Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Wniosek w sprawie Bratumił kontra Yaraeh

Wniosek w sprawie Bratumił kontra Yaraeh

Postprzez Edyta 9 paź 2008, o 12:07

Wnioskuję w imieniu Pana Bratumiła Nowaka o zakaz zbliżania się osoby Pana Yaraeh Alejandro Juan
Alvaro Carlos Matias baronet Kami-Chojnacki-Euskadi la Taureau il
Kumaruh de Luna Bilbogandik do osoby Pana Bratumiła Nowaka.
Wniosek ten uzasadniam tym iż osoba Pana Yaraeha w żenujący sposób uraża osobę Pana Bratumiła wyśmiewając poszkodowanego na LDKS - tu mam na myśli sposób wypowiedzi Pana Bratumiła. Pan Yaraeh chyba nie zdaje sobie sprawy z tego iż ma do czynienia z osobą głuchą. Czepianie się wymowy głuchego jest jak czepianie się osoby z dysortografią tego że popełnia błędy w pisowni. Na obie przypadłości nic się nie poradzi więc radziła bym się wczuć w sytuację Pana Bratumiła i spróbować zrozumieć to co on mówi.

Proszę o pozytywne rozpatrzenie wniosku.

--
Edyta Konias zd. von Thorn-Browarczyk
bnt. Edyta Konias zd. von Thorn-Browarczyk
dumna mieszkanka Królestwa Teutonii
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Re: Wniosek w sprawie Bratumił kontra Yaraeh

Postprzez ariston z chios 9 paź 2008, o 18:32

Chciałbym być dobrze zrozumiany - ale proszę o wyjaśnienie - czy chodzi o wymowę czy pisownię? Prosiłbym o udokumentowany i precyzyjny wniosek, dla dobrego jego rozpatrzenia.
Proszę również i wyjaśnienia, najlepiej by Czcigodny Pan Yaraeh, spróbował zażegnać konflikt polubownie.
Zarządzam przed ewentualną rozprawą czas pojednawczy.
Ponadto oczekuję wypowiedzi samego zainteresowanego zakazem zbliżania się - oświadczenia czy popiera i podtrzymuje złożony wniosek.
ariston z chios

Postprzez Aluś 9 paź 2008, o 20:13

Wysoki Sądzie!

Do wniosku kawalera Nowaka podchodzę z lekkim uśmieszkiem na twarzy, gdyż cała ta sprawa, wywołała moje rozbawienie.
Jestem w pełni świadomy faktu, iż kawaler Nowak ma problemy z percepcją słuchową, jednakże należałoby tutaj postawić pytanie, czy ma to jakikolwiek związek ze sprawą? Bo odnoszę wrażenie, że kawaler Nowak, za wszelką cenę usiłuje wzbudzić zainteresowanie wokół swojej osoby, poprzez stałe utyskiwanie, na swój stan zdrowia. Potrzeba stałego bycia w centrum uwagi, jaką przejawia kawaler Nowak, w połączeniu z pedantyczną, wręcz szwejkowską nadgorliwością w wypełnianiu obowiązków służbowych. Kawaler Nowak nie rozumie subtelnej różnicy, pomiędzy użyciem słowa "dupa", które niezależnie od kontekstu, klasyfikuje jako wulgaryzm, w kontekście dyskusji nad materią danego artykułu, a użyciem go w formie inwektywy, czy chociażby przytoczenie go przeze mnie tutaj, w budynku sądu, w formie retrospekcji wydarzeń, które spowodowały iż mój pogląd na osobę kawalera Nowaka, nie mógłby zostać zaklasyfikowany do pozytywnych.

Deliberując dalej, kawaler Nowak wysławia się w sposób, który nie jest dla mnie zrozumiały, używa konstrukcji gramatycznych, z którymi nie miałem okazji się dotąd zapoznać, tworzy neologizmy, upraszcza formę językową, tworzy nowe normy językowe, najczęściej stojące w opozycji do dotychczas obowiązujących. Jego sposób wyrażania emocji powoduje moje zmieszanie, gdy kolejny raz nie jestem w stanie zrozumieć intencji kawalera Nowaka. Kawaler Nowak wyraża się wyjątkowo niezbornie, mógłbym użyć dosadniejszego cytatu, pewnego chorążego, o tym, że wypowiedzi kawalera Nowaka przypominają zamtuz na kółkach.

Kawaler Nowak, pomawia moją osobę, zarzucając mi złośliwość, wyraża negatywne emocje, w sposób wyjątkowo niedyplomatyczny. Z lubością stosuje tak zwaną logikę Kalego, widząc pyłek w moim oku, nie dostrzegając tartaku we własnym, zasłaniając się przy tym, wspominanymi wyżej schorzeniami, które przypominają zasłanianie się dysleksją, oraz, ostatnio wchodzącą na szkolne salony, głównie w związku z pojawieniem się matematyki jako przedmiotu obowiązkowego na maturze, dyskalkulią.

Wysoki Sądzie!

Mimo mojego obszernego wywodu, który napisałem celem rzucenia nieco światła na tę sprawę, pozostawiam do uznania Wysokiego Sądu wniosek o ustanowienie zakazu zbliżania.
Rooshoffy Byczeq,

Obrazek
Aluś

Postprzez TAR 19 paź 2008, o 21:22

Ja Bratumił bnt Nowak upoważniam panią Edytę bnt. Konias zd. von Thorn-Browarczyk do występowaniu w moim imieniu w sprawie o ustanowienie zakazu zbliżania się do mnie przez Pana Yaraeha Alejandro baroneta Kami-Chojnackiego-Euskadi. Ponadto potwierdzam, iż popieram złożony wcześniej przez Panią Edytę bnt. Konias wniosek.

Z poważeniem Bratumił bnt Nowak
Teodozjusz Diuk-Baron Azoramath-Arped Obrazek

Kasztelan Królewskiego Miasta Almera
Kapitan KSZ, Dowódca 5 „Żelaznej” Brygady Pancernej
Pan i władca Hrabstwa Dahrim, lennik Królestwa Baridas
Kościół Diuczej Wiary
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych

Postprzez ariston z chios 20 paź 2008, o 19:48

Wniosek uważam za złożony prawidłowo. Uznaję także pełnomocnictwo procesowe i wynikające z niego umocowanie do reprezentowania wnioskodawcy. Do składu orzekającego powołuję sędziów:
- JKW Piotra Mikołaja - jako przewodniczącego składu orzekającego
- Michaela von Lichtensteina
- Aarona von Lichtenstein-Rozmana
przekazuję prowadzenie sprawy przewodniczącemu składu orzekającego. Kwalifikuję sprawę jako sprawę z zakresu prawa cywilnego.

Sprawie nadaję sygnaturę SK/C/1/2008.

--
Ariston z Chios
przewodniczący SK
ariston z chios

Postprzez Edyta 20 paź 2008, o 20:24

odnoszę wrażenie, że kawaler Nowak, za wszelką cenę usiłuje wzbudzić zainteresowanie wokół swojej osoby, poprzez stałe utyskiwanie, na swój stan zdrowia. Potrzeba stałego bycia w centrum uwagi, jaką przejawia kawaler Nowak, w połączeniu z pedantyczną, wręcz szwejkowską nadgorliwością w wypełnianiu obowiązków służbowych.

Bez przesady Panie Yaraeh Pan Nowak tylko pokazuje nam powód swojego problemu z poprawną pisownią.

Deliberując dalej, kawaler Nowak wysławia się w sposób, który nie jest dla mnie zrozumiały, używa konstrukcji gramatycznych, z którymi nie miałem okazji się dotąd zapoznać, tworzy neologizmy, upraszcza formę językową, tworzy nowe normy językowe, najczęściej stojące w opozycji do dotychczas obowiązujących ...

A nie wspomnę o tym ile razy ja nie mogę Pana zrozumieć gdy tylko pisze Pan po hiszpańsku! Może od razu wszyscy zacznijmy pisać w obcych językach i ciekawe czy dalej się ktoś będzie czepiał że nie umie zrozumieć treści.
Ja na co dzień piszę z Panem Nowakiem i jakoś nie umiem stwierdzić że za chiny ludowe go nie rozumiem.

Tak przy okazji jeżeli się do końca nie jest pewnym czy piszemy używając wulgaryzmu to lepiej pisać tak "d**a" i każdy wie co to za słowo a i nie dostanie Pan za nie mandatu.

... zasłaniając się przy tym, wspominanymi wyżej schorzeniami, które przypominają zasłanianie się dysleksją, oraz, ostatnio wchodzącą na szkolne salony, głównie w związku z pojawieniem się matematyki jako przedmiotu obowiązkowego na maturze, dyskalkulią.

A Pan czym zasłania powód niezrozumienia Pana Nowaka? Jakoś nie widzę lasu rąk osób, które nie potrafią poszkodowanego zrozumieć. Można nie rozumieć rosyjskiego języka (wiem ze Pan go nie rozumie), ale lekko łamanej polszczyzny Pan nie rozumie?

Kawaler Nowak, pomawia moją osobę, zarzucając mi złośliwość

...i ma rację. A kiedy Pan nie był złośliwy czy uszczypliwy?
bnt. Edyta Konias zd. von Thorn-Browarczyk
dumna mieszkanka Królestwa Teutonii

Powrót do Archiwum Biura Podawczego