Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Cały Naród buduje...

Archiwalne debaty, głosowania i pozostałe

Moderator: Królestwo Baridasu: władze

Re: Cały Naród buduje...

Postprzez Arsacjusz 7 sie 2018, o 12:10

Jul napisał(a):Hmm.. a kandydatur przypadkiem (wg przyjętego uniwersału) nie zgłasza się osobiście?

Kto by się przejmował takimi „drobnostkami”… :-)
(—) Arsacjusz Arped
książę krwi Baridasu
Prefektura Sarmacji
Królestwo Baridasu

Postprzez Jul 7 sie 2018, o 15:10

Tak żem czuła.
To w takim razie tutaj jest to źle napisane. I uprzedzając - nie, nie chodzi mi o brak przecinka :P
Juliette Alatriste

Postprzez Julian FER 7 sie 2018, o 16:10

Laurencjusz napisał(a):
Poza tym dodam, że jeszcze dziś, a najpóźniej jutro zamierzam zgłosić kandydaturę zacnego Baridajczyka na urząd Króla. Co by dać pożywkę dla spekulantów dodam, że nie będzie to nikt z mojego rodu ;)

Taktyka Wicekróla mi się podoba, bo jak widać ani wczoraj, ani dzisiaj nikogo nie zgłosił, a czujni mieszkańcy, którzy są obecni wykryli ten spisek. Pewnie liczył na to, że kandydat w końcu sam się ujawni, a ja mam nadzieję, że nie będzie też ciszy wyborczej i gdzieś przed rozpoczęciem głosowania da się aspirującemu do tronu dać trochę poparcia. Myślę, że nie nie będzie czekał do końca wyznaczonego terminu, bo nie ma co odgrzewać typowego scenariusza wyborczego gdzie często dzieje się tak, że kandydaci i komitety nie ujawniają się prawie do ostatniej chwili, a później jeden po drugim klikają. Co Szanowni myślą, bo może to zły, a może dobry pomysł?
(-) Julian markiz Fer at Atera
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Eradl 7 sie 2018, o 16:33

Fakt, kandydatury trza zgłaszać osobiście. Przypomina mi to trochę sytuację w szkole, gdy nauczycielka szuka ochotników do odpowiedzi i nikt się nie zgłasza, po czym pada nieśmiertelny tekst "Widzę las rąk!" a potem i tak leci na chybił- trafił. Więc idziesz do odpowiedzi, planując w między czasie drogę ucieczki bo zdajesz sobie sprawę z tego że absolutnie nic nie umiesz. Błagalnym i pełnym przerażenia wzrokiem, spoglądasz na kolegów z klasy którzy są wygłodniali krwawej egzekucji. Kiedy masz już odpowiadać okazuje się że pytanie jest proste jak linia prosta i co dziwne znasz na nie odpowiedź... uratowany! Ta analogia nie ma głębszego sensu... chciałem to po prostu napisać :P
ppor. Eradl Adrien Marcus Pius hr. da Firenza, wygnieciony muzyk, mag chaosu.
"A Gdy z ziemi chmielowej zebrano plony, prorok piąty rzucił szyszką chmielową w ocean, by sytych nakarmić a głodnych potępić." WK P1-7
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Królestwo Baridasu

Postprzez Laurencjusz 7 sie 2018, o 21:54

No i wszystko stało się jasne. Porównanie do sytuacji w szkole daje wiele do myślenia. Sami widzicie, że zgłosić sie samemu jest trudniej, niż potwierdzić gdy zgłasza nas kto inny. To bardzo odpowiedzialna decyzja i jak widzę ten kandydat też jest odpowiedzialny, doświadczony, ma monarchofaszystowskie poglądy i pochodzi z zacnego rodu.

Tu przy okazji pozdrawiam JO Diuka Markusa Arpeda, któremu miałem przyjemność służyć jako Marszałek Dworu :D
Obrazek

(-) Laurencjusz diuk Ma Hi at Atera GIDENA
Ostatni Wicekról Baridasu.
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary
Dwór Jego Książęcej Mości

Postprzez KJAF 8 sie 2018, o 19:29

No ja mam dwie niewątpliwe zalety.

Po pierwsze - mam żonę ;)

To tak bardziej żartem, ale nie do końca — nie pamiętam kiedy ostatni raz w mikronacji, czy to na szczeblu krajowym, czy w monarchiach "samorządowych", nastąpiła konfiguracja król + królowa. To zawsze był olbrzymi ładunek narracyjny, fabularny i kulturalny. Dążono do mariaży czy to w Dreamlandzie (Karolina + król RON), czy w Sarmacji (coś się tam przewijało chyba w tym temacie u RF). W Teutonii i Hasselandzie nie zanosi się póki co na śluby, w mikronacjach też posucha w sprawach matrymonialnych. My możemy wreszcie dać czadu.

Po drugie — mam doświadczenie w okupowaniu stołka i pełnieniu jednej i tej samej funkcji przez długi czas :P
Rada Ministrów
Instytut Edukacji Sarmackiej
Naczelna Izba Architektury

Postprzez Jul 8 sie 2018, o 23:00

:twisted:
Zacny Kandydacie!!

Nurtuje mnie pewna kwestia. Jako Król Baridasu... jaki będzie Wasz stosunek do Arsacjusza? Musi przeprosić? A gdyby nie przeprosił a ubiegał się o obywatelstwo - co wówczas?

Z góry dziękuję za odpowiedzi!! :)
Juliette Alatriste

Postprzez Julian FER 9 sie 2018, o 16:02

Jul napisał(a):Nurtuje mnie pewna kwestia. Jako Król Baridasu... jaki będzie Wasz stosunek do Arsacjusza? Musi przeprosić? A gdyby nie przeprosił a ubiegał się o obywatelstwo - co wówczas?

Jak dla mnie autorka tych słów myli dwa pojęcia, bo wszyscy znający byłego Wicekróla w mojej subiektywnej ocenie stwierdzą, że zrobił bardzo wiele dobrego dla Baridasu i tego się ne da wymazać, czy zapomnieć. Biorąc pod uwagę fakt, że w Baridasie był Wicelrólem tj. również osobą odpowiedzialną za przestrzeganie monarchofaszystowskich zasad, a nie zwykłym mieszkańcem to według mnie samo zamieszczanie uzurpatorskich treści i kreowanie się na Króla Baridasu w Dreamlandzie jest naganne.

Poza tym przecież chyba nikt z nas nie lichy, by ktoś tu leżał krzyżem, czy padał na kolana, ale zwykłe przepraszam by się przydało. Czy to aż tak wiele?
(-) Julian markiz Fer at Atera
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Führanka 9 sie 2018, o 21:38

Akurat przestrzeganie monarchofaszystowskich zasad w społeczeństwie, które chce zmian w kierunku innym niż monarchofaszyzm, nie jest zbyt chwalebne. A i znajdą się również zwolennicy Króla na wygnaniu.
Królestwo Baridasu

Postprzez Laurencjusz 9 sie 2018, o 22:17

Według mnie to już najwyższy czasu by Baridajczycy nie dzieli się na zwolenników i przeciwników, bo to nie służy naszemu krajowi. Reszta to już sprawa gustu. Liczę, że w końcu uda zamknąć temat spraw związanych z obrażaniem się na Baridas.

Poza tym w Baridasie mimo monarchii zawsze było miejsce dla republikanów.
Obrazek

(-) Laurencjusz diuk Ma Hi at Atera GIDENA
Ostatni Wicekról Baridasu.
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary
Dwór Jego Książęcej Mości

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Archiwum Domeny Królewskiej