Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Donos

Donos

Postprzez kaxiu 27 sty 2017, o 16:14

Jako przykładny obywatel niniejszym zawiadamiam o podejrzeniu popełnienia szeregu czynów zabronionych przez osobę identyfikującą się ID A0062.

W niniejszym wątku viewtopic.php?f=391&p=243026#p243020 osoba, co do której składam zawiadomienie udając odpowiedniego funkcjonariusza publicznego rozpoznała wniosek petenta i zamknęła wątek. Uprzedzając twierdzenia wskazanego, nie wydano żaden decyzji wskazującej na to, że działał w zastępstwie prefekta, brak też było ku temu podstaw. Takie zachowanie odstrasza nowych mieszkańców i sprawia, że zagranica postrzega nas jako kraj niedemokratyczny, bowiem Kanclerz rości sobie prawo do rozpoznawania wszelkich wniosków, w tym adresowanych do innych podmiotów. Wskazać należy, że osoba, co do której składam zawiadomienie nie jest także członkiem Dworu.

Powyższe zachowanie może nosi znamiona przestępstw z art. 40 ust. 1 pkt 12 k.s., art. 41 ust. 1 pkt 4 k.s. oraz art. 43 ust. 1 pkt 1 k.s.

Niewątpliwie skoro bawimy się w państwo prawa, to nie może być tak, że każdy może robić co chce, nawet jeżeli jest Kanclerzem i Marszałkiem Sejmu.
Wojciech Hergemon
Miejsce pobytu: Bieszczady.

Dobrym gospodarzem jest nie ten, kto w rok garścią zboża zapełni spichlerz, lecz ten, kto w rok garścią monet zapełni skarbiec ~John Keynes

Dajcie biednemu worek złota, a nabawi się przepukliny, dajcie bogatemu, a gospodarka rozkwitnie ~John Keynes
Avatar użytkownika
Królestwo Teutonii
 

Re: Donos

Postprzez kaxiu 27 sty 2017, o 16:18

Pozwalam sobie jeszcze rozszerzyć uzasadnienie.

Przykładowo, jeżeli realnie obywatel X uda się do urzedu gminy, znajdzie jakieś puste biurko i zacznie przyjmować petentów, to niezależnie od tego czy przedstawi się im jako urzędnik gminy - będzie się za niego podszywał. Takiej sytuacji nie było by wyłącznie wtedy, gdyby oświadczył od razu, że nie jest urzędnikiem i to tylko happening.

Głęboko wierzę, że Prefektura podziela pogląd, iż wszyscy w Sarmacji są wobec prawa równi.
Wojciech Hergemon
Miejsce pobytu: Bieszczady.

Dobrym gospodarzem jest nie ten, kto w rok garścią zboża zapełni spichlerz, lecz ten, kto w rok garścią monet zapełni skarbiec ~John Keynes

Dajcie biednemu worek złota, a nabawi się przepukliny, dajcie bogatemu, a gospodarka rozkwitnie ~John Keynes
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Królestwo Teutonii
 

Re: Donos

Postprzez Ignacy 27 sty 2017, o 17:13

POSTANOWIENIE O ODMOWIE
WSZCZĘCIA POSTĘPOWANIA


Prefektura Generalna rozpatrując wniosek złożony przez Wojciecha Hergemona (T0003) dnia 27 stycznia 2017 roku, postanawia o odmowie wszczęcia postępowania.

U Z A S A D N I E N I E

Prefektura nie ma wątpliwości co do tego, że Robert Janusz von Thorn postąpił niewłaściwie rozpatrując wniosek złożony w dziale Pałacu Książęcego, ze względu na to, że jest to miejsce urzędowania Dworu Książęcego, a Robert Janusz von Thorn członkiem dworu nie jest, mimo to prefektura dokładnie poddała głębokiej analizie podane przez wnioskodawcę artykułu i mimo powyższego przekonania, działając w myśl sarmackiego prawa zmuszona jest odmówić. Odnosząc się kolejno do podanych fragmentów Kodeksu Sprawiedliwości:

1) Podany przez wnioskodawcę artykuł art. 40, ust. 1, pkt. 12 KS ("dokonanie bez odpowiedniego umocowania zmiany na serwerze, w bazie danych lub oficjalnym kanale informacyjnym Księstwa Sarmacji") w ocenie prefektury nie odnosi się do zamknięcia wątku na forum centralnym.

2) Podany przez wnioskodawcę art. 41, ust. 1, pkt. 4 KS ("podawanie się za funkcjonariusza publicznego") nie może zostać użyty w tym przypadku. Prefektura zwróciła uwagę na odmienność znaczenia słów "podawanie", a "podszywanie", w ocenie prefektów podawanie się funkcjonariusza nie miało miejsca, gdyż w podpisie (jako części postu) oskarżonego znalazł się podpis z tytułem Kanclerza. Podszywanie zaś według prefektury oznacza również wykonywanie czynności, które należą do danego urzędnika; podawanie, to wprost posługiwanie się tytułem danego urzędnika.

3) Podany przez wnioskodawcę art. 43, ust. 1, pkt. 1 KS (bezprawne uniemożliwianie albo utrudnianie innej osobie wypowiadania się w miejscu publicznym albo korzystania z systemu informatycznego Księstwa Sarmacji") może odnosić się do zamknięcia wątku z wnioskiem do danej instytucji przez osobę, która nie jest pracownikiem danej instytucji, jednak ustęp 1 artykułu mówi "Zabronione pod groźbą kary więzienia do trzech miesięcy i ścigane z oskarżenia prywatnego jest", oczywiście należy przytoczyć też ustęp 2 "Przestępstwa, o których mowa w ust. 1 mogą być ścigane również z oskarżenia publicznego, jeżeli wymaga tego interes społeczny.", w tym przypadku prefektura jednak rekomenduje pozew cywilny.


Z całą pewnością przypadek ten jest wskazaniem niedokładności Kodeksu Sprawiedliwości - przynajmniej w ocenie Prefektury Generalnej.Prefekt Generalny Księstwa Sarmacji
(—) Orjon von Thorn-Surma

Podprefekt Generalny Księstwa Sarmacji
(—) Ignacy Popow-Chojnacki
Avatar użytkownika
 

Re: Donos

Postprzez Cudzoziemiec 1 27 sty 2017, o 20:12

Ja tylko dodam, bo PG nie pofatygował się zapytać... Ze to po prostu błąd. Nie zwróciłem uwagi na dział.nadrzędny (Książę) a ze jest dzial tozsamy w RM to myślałem, ze to RM. Mea culpa. Także ten. Zły RCA znów się pomylił. Spalmy go na stosie.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Więzień Jego Książęcej Mości
 


Powrót do Archiwum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość