Strona 1 z 2

Donos

PostNapisane: 11 wrz 2018, o 16:43
przez KJAF
Chciałbym zgłosić naruszenie przez JKM Roberta Fryderyka przepisów z art. 44 ust. 1 pkt 2 Kodeksu Sprawiedliwości (Zabronione pod groźbą kary więzienia do siedmiu dni jest: używanie wyrazów wulgarnych w miejscu publicznym).

Miejsce złamania prawa:

numer 1

numer 2

dowód w postaci zrzutu ekranu:

Obrazek

Re: Donos

PostNapisane: 11 wrz 2018, o 16:53
przez Michał F. Lubomirski
Wasza Królewska Mość!

JKM cytował tylko. Ale, rzeczywiście, mógł tego nie zrobić. Dlatego, byłbym za tym, żeby wpisy te albo zedytować (jeśli w ogóle by się dało), albo ukryć. A co do karania, to bym się jednak wstrzymał, bowiem to było tylko cytowanie. Nie pisał tego z innego powodu, jak tylko ku temu, że nie można pisać takich rzeczy, czyli wulgaryzmów.

Re: Donos

PostNapisane: 11 wrz 2018, o 17:01
przez Yennefer
Dla jasności mi także tylko cytowalismy wypowiedzi już stare a nam odebrano możliwość wolności wypowiedzi. Za przeproszeniem albo oddajcie cwirki albo oddajcie kasę.

Re: Donos

PostNapisane: 11 wrz 2018, o 17:03
przez KJAF
Jest to argumentacja zupełnie niepoważna i nie na miejscu, z uwagi na to, że teksty z generatora internetowego to też przecież cytaty.

Złamanie prawa jest złamaniem prawa bez względu na okoliczności, teksty wulgarne są niesmaczne tak samo, jak gdyby nie były cytatami. Czy gdybym wkleił treści pornograficzne, przekleństwa i obrzydliwe zdjęcia, na końcu podpisując, że nie ma miejsca w Sarmacji na powyższe rzeczy, rozumiem, że nie byłoby to przestępstwo?

Oczywiście kara więzienia jest przesadzona, ale złamanie prawa jest tutaj oczywiste i powinno być traktowane tak samo, jak w przypadku podejścia do wklejania tekstu z generatora. I z punktu widzenia prawa, według którego wszyscy jesteśmy równi w tym aspekcie, i ze względu na zwykłą kulturę, ponieważ cytaty i nie-cytaty w obu przypadkach są równie obrzydliwe i odpychające.

Skoro nie ma miejsca na takie rzeczy, to nie ma miejsca na nie pod każdą postacią.

Re: Donos

PostNapisane: 11 wrz 2018, o 17:37
przez Cudzoziemiec 1
Szanowny Panie Prefekcie,

z radością dobrowolnie poddam się każe grzywny na rzecz zgromadzenia Sierot Baridajskich Po Zdrowym Rozsądku Mających Zatwardzenie. To całkiem niedawno powstała organizacja humanitarna, której cel jest zbożny i ze wszech miar gorąco go popieram.

Re: Donos

PostNapisane: 11 wrz 2018, o 20:13
przez Kristian Arped
RCA napisał(a):[...] Sierot Baridajskich Po Zdrowym Rozsądku Mających Zatwardzenie.

O, idziemy znowu w kierunku nazywania Baridasu zadupiem między Dreamlandem a Wandystanem oraz krajem, który jest używany jak tania Swietłana na wylotówce na Fer?

Re: Donos

PostNapisane: 11 wrz 2018, o 20:27
przez IUdR
Swoja drogą - generator ma w sobie coś ze sztuki. Sztuki się nie cenzuruje ;c

Re: Donos

PostNapisane: 11 wrz 2018, o 21:03
przez KJAF
Po tych słowach Jego Książęca Mość upomniałby mnie na temat braku szacunku i kultury, a potem zadeklarował że nie będzie ze mną rozmawiał.

Jak widać, w Grodzisku mają dwuznaczne pojęcie standardów.

Re: Donos

PostNapisane: 11 wrz 2018, o 22:05
przez Michał F. Lubomirski
Ja to widzę tak. Zdaje się, że wulgaryzmów notorycznie nie stosuje zarówno JKM, jak i ci, który posty Książę usunął. Jeżeli mam prawo do odstąpienia od wykonania kary, a sądzę, że mam, to bym w związku z powyższym skorzystał z tego prawa. Ale jeśli ktoś miałby jakieś wnioski, pytania, wskazówki czy argumenty przeciwko​ temu, to proszę pisać.


Tymczasem, mam pytanie, do informacji i celów urzędowych. Ile i czyich „ćwirków” dokładnie zostało usuniętych przez Jego Książęcą Mość?

Re: Donos

PostNapisane: 11 wrz 2018, o 22:07
przez Cudzoziemiec 1
Trzy. Dwa Yennefer i jeden Ignacego.