Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Zapytanie do rodu- adopcja

Obrazek
Starosarmacja: Serwis internetowy  •  Manifest Oświeconego Monarchofaszyzmu  •  Pomoc finansowa  •  Dotacje  •  Praca w Starosarmacji  •  Sport
M O N A R C H O F A S Z Y Z M      T O       P R Z Y S Z Ł O Ś Ć       S A R M A C J I

Zapytanie do rodu- adopcja

Postprzez Marek 24 cze 2015, o 21:59

Witam chciałbym adoptować Irminę de Vellior-Buddus, i takie zapytanie do członków rodziny, czy nie macie nic przeciw temu mojemu wyborowi. Irmina jest osobą która dał się poznać jako dobra Sarmatka. Myślę ze zasługuje na bycie członkiem naszej rodziny.
(-) Marek diuk Chojnacki (A7718)
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Re: Zapytanie do rodu- adopcja

Postprzez IUdR 29 cze 2015, o 12:56

Ja jestem przeciwny. Pamiętam wszystkie "jaja adopcyjno-rozwodowe" w wykonaniu m. in. Irmina, która zresztą była przez pewien czas v-żoną Marka. To nie tylko jakaś dzika patologia, ale też wystawianie na próbę rodu. Proponuję zezwolić/olać fakt adopcji (do tego nic nie mam), natomiast nie wyrazić zgody na używanie nazwiska i nie włączanie do rodu (drzewa). Iwanowicze już to przerabiali. Proponuję uznać Irminę za córkę morganatyczną. Wilk będzie podkarmiony, owca zwichnie tylko kostkę.
Sierota Baridaska Po Zdrowym Rozsądku Mająca Zatwardzenie
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Marek 29 cze 2015, o 13:45

Może na początku tak było, jednak pamiętaj ze ona dopiero wróciła do Sarmacji. Może jednak zaistniała jakaś zmiana. Ja proponuję tak jak w akcie adopcyjnym napisałem żeby pozwolić na używanie nazwiska Chojnacki. Wierzą w poprawę ludzi,jak odejdzie to jej strata, jak zostanie wzbogacimy się o nową osobę, która dobrze rokuje na przyszłość..Co do wspomnianej patologi w Sarmacji zdarzały sie gorsze. :D

Postprzez suchy 23 paź 2015, o 21:29

Hejho, hejho,

Tym razem wracam porządnie, więc zajrzałem i tutaj ;)

Sprawa już dość stara - jak to teraz wygląda? Jak działania Irminy w KS po powrocie do żywych? Szczerze Ci powiem, Marku, że i ja nie mam jakichś mega pozytywnych wspomnień z czasów jej dawnej aktywności. Jak to wygląda teraz?

Jedno mogę powiedzieć na pewno - adopcji nie mam zamiaru się w żadnym razie sprzeciwiać. Co do używania nazwiska Chojnacki i dodania do drzewa - nad tym musimy pomyśleć.
kontradm. Mateusz von Thorn-Chojnacki, diuk Unisławowa
Kościół Diuczej Wiary
Starosarmacja

Postprzez Marek 23 paź 2015, o 22:53

Witaj,co do Irmina bardzo pozytywnie,jest aktywna pisze w gazecie angażuje się w Sarmacje sprawy.Bylo by fajni gdybyś pozwolił na używanie naszego nazwiska.

Postprzez Hetman_Gotfryd 4 lis 2015, o 20:41

Witam
Trochę mi ciężko odnieść się do tej kwestii, nie mniej nie jestem przekonany co do słuszności decyzji. Nie mniej w mojej ocenie, warto było dać jej możliwości posiadania nazwiska "Chojnacka". Ok ale skoro Daniel uznał że tak musi być, nie pozostaje nie zaakceptować tej decyzji. Ale ludzie się zmieniają ,a pewne czyny ulegają przedawnieniu... nawet w Księstwie.
Gotfryd Slavik diuk de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Powrót do Zjazd Rodu Chojnackich