Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Wniosek o przywrócenie fragmentu komentarza

Wniosek o przywrócenie fragmentu komentarza

Postprzez piwniczak 2 sty 2016, o 19:40

Szanowny Prefekcie,

O 19:01 dzisiejszego dnia Kanclerz Księstwa Sarmacji, korzystając z posiadanych uprawnień do edycji komentarzy, dokonał zmiany w mojej wypowiedzi i usunął z niej fragment „bialeńskim, niewdzięcznym ścierwie”.

W moim odczuciu jest to naruszenie przepisów Ustawy o Prefektach. Choć działając w myśl art. 7 ust. 4 wspomnianej ustawy, Kanclerz nie miał podstaw do interwencji, bo swoją wypowiedzią nie dokonałem wykroczenia, ani żadnego przestępstwa. Choć mój komentarz jest, jak to PT Kanclerz określił, „niewłaściwy”, tak usunięcie jego części stanowi nadużycie uprawnień.

Wobec powyższego domagam się przywrócenia usuniętego fragmentu, gdyż pozbawia finezji moją figurę retoryczną.

Jednocześnie proszę o zbadanie czy Kanclerz nie nadużył swoich kompetencji, czy dopełnił czynności przewidzianych w art. 7 ust. 4 Ustawy o Prefektach, informując o edycji mojej wypowiedzi Prefekta Generalnego w związku z możliwym popełnionym przeze mnie domniemanym wykroczeniem lub przestępstwem. Ustawa przewiduje termin przekazania takiej informacji jako "niezwłoczny", a że piszę ten wniosek ponad 30 minut po zajściu - taka informacja powinna do Prefekta już spłynąć.

Możliwe, że jest to czyn zabroniony z tytułu art. 41 ust. 1 pkt. 2(wprowadzenie w błąd funkcjonariusza publicznego, bo nie poinformowano Prefekta o zajściu, więc Prefekt mógł sądzić, że moja wypowiedź faktycznie stanowiła wykroczenie lub przestępstwo) lub 3(utrudnianie lub udaremnianie postępowania karnego, bo może jednak popełniłem wykroczenie lub przestępstwo, a Kanclerz o tym nie poinformował Prefekta) k. s.

Łączę wyrazy,
(—) diuk Krzysztof Czuguł-Chan
II Diuk Duppy, Kasztelan Czarnoleski, Pierwszy Bard Gellonii i Starosarmacji, Jaśniejąca Jurta Czarnolasu, Senator.
Książę Nowego Słońca Stowarzyszenia Błękitnej Łuny

Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Naczelna Izba Architektury
Dobry Obywatel
Starosarmacja
Kościół Diuczej Wiary

Re: Wniosek o przywrócenie fragmentu komentarza

Postprzez Fiodor Swirydiuk 2 sty 2016, o 22:01

Można mnie jako Bialeńczyka uznać za stronę, więc się wypowiadam. Nazywanie nasz naród "niewdzięcznym ścierwem" jest obrazą i proszę się spodziewać procesu sądowego (jak przeczytam kodeks karny).
(-)Fiodor Swirydiuk, Lubi pączki, ale nie tak jak RCA, Szanuje Zanika, Kocha wszystko, co mówi, że jest opozycyjne, ale nie względem jego, Nienawidzi RSO, bo wszyscy członkowie zjadają mniej pączków niż prezes, Ponoć jest cwelem, ale to tajemnica poliszynela.
Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Więzień Jego Książęcej Mości

Re: Wniosek o przywrócenie fragmentu komentarza

Postprzez Albert 2 sty 2016, o 22:13

JO Diuku,

Prefektura Generalna postanowiła o nieprzywracaniu przytoczonego przez Diuka fragmentu z uwagi na art. 43 ust. 1 pkt 4 Kodeksu Sprawiedliwości, ale odstępuje od wymierzenia kary(art. 43 ust. 2 Kodeksu Sprawiedliwości) ze względu na art. 7. ust. 2 oraz ust. 3 Ustawy o Prefektach, tj. mniejszą wagę czynu.

Baronetowi von Thorn-Skaro zostało udzielone upomnienie, sam zainteresowany przeprosił także za zbyt pochopną reakcję.

(—) Albert hrabia Felimi-Liderski,
Prefekt Generalny.
(–) Albert diuk Felimi-Liderski

Powrót do Archiwum