Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa

Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa

Postprzez AJ Piastowski 4 kwi 2019, o 10:04

Szanowna Prefekturo

Niniejszym składam wniosek o możliwość popełnienia przestępstwa przez obywatela Szymon de Canterville AF099 z powództwa:

Art. 42 ust. 1. pkt. 1 Kodeksu Sprawiedliwości "publiczne znieważanie Księcia, Księstwa Sarmacji lub Narodu Sarmackiego;"

Jako obywatel Narodu Sarmackiego poczułem się znieważony wypowiedziami oskarżonego odnoszącymi się do obywateli KT i/lub KS. W wątku Elo użyte zostały sformułowania grubiańskie, prostackie, będące obrazą i nie przystające do ogólno przyjętych zasad kultury osobistej.

Art. 43 ust. 1. pkt. 3 Kodeksu Sprawiedliwości "pomawianie innej osoby o takie postępowanie lub właściwości, które mogą ją poniżyć w oczach opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego do określonej działalności, stanowiska lub zawodu,"

oraz

Art. 43 ust. 1. pkt. 9 Kodeksu Sprawiedliwości "złośliwe niepokojenie innej osoby,"

a także

Art. 43 ust. 1. pkt. 4 Kodeksu Sprawiedliwości "publiczne znieważanie innej osoby,"

Charakter wypowiedzi oskarżonego w stosunku do Królowej Teutonii Joanny Izabeli nie pozostawia w mojej ocenie wątpliwości, że sformułowanie "Czyli królowa coś piła lub ćpała?" w wątku Elo oraz "Powierzam Józefinie (czy jak ta z Teutonii ma) funkcje boi." w wątku Wydzielone: [SKRZYDŁA FAL] Punkt kontrolny - VI. Srebrny Róg mają charakter i wydźwięk poniżający oraz były złośliwe i mogły wywołać niepokój. Wypowiedź odbieram również jako zniewagę dla majestatu pozycji Króla Teutonii.

Art. 43 ust. 1. pkt. 4 Kodeksu Sprawiedliwości "publiczne znieważanie innej osoby,"

Odniosłem także wrażenie, że oskarżony próbuje nieudolnie znieważyć obecnego Marszałka Senatu Sejmu Księstwa Sarmacji Andrzeja Fryderyka nazywając go "kmiotkiem z Polski" we wspomnianym wyżej wątku Elo.

Art. 44 ust. 1. pkt. 2 Kodeksu Sprawiedliwości "używanie wyrazów wulgarnych w miejscu publicznym,"

oraz

Art. 44 ust. 2. Kodeksu Sprawiedliwości "Zabronione pod groźbą kary więzienia do trzech dni jest zachowanie w miejscu publicznym, jakiego wśród konkretnych okoliczności, ze względu na przyjęte zwyczajowo normy, nie należało się spodziewać, wywołujące lub mogące wywołać oburzenie ze strony otoczenia."

O postępkach świadczących użycie wulgaryzmów w nadmiernej ilości świadczą wypowiedzi oskarżonego w trzech różnych tematach na forum KT: Elo, Wydzielone: [SKRZYDŁA FAL] Punkt kontrolny - VI. Srebrny Róg, FPKT - informacje, raporty, wyniki.

W związku z powyższym proszę Szanowną Prefekturę o zajęcie się delikwentem w stosowny sposób. Dodam, że to nie są pierwsze wyczyny tego typu dokonywane przez oskarżonego, dawniej również przejawiał on agresję słowną, niepoprawność oraz wypowiadał się w sposób najdelikatniej mówiąc dziwny.
Avatar użytkownika
Książę Sarmacji
Naczelna Izba Architektury
Trybunał Koronny
Sejm Księstwa Sarmacji
Królestwo Teutonii
Dobry Obywatel
 

Re: Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa

Postprzez Albert 12 kwi 2019, o 19:14

Prześwietny Hrabio,

Prefektura Generalna, po przeanalizowaniu niniejszego zawiadomienia, zadecydowała o jego oddaleniu.

Przeanalizowano aktywność pana de Canterville w w/w wątkach bardzo (bardzo) dogłębnie, również z racji wspomnianej zresztą przez Hrabiego w zawiadomieniu przeszłości kolegi de Canterville, naznaczonej licznymi utarczkami słownymi i trollingiem.

W cytowanych tematach nie znaleźliśmy jednak działań wystarczających do wniesienia aktu oskarżenia — tak, zachowanie Szymona de Canterville należy potępić, aczkolwiek jedynie balansuje ono na granicy złamania odpowiednich paragrafów. Najpoważniejszym i najbardziej otwartym stwierdzeniem wydaje się być „kmiotek z Polski B” skierowane w stronę JKW Andrzeja Fryderyka, który jednak zdaje się traktować te słowa stosownie do statusu kolegi de Canterville w Księstwie. Oczywiście wyśmiewanie się z Królowej Teutonii, przydzielanie jej statusu „boi” również nie należy do działań szlachetnych, aczkolwiek wywołuje raczej bardziej zażenowanie niż wzburzenie.

W związku z powyższym, Prefektura nie skorzysta z uprawnienia przysługującego jej w ramach art. 43 ust. 2. Jeśli jednak ktokolwiek poczuł się urażony słowami Szymona de Canterville w ramach art. 43 Kodeksu Sprawiedliwości, może podejmować działania przez Trybunałem z oskarżenia prywatnego.

(—) Albert diuk Felimi-Liderski
Prefekt Generalny
(–) Albert diuk Felimi-Liderski
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
 


Powrót do Archiwum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości