Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Uprzejmie donoszę

Uprzejmie donoszę

Postprzez MAP 24 wrz 2015, o 08:49

Szanowny Panie Prefekcie Generalny

Uprzejmie donoszę iż Poseł RCA przez prowokacyjne wypowiedzi, nie nawiązujące to tematu dyskusji, stara się doprowadzić do awantury w Sejmie, ograniczając możliwość korzystania z sejmowego działu na forum.
Proszę o podjęcie czynności wobec delikwenta
Mikołaj Torped
diuk, markiz, renegat
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Kościół Diuczej Wiary
 

Re: Uprzejmie donoszę

Postprzez MAP 24 wrz 2015, o 08:53

Szanowny Panie Prefekcie,

Jeszcze link do prowokacyjnej i jadowitej wypowiedzi Posła RCA. W mojej ocenie forma i treść wypowiedzi wskazują, że ta jest obliczona na wywołanie awantury.
Mikołaj Torped
diuk, markiz, renegat
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Kościół Diuczej Wiary
 

Re: Uprzejmie donoszę

Postprzez zbbrow 24 wrz 2015, o 11:31

Obrazek

Happening był zabawny, ale już naprawdę starczy.
Zbyszko Gustolúpulo
zbbrow
 

Re: Uprzejmie donoszę

Postprzez MAP 24 wrz 2015, o 12:26

Szanowny Panie Prefekcie,

Pozwolę sobie zamknąć drzwi za diukiem Zibbym, gdyż straszny przeciąg w gmachu się zrobił.

Uzupełniając wcześniejsze zawiadomienie.

1) W dniu wczorajszym Wicemarszałek Sejmu upomniał dyskutujących, a Marszałek Sejmu potwierdził upomnienie, podkreślając, że dotyczy również posła of Skaro.
2) W dniu dzisiejszym, w wątku dotyczącym wyboru kanclerza, na odpowiedź Diuka von Levengothona, zamieścił wypowiedź przytoczoną w mojej wczesniejszej wypowiedzi. Wypowiedź znacznie odbiega od tematu debaty, zawiera insynuacje skierowane pod adresem koalicji, a stanowiące paskudny przytyk wobec diuka von Levengothona. Jak podkreśliłem powyżej, w mojej opinii celem tej wypowiedzi było sprowokowanie pozostałych posłów do dyskusji nie na temat, a co za tym idzie, zaśmiecenia wątku o wyborze kanclerza treścią niezwiązaną ani z programem koalicji, programem posła of Skaro, ani wyborem kanclerza.
3) W dniu dzisiejszym poseł of Skaro, zamieścił nie mniej prowokacyjną wypowiedź (pkt 8), której adresatem jest baron Kakulski, która w sposób oczywisty nawiązuje do wczorajszych zakłóceń w pracy Sejmu oraz zmierza do wywołania kolejnych, podobnych zakłóceń. Co więcej, wypowiedź ta nosi znamiona czynu zabronionego z 43 ust. 1 pkt 3 k.s.( pomówienia o takie właściwości, które mogą odebrać zaufanie potrzebne do prowadzenia określonej działalności), i jako takie w sposób znaczny odbiega od zakresu tematycznego wątku związanego z wyborem kanclerza. Niestety, w tym przypadku prowokacja była skuteczna - baron Kakulski podjął się obrony przed publicznie postawionym zarzutem.
Prowokacyjny charakter wypowiedzi posła of Skaro potwierdza brak stosownego zawiadomienia odpowiednich organów o rzekomo popełnionym prze barona Kakulskiego przestępstwie. Okoliczność ta w mojej ocenie dowodzi, że poseł of Skaro zamieścił pkt 8 swojej wypowiedzi w celu sprowokowania ostrej wymiany zdań na sali obrad Sejmu.

Pragnę zaznaczyć, że posłowi nie przysługuje immunitet w związku ze sprawowaną funkcją, a konieczność ponoszenia odpowiedzialności za własne działania, również związane ze sporami politycznymi znajduje potwierdzenie w okołoelekcyjnej zmiane Konstytucji Księstwa- odebraniu nietykalności osobie Księcia.

Szanowny Panie Prefekcie Generalny,

W związku z powyższym proszę o zbadanie, czy nie doszło do naruszenia prawa przez posła of Skaro, i jeśli uzna Pan Prefekt to za stosowne, proszę o podjęcie dalszych czynności.
Mikołaj Torped
diuk, markiz, renegat
Avatar użytkownika
Kościół Diuczej Wiary
 

Re: Uprzejmie donoszę

Postprzez Sierg 24 wrz 2015, o 14:42

Jaśnie Oświecony Diuku,

  • Organem właściwym do zgłaszania nieporządku w działach sejmowych jest Marszałek Sejmu.
  • Czyny z art. 43 Kodeksu Sprawiedliwości są ścigane z oskarżenia prywatnego.
  • Pouczam Diuka, że pisanie post pod postem przy krótkiej różnicy czasowej zaliczamy do spamowania, a to jest karane 7 dniami pozbawienia wolności oraz karą grzywny w wysokości 10000Ⱡ.

Obrazek

(—) Siergiusz wicehrabia Asketil
Avatar użytkownika
 


Powrót do Archiwum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron