Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Ujednolicenie herbów

Obrazek
Starosarmacja: Serwis internetowy  •  Manifest Oświeconego Monarchofaszyzmu  •  Pomoc finansowa  •  Dotacje  •  Praca w Starosarmacji  •  Sport
M O N A R C H O F A S Z Y Z M      T O       P R Z Y S Z Ł O Ś Ć       S A R M A C J I

Ujednolicenie herbów

Postprzez Leszke 28 gru 2013, o 00:56

Jak wspomniałem w inauguracji, za jedną z najważniejszych kwestii podczas zjazdu uważam ujednolicenie herbów. Miło było przeczytać w wiadomościach prywatnych od was, że w większości popieracie ten pomysł (zaledwie jedna osoba wyraziła sprzeciw). Musimy zatem podjąć podstawową decyzję:

1. Czy przyjmujemy jeden wspólny herb, bądź herby mocno ujednolicone różniące się detalami?
2. Czy tez może przyjmujemy wspólny element (elementy), które będą nasz ród wyróżniać?

Jeżeli chodzi o realizację pierwszej opcji, to bazą do ujednolicenie powinien być herb Tomasza Chojnackiego, czyli taki (ze świeżymi zmianami zatwierdzonymi przez Dziadka z zaświatów :D):

Obrazek

Troszkę te korony nierówno się ułożyły, ale już dokonałem poprawek. Niestety z powodu awarii IMG nie mogłem wstawić tu wersji poprawionej.

Jeżeli chodzi o opcję drugą, czyli wspólny element, to proponowałbym tu albo korony z herbu Tomasza, albo lwa w klejnocie z herbu Tomasza, albo romby które mają już w swoich herbach Sławomir i Mateusz:

Obrazek Obrazek

Gdzieś miałem ładnie zrobioną wersję tych rombów, ale się zawieruszyła (zrobię nowe), a poza tym, jak wspomniałem, padło IMG i nie chcę kombinować. Gdy tylko wszystko się unormuje a ja znajdę romby, to zaprezentuję.

Herby to sprawa osobista, tak więc głos każdego z was powinien tu się pojawić. Wszystko co powyżej napisane to wstępna propozycja i jestem pewien, że dojdziemy do bardzo ładnie wyglądającego i dobrze nas reprezentującego kompromisu. Czekam na wasze sugestie i pytania.

Dodam, że herby dla wszystkich z was wykonamy z Ignacym, więc o nic nie trzeba się martwić - będzie ładnie :)
Leszek diuk de Ruth
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Re: Ujednolicenie herbów

Postprzez IUdR 28 gru 2013, o 01:19

Ja mam te romby, w dzień wrzucę. Pomysł ujednolicenia popieram calym sercem. Osobiscie widze jeszcze yrzecia (najmniej fajna, ale zawsze) opcje. Opisze na dniach.
Sierota Baridaska Po Zdrowym Rozsądku Mająca Zatwardzenie
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Winheart 28 gru 2013, o 18:20

Wolałabym jakiś element do herbu obecnego, ale dobrym rozwiązaniem mogłoby być również podzielenie tarczy herbowej na 2 części - w jeden mogłoby być to co dotychczas, w drugiej np. połowa Herbu dziadeczka Avatara...

Edit - lew w koronie też byłby nie głupim rozwiązaniem, chyba. A odnośnie ujednolicenia, to przypominam, że dla przykładu ja, mam piękną kobiecą wersję tarczy :D
(-) Calisto diuczessa Norvegicus-Chojnacka
Sołtys Nadziei
Obrazek

Postprzez Tytus 28 gru 2013, o 23:04

Cóż :) Jako jednemu z młodszych przedstawicieli tak zacnego sarmackiego rodu ciężko mi wychodzić z jakimiś nowymi propozycjami, szczególnie, że te, które już się pojawiły w mojej opinii są ok.

Przypadła mi do gustu idea zaproponowana przez przedmówczynię- podzielić tarczę herbową na dwie części. Jedna będzie unikatowa dla każdego członka rodu, druga wspólna.

Podczas mojej rozmowy z Leszkiem padł także pomysł stworzenia wspólnej dewizy rodowej i (opcjonalnie) unikatowego dla każdego zawołania.
(—) adm. Tytus markiz Aureliusz-Chojnacki
Szef Sztabu KSZ
Ostatni Premier Gellonii i Starosarmacji
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Leszke 29 gru 2013, o 01:12

Ogólnie nie jestem zwolennikiem przepołowionych tarcz, jak dla mnie trochę by się zrobił bałagan (bo dzielić można w nieskończoność), niemniej wizja takiego herbu, gdzie jedna połowa jest rodowa, brzmi kusząco. Co do dewizy i zawołań, to potwierdzam i popieram. Dodam, że mamy hymn rodowy napisany przez Calisto i z niego można wybrać jakiś fragment (w związku z powyższym otwieram nowy wątek :D).
Leszek diuk de Ruth

Postprzez Hetman_Gotfryd 1 sty 2014, o 17:53

Witam
Wiec tak opcja z ujednoliceniem jest kuszącą , ale osobiście jestem za pewnymi kosmetycznymi zmianami.
Uważam że wspólne elementy to najlepsze rozwiązanie. W ten sposób podkreślamy naszą Rodziną wieźć a zarazem nie zatracimy naszej Indywidualności... Co do dewizy Rodowej; rud de Ruth ma taką i brzmi ona następująco:
Możecie odebrać nam Wolność ale nie Honor, wersja skrócona Wolność i Honor.
Gotfryd Slavik diuk de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Daniel Chojnacki 4 sty 2014, o 16:54

Jestem za ujednoliceniem tarcz herbowych.

Sam chciałbym zachować mitrę książęcą i płaszczyk. Mam nadzieję, że to dla Was nie problem. :-)
Daniel Chojnacki książę-senior, hrabia Przepadu

Postprzez Tytus 5 sty 2014, o 14:07

Daniel Łukasz napisał(a):Sam chciałbym zachować mitrę książęcą i płaszczyk. Mam nadzieję, że to dla Was nie problem. :-)

Łasy na honory JKW :P
(—) adm. Tytus markiz Aureliusz-Chojnacki
Szef Sztabu KSZ
Ostatni Premier Gellonii i Starosarmacji
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Leszke 6 sty 2014, o 12:47

Daniel Łukasz napisał(a):Jestem za ujednoliceniem tarcz herbowych.

Sam chciałbym zachować mitrę książęcą i płaszczyk. Mam nadzieję, że to dla Was nie problem. :-)

Jasna sprawa i żaden problem :) Chociażby z powodu Twojego herbu potrzebujemy takiego elementu wspólnego który nie będzie zbytnio ingerował w obecnie posiadane herby jak też będzie wyraźnie zauważalny i charakterystyczny. Postaram się dziś wieczorem (może) zaproponować konkrety.
Leszek diuk de Ruth

Postprzez Hetman_Gotfryd 8 sty 2014, o 21:12

Witam
Też uważam że najlepiej przedstawić jakiś konkretny projekt herbu i zobaczyć jakie będą sugestie co do jego kształtu...
Gotfryd Slavik diuk de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Następna strona