Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

[Umorz] Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa

[Umorz] Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa

Postprzez Roland 24 lut 2017, o 21:58

Szanowny Panie Prefekcie Generalny,

Chciałbym złożyć na ręce Pana Prefekta zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa określonego art. 40 ust. 1 pkt 9 Kodeksu Sprawiedliwości (tj. Zabronione pod groźbą kary więzienia do sześciu miesięcy lub banicji jest bezprawne umożliwianie odbywającemu karę więzienia albo skazanemu na karę banicji wypowiadania się w miejscu publicznym albo korzystania z systemu informatycznego Księstwa Sarmacji).

Sprawa dotyczy procedowanej w Senacie Królestwa Teutonii ustawy o pomocy prawnej. Jan Dagobard ik Thorn-Mákovski dnia 2 lutego br. przedłożył w Lasce Marszałkowskiej Senatu Królestwa Teutonii projekt ustawy autorstwa Torkana Ingwaara. Torkan Ingwaar od 12 listopada 2016 roku jest wydalonym cudzoziemcem. Zgodnie z art. 9 ust. 8 ustawy o Prefektach z chwilą uprawomocnienia się decyzji w sprawie wydalenia, do wydalonego cudzoziemca stosuje się odpowiednio przepisy o karze banicji.

Jan Dagobard ik Thorn-Mákovski w chwili popełniania czynu zabronionego miał pełną świadomość, że przekazuje wypowiedź osoby wydalonej, o czym świadczy jego wypowiedź na forum Królestwa Teutonii:

Juarez napisał(a):Mam zaszczyt przedłożyć Wysokiej Izbie projekt ustawy o pomocy prawnej autorstwa Jego Książęcej Mości Torkana Ingawaara, który z racji decyzji najwyższych władz sarmackich jest zmuszony przebywać obecnie na wygnaniu na terenie Królestwa Dreamlandu (...)


W toku późniejszej debaty, dnia 7 lutego br., Jan Dagobard ik Thorn-Mákovski pozwolił sobie na ponowne przekazanie wypowiedzi wydalonego cudzoziemca.

Juarez napisał(a):Chciałbym poinformować, że autora projektu śmieszy niemożebnie, iż prześcigają się Państwo w pisaniu, jak bardzo niniejsza ustawa narusza sarmacką konstytucję, a - jednocześnie - nikt z Państwa nie podał, który przepis prawa centralnego stoi z prezentowanym projektem w sprzeczności. Jego Książęca Mość Torkan Ingawaar szczerze wierzy, że Senatorów Królestwa Teutonii stać na większy wysiłek intelektualny, niż bezmyślne i bezrefleksyjne powielanie opinii JXM Krzysztofa czy JKW Michaela sprzed ponad roku.

Jeśli twierdzicie, że ta ustawa narusza prawo Sarmacji to podajcie źródła, konkrety.


Proszę Prefekturę Generalną o zbadanie sprawy. W załączeniu przesyłam screenshoty dowodowe na wypadek ich magicznego zniknięcia.

Załącznik 1:
Obrazek

Załącznik 2:
Obrazek
(—) Jaśnie Wielmożny Roland Heach-Romański herbu Złotogryf
z nadania Jego Książęcej i Królewskiej Mości markiz Thuringen

Obrazek
Avatar użytkownika
Kościół Diuczej Wiary
Konsulat Sclavinii
 

Re: Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa

Postprzez Ignacy 24 lut 2017, o 22:25

Przyjęto do wiadomości, dziękuję bardzo. Prefektura rozpocznie procedurę i wyda postanowienie w/w sprawie w przeciągu trzech dni. Jeżeli ktoś chce zabrać głos - nie widzę przeciwwskazań, tylko kulturalnie.
Avatar użytkownika
 

Re: Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa

Postprzez Ignacy 25 lut 2017, o 20:39

POSTANOWIENIE WS. WSZCZĘCIA POSTĘPOWANIA
z dnia 25 lutego 2017 r.


Prefektura Generalna w odpowiedzi na wniosek złożony przez Rolanda v-hr. Heach-Romańskiego postanawia o wszczęciu postępowania ws. umożliwienia wypowiadania się osobie wydalonej na mocy Postanowienia Księcia Sarmacji z dnia 12 listopada 2016 r.


Prefektura analizując dokładnie zebrany materiał i uzasadnienie wniosku stwierdziła, że samo przedstawienie projektu do Senatu Królestwa Teutonii nie jest tak rażące, jak wypowiedź numer dwa. W związku z powyższym sprawa po przeprowadzeniu wcześniejszego postępowania zostanie prawdopodobnie skierowana do Trybunału Koronnego. Prefekturę dziwi również fakt, że Marszałek widząc uzasadnienie zgodził się na otworzenie debaty w tejże sprawie. W związku z tym Prefektura będzie prosiła o złożenie wyjaśnień również Marszałka Senatu. Jeżeli sytuacja związana z umożliwianiem wypowiadania się osobie wydalonej, o której mowa we wniosku nastąpi podczas toku prowadzonego postępowania PG zastosuje środek zapobiegawczy w postaci aresztu. Wyjaśnienia będą składane poprzez prywatną korespondencję.


Prefekt Generalny Księstwa Sarmacji
(—) Ignacy bar. Popow-Chojnacki

Obrazek
Avatar użytkownika
 

Re: [Post.W] Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestęp

Postprzez Ignacy 9 mar 2017, o 16:09

RAPORT POSTĘPOWANIA WYJAŚNIAJĄCEGO
z dnia 9 lutego 2017 r.


DANE POSTĘPOWANIA


Numer wewnętrzny postępowania: 25/L/1/W/2017
Prefekt prowadzący: PG Ignacy bar. Popow-Chojnacki
Asystent Prefekta prowadzącego: PPG Carmen Laurent
Status postępowania: zamknięto dnia 9 lutego
Wynik postępowania: umorzenie dalszego postępowania
Oskarżony: Jan Dagobard ik Thorn-Mákovski
Podstawa postępowania: art. 40 ust. 1 pkt 9 Kodeksu Sprawiedliwości

OPIS WŁAŚCIWY

Prefektura reagując na wniosek Rolanda v-hr. Heach-Romańskiego postanowiła o wszczęciu postępowania, zwróciła się z prośbą o wyjaśnienia do oskarżonego. Prefektura otrzymała wyjaśnienia dnia 3 marca. Po analizie Prefekt prowadzący postanowił o niekontynuowaniu postępowania ze względu na brak dosłownego przekazu, a jedynie przekaz pośredni.

Załącznik (wyjaśnienia oskarżonego)
Szanowna Prefekturo,

po zapoznaniu się ze wszystkimi materiałami mającymi związek z prowadzonym dochodzeniem stwierdzam, iż cała tą szopkę rozpoczętą przez Rolanda Heach-Romańskiego można o kant pośladków rozbić. Już wyjaśniam dlaczego.

Art. 40 ust. 1 pkt 9 Kodeksu Sprawiedliwości:

Zabronione pod groźbą kary więzienia do sześciu miesięcy lub banicji jest bezprawne umożliwianie odbywającemu karę więzienia albo skazanemu na karę banicji wypowiadania się w miejscu publicznym albo korzystania z systemu informatycznego Księstwa Sarmacji.

Moje posty załączone w zawiadomieniu Herr Heach-Romańskiego nie są wypowiedziami Księcia Torkana Ingawaara. Projekt ustawy, który przedstawiłem w jego imieniu nie posiada żadnych cech wypowiedzi. Jego autor w owym projekcie nie pyta, nie nakłania, nie przedstawia swojej opinii, czy stanowiska, czyli nie wypowiada się. Jeśli natomiast chodzi o drugi post to on również nie jest wypowiedzią Księcia Ingawaara. Ów post jest jedynie moim, osobistym opisem reakcji autora wcześniej wymienionego projektu na wypowiedzi Senatorów Królestwa Teutonii.


Istnieje możliwość złożenia swojej opinii na temat postępowania w gabinecie Prefekta Generalnego. Prefektura jednak prosi o odpowiednie i uargumentowane wypowiedzi w formie listu.
Prefekt Generalny Księstwa Sarmacji
(—) Ignacy bar. Popow-Chojnacki

Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
 


Powrót do Archiwum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość