Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa

Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa

Postprzez Orjon 24 cze 2019, o 23:18

Grodzisk, dn. 25.06.2019 r.

Prefekt Generalny
Arsacjusz Arped
w miejscu

Szanowna Prefekturo,

niniejszym składam zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa z art. 40. ust. 12. Kodeksu Sprawiedliwości przez Filipa kawalera Roberta Piotra Jakuba Łukasza, identyfikującego się ID AG939.

UZASADNIENIE

W dniu 24 czerwca 2019 roku, pomiędzy godzinami: 19:25 a 19:39, podejrzany dokonał usunięcia istniejących od dawien dawna wątków znajdujących się w dziale Książęcego Miasta Grodziska, w niektórych jego poddziałach doprowadzając wręcz do całkowitego wyczyszczenia znajdującej się tam zawartości (dowody 1-5). Do takich zachowań oczywiście nie powinno dojść w żadnym wypadku. Usuwanie - bez jakiegokolwiek prawnego umocowania - istniejących wątków, to przede wszystkim usuwanie dziedzictwa narodowego, które należy szczególnie chronić przed zniszczeniami. Swoim zachowaniem Poważany Kawaler jednoznacznie oświadczył, że takie działania go nie interesują.

Z uwagi na młody staż obywatela i świadomość, że być może nie zrozumiał konsekwencji swoich czynów (mógł na przykład nie wiedzieć, że istnieje coś takiego jak archiwum, gdzie te wątki mogłyby się znaleźć), uprzejmie proszę - jeśli to możliwe - o zastosowanie, jeśli już to konieczne, jak najniższego wymiaru kary.

Z wyrazami estymy,
(—) Orjon hrabia von Thorn-Surma

DOWODY

1. http://img.sarmacja.org/thumbs/normal/ZKre2Oi9.png
2. http://img.sarmacja.org/thumbs/normal/1aBgvIL8.png
3. http://img.sarmacja.org/thumbs/normal/77K1Ni4G.png
4. http://img.sarmacja.org/thumbs/normal/hyO32xXq.png
5. http://img.sarmacja.org/thumbs/normal/7heq1giM.png
ObrazekObrazekObrazek

Obrazek

AF972. Archiwizuję stare rzeczy w ramach Galerii von Thorn - i podobno nawet dobrze to robię.

gg 52656478
mail: kacskrz@gmail.com

Re: Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa

Postprzez FvS 24 cze 2019, o 23:24

Szanowna Prefekturo,
Ta dokonałem tego czynu. Niestety nie wiedziałem, że jest to karalne. Proszę o najniższą karę
Filip von Sarm

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Więzień Jego Książęcej Mości

Postprzez kaxiu 25 cze 2019, o 08:57

Ja słyszałem, że to nie wina Poważanego Filipa Roberta Pawła Janusza Łukasza, który robił wszystko jak powinien, tylko wadliwej konstrukcji prętów kontrolnych z grafitem na końcu.

A tak już serio - jako obywatel wnoszę, aby Prefekt ustalił kto Poważanemu dał takie uprawnienia, jaka była podstawa prawna (akt powołania) oraz czy ktokolwiek dając mu zabawki wytłumaczył, jak z tych uprawnień powinien korzystać.

W mojej skromnej ocenie nie mamy tutaj przestępstwa działania przez Poważanego, tylko jak już działania/zaniechania przez osobę, która go do kurnika wpuściła.
Wojciech Hergemon
Miejsce pobytu: Bieszczady.

Dobrym gospodarzem jest nie ten, kto w rok garścią zboża zapełni spichlerz, lecz ten, kto w rok garścią monet zapełni skarbiec ~John Keynes

Dajcie biednemu worek złota, a nabawi się przepukliny, dajcie bogatemu, a gospodarka rozkwitnie ~John Keynes
Królestwo Teutonii

Postprzez FvS 25 cze 2019, o 09:10

Informuję, iż uprawnienia moderatora tego działu dostałem jak zostałem Burmistrzem KM Grodzisk. Za chwilę napisze kto mi je dał.
Filip von Sarm

Postprzez FvS 25 cze 2019, o 09:17

Filip von Sarm

Postprzez Helwetyk 25 cze 2019, o 09:21

kaxiu napisał(a):A tak już serio — jako obywatel wnoszę, aby Prefekt ustalił kto Poważanemu dał takie uprawnienia, jaka była podstawa prawna (akt powołania) oraz czy ktokolwiek dając mu zabawki wytłumaczył, jak z tych uprawnień powinien korzystać.

Bezpośrednio — niżej podpisany, w oparciu o informację Namiestnika Starosarmacji zawartą w tym wątku. Przekazując dane dostępowe do serwisu internetowego Grodziska, zrobiłem uprzednio pełną kopię zapasową. Przyznaję natomiast, że nie przeszło mi przez myśl to, że wszyscy bez wyjątku członkowie grupy rady miejskiej posiadali uprawnienia moderatorskie w dziale miasta na Forum Centralnym. Taki zestaw uprawnień został przyznany 8 grudnia 2018 r. o g. 09.11:

Dodano lub zmieniono lokalne uprawnienia moderacyjne działów
KM Grodzisk
następującym użytkownikom/grupom
» Rada KM Grodzisk

— zgodnie z, jak się domyślam, treścią tego wniosku. Kolejne działy były tworzone na zasadzie kopiowania istniejących zestawów uprawnień.
Helwetyk
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Arsacjusz 25 cze 2019, o 11:06

Królewskie Miasto Almera, 25 czerwca 2019 roku

Obrazek
D E P A R T A M E N T
POSTĘPOWANIA PRZYGOTOWAWCZEGO

Orjon von Thorn-Surma
Grodzisk

Prześwietny Hrabio,

uprzejmie zawiadamiam o wszczęciu postępowania przygotowawczego w zgłoszonej sprawie. Prefektura zarejestrowała sprawę pod sygnaturą akt PG Ds 03.2019. Będziemy informować o postępach w śledztwie.

Arsacjusz Arped
Prefekt Generalny
(—) Arsacjusz Arped
Prefekt Generalny
Scire leges non hoc est verba earum tenere, sed vim ac potestatem

Postprzez Arsacjusz 29 cze 2019, o 12:12

Królewskie Miasto Almera, 29 czerwca 2019 roku

Obrazek
D E P A R T A M E N T
POSTĘPOWANIA PRZYGOTOWAWCZEGO

Orjon von Thorn-Surma
Grodzisk

Z A W I A D O M I E N I E

Oskarżyciel publiczny zawiadamia Prześwietnego Hrabiego Orjona von Thorn-Surmę — jako osobę składającą zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa — o przesłaniu aktu oskarżenia w sprawie dokonania bez odpowiedniego umocowania zmiany na serwerze, w bazie danych lub oficjalnym kanale informacyjnym Księstwa Sarmacji (PG Ds 03.2019) przez Filipa von Sarma (AG939).

Arsacjusz Arped
Prefekt Generalny

Otrzymują:
@Orjon
(—) Arsacjusz Arped
Prefekt Generalny
Scire leges non hoc est verba earum tenere, sed vim ac potestatem

Powrót do Archiwum