moją niewiedze oraz przygotowania do obecnych świąt okupujące mój niezmiernie bezcenny czas w tzw. realu, za co bardzo przepraszam. Proszę w tym momencie o zmianę moich personaliów, bo na skutek spisku (inaczej skrytych działań przeciwko mojej osobie nazwać nie mogę) już nie jestem baronem.

Złożona przysięga była efektem nieprzemyślanego żartu, napisanego pod wpływem negatywnych emocji. W związku z tym nie mam nic na swoje usprawiedliwienie. W związku z tym mogę tylko dobrowolnie poddać się karze.

Dlatego zrzekam się w tym momencie mojego bezprawnie zabranego tytułu szlacheckiego, obywatelstwa Księstwa Sarmacji oraz obywatelstwa Marchii Teutońskiej.
jarosad

Postprzez von Lichtenstein 4 lis 2008, o 18:20

Sąd przyjmuje wyjaśnienia oskarżonego, jednocześnie jednak zapytuje oskarżonego, o to, w jaki sposób dokonał w Heroldii wpisu, który nie został przewidziany przez autora skryptu? Sąd prosi o szczegółowe wyjaśnienia w tej materii.
Michael ik Lihtenštán,
Królestwo Teutonii

Postprzez jarosad 4 lis 2008, o 18:59

Wysoki Sądzie!

Jeszcze raz przypominam, że już nie jestem baronem.

Treść złożonej przysięgi zmieniłem wpisując w rubrykę "imię i nazwisko" oprócz oczywistych danych następujący ciąg znaków: ", również zaprzeczam, iż jako".
jarosad

Postprzez von Lichtenstein 4 lis 2008, o 21:49

Przewodniczący składu orzekającego postanawia o zamknięciu rozprawy.

Sąd rozpoczyna naradę ws. orzeczenia.
Michael ik Lihtenštán,
Królestwo Teutonii

Postprzez von Lichtenstein 18 lis 2008, o 19:56

Wyrok Sądu Krajowego
W imieniu Księcia Sarmacji, w sprawie SK/K/8/2008.

Sąd Krajowy w składzie:
SSK Michael v-hr. von Lichtenstein
SSK Krzysztof diuk Konias
SSK Ariston z Chios

Po rozpoznaniu sprawy SK/K/8/2008 orzeka co następuje:

Oskarżonego Pana Jarka Sadowskiego uznaje się za niewinnego zarzucanego mu czynu z Art. 66 ust. 2 Kodeksu Karnego Księstwa Sarmacji.

Uzasadnienie:

Sąd uznał, zgodnie z Art. 1, ust. 2 Kodeksu Karnego Księstwa Sarmacji , iż nie stanowi przestępstwa czyn zabroniony o znikomej szkodliwości społecznej. W ocenie Sądu szkodliwość społeczna popełnionego przez oskarżonego czynu jest nikła. Sąd zauważył iż czyn oskarżonego nacechowany był wyłącznie chęcią okpienia i żartu, biorąc przykład ze swoich poprzedników, którzy dopuścili się podobnego występku.

Oskarżony dokonując czynu zabronionego nie dopuścił się hackingu, wykorzystał pozostawioną przez twórcę Heroldii lukę do wprowadzenia niepożądanych wartości. W tym wypadku Sąd zauważa analogię z przykładem wtargnięcia na nieogrodzony plac, opatrzony jedynie w tabliczkę "nie wchodzić". W związku z tym czyn oskarżonego w żadnym stopniu nie przyczynił się do wyrządzenia krzywdy społeczeństwu. Mimo umyślności czynu nie stanowił on dla nikogo zagrożenia, oraz nie uszkodził trwale systemu informatycznego.

Zdaniem Sądu powyższe przesłanki nie były wystarczające, by przypisać czynowi oskarżonego rangi przestępstwa, wobec czego należy orzec jak w sentencji.
Michael ik Lihtenštán,
Królestwo Teutonii

Powrót do Archiwum Sali Rozpraw