Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Odezwa Premiera do narodu baridajskiego

Archiwalne debaty, głosowania i pozostałe

Moderator: Królestwo Baridasu: władze

Odezwa Premiera do narodu baridajskiego

Postprzez AFvTD 15 lut 2019, o 13:28

Wspaniali, szanowni Baridajczycy!

Piszę do was dzisiaj jako wasz Premier, jako wasz reprezentant. Nasz kraj popada w coraz większy marazm, coraz gorzej się z nim dzieje. Baridas dąży ku przepaści, jednakże czyni to małymi, malutkimi kroczkami. Mimo to dziesięć kroczków, to już krok. Jeżeli pozwolimy dreptać ku przepaści, w końcu przez drobnostkę wpadniemy i już nie wyjdziemy. Czy taki właśnie los ma czekać Baridas? Czy mamy wpaść w otchłań zapomnienia i rozpierzchnąć się po świecie i być może nigdy więcej się nie ujrzeć?

Mówię definitywne STOP marazmowi. Mówię STOP upadaniu. Mówię STOP wszystkiemu, co sprawia, że nie mamy siły na nic. Pora zacząć działać. Obiecywałem, że przełamię nudę panującą w Baridasie. Byłem pewny, że uda nam się wspólnymi siłami podnieść giganta na nogi i sprawić, żeby ruszył na podbój. Na podbój sceny politycznej i kulturalnej całego Księstwa Sarmacji. Aby wyznaczał nową modę, pokazał, że nawet w obliczu panującego kryzysu on jest w stanie działać. Jakże się wtedy myliłem! Myślałem, że jestem w stanie pociągnąć za sobą rzeszę ludzi, którzy będą chcieli pracować, czy to ze mną, czy przeciwko. Dlaczego byłem taki naiwny? Teraz, gdy jestem tutaj z wami widzę, że zainteresowanie kogokolwiek jakąkolwiek aktywnością jest cięższe niż uporządkowanie Dziennika Praw w Królestwie Hasselandu.

Czy jednak to jest powód do żalenia się, do płaczu i rezygnacji? Nie! Nie ma powodów, aby rezygnować, nawet gdyby wszystko waliło mi się na łeb, gdybym został w Baridasie jedynie z JKM Konradem Jakubem albo i bez niego. Nie mogę pozwolić na to, aby nasze niemalże 17-letnie dziedzictwo popadło w zapomnienie. Wy też nie możecie na to pozwolić! To wasza i nasza ojczyzna, której los nie powinien być wam obojętny. Wielu z nas ma teraz realne sprawy, studia, praca, rodzina. Jednakże czy nie jesteśmy w stanie wygospodarować chwili, aby pokazać się na forum, napisać chociażby jednego posta i wrócić do otchłani rzeczywistości?

Nasze państwo popadło w stagnację, nie tylko dlatego, że nie ma komu pracować, ale również dlatego, że urzędy sprawują figuranci. Osoby, które na urzędzie są, ale realnie nie robią nic! Połowa członków Rady Królestwa nie pojawia się na obradach, połowy obywateli nie interesuje to, co się dzieje w Królestwie. Czy to właśnie taki naród ma przewodzić wielkiemu i silnemu Baridasowi? Czy to właśnie taka jest nasza przyszłość? Obecna sytuacja nie jest winą niczyją inną, aniżeli naszą. To my wszyscy jesteśmy winni obecnej sytuacji. Nie jesteśmy nawet w stanie zebrać kworum, aby przegłosować drobną zmianę w prawie! Nie jesteśmy w stanie uchwalić żadnych zmian prawnych, nie jesteśmy w stanie również przeprowadzić jakiegokolwiek wydarzenia narracyjnego, bo nie ma chętnych. W Baridasie mamy 17 obywateli, ale tych, którzy pojawiają się tutaj na palcach jednej ręki jestem w stanie wyliczyć!

Ale nie! Nie wierzę w to, że faktycznie mam rację. Liczę, że cała siedemnastka obywateli Królestwa Baridasu jest zainteresowana losami naszego kraju i nie ma znaczenia, czy to at Aterowie, Arpedowie, Buddusowie, czy ktokolwiek inny. Łudzę się, że będziemy mogli działać razem bez żadnych sporów i niedomówień. Również one powodują, że zapadamy w coraz większy sen. Niedomówienia. Nie mówimy wszystkiego, co ważne. Ukrywamy przed sobą cele, osiągamy je kosztem innych. Jesteśmy podzieleni. Pomimo tego, że to jest piękne, tak w naszym społeczeństwie, przy obecnej aktywności jest to naszym przekleństwem.

Dlatego też zapytuję was - kto jest z nami, a kto przeciwko? Czy jesteście w stanie działać razem ze wszystkimi Baridajczykami w celu podniesienia kolosa, postawieniu go na glinianych nogach i wzmocnieniu, tak aby nie upadł?

Nie idźcie za mną, ale prowadźcie! To nie jest mój, ale wasz czas. Albo teraz zaczniemy działać, albo upadniemy jak wielkie mocarstwa dwadzieścia, dziesięć, pięć czy trzy lata temu.

Napisano w Wedli 15.02.2019
(-)Premier Rządu JKM
Alfred Fabian von Tehen-Dżek
magister net Alfred Fabian wicehrabia von Tehen-Dżek
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu

Re: Odezwa Premiera do narodu baridajskiego

Postprzez Laurencjusz 15 lut 2019, o 16:08

Wasza Królewska Mość!
Wielmożny Premierze!

Król sztywno ustalił zasady sprawowania władzy w Baridasie i moją opinię na ten temat zna. Na ten temat dalszych dyskusji nie będę prowadził, bo było ich wiele. Poprostu nie ma sensu. Piłka po stronie JKM i jak mu nie zależy to trudno. Mi nie zależy na urzędach, a tym bardziej nie zależy mi na jego rezygnacji, ale w tym systemie sprawowania władzy, czy pisaniu co mi się nie podoba nie widzę sensu.

Puki co kursuję między Ciuad de Bravo i Gideną, a być może zajrzę jeszcze w inne miejsca gdzie byłem proszony i tyle.

Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia oraz wytrwałości.

Z poważaniem,

(-) Laurencjusz MaHi at Atera
Mieszkaniec
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez KJAF 15 lut 2019, o 16:25

Dzień 2137 udowadniania, że w Baridasie jest źle przez Dziennik Praw.
Instytut Edukacji Sarmackiej
Naczelna Izba Architektury

Postprzez Julian FER 15 lut 2019, o 16:45

Konrad Jakub napisał(a):Dzień 2137 udowadniania, że w Baridasie jest źle przez Dziennik Praw.

Wasza Królewska Mość!
JWP Premierze!

Ja rozumiem, że można być Kanclerzem w Sarmacji i Królem w Baridasie, a nawet Królem w RON jednocześnie, ale jak się ciągnie tyle srok za ogon to można go w końcu urwać. Od objęcia władzy przez WKM nie zmieniło się nic co by mogło zachęcić mnie do powrotu i do większej aktywności lub zajęcia się czymś konkretnym przy łasce lub niełasce.

Wolę prawo pisane na kolanie. które służy komuś więcej niż sporadycznie pojawiające się tu osoby, które "robią" wyłącznie wokół prawa tj. piszą prawo, czy prowadzą obrady, bo w tym nie ma odrobiny życia, a wychodzą "tasiemce", które prawie niczemu nie służą. To nie moja bajka, więc też pozostaje mi życzyć Wam dalszej wiary w sukces.

Pozdrawiam serdecznie,
(-) Julian markiz Fer at Atera
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez KJAF 15 lut 2019, o 17:41

Od objęcia władzy przez WKM nie zmieniło się nic co by mogło zachęcić mnie do powrotu i do większej aktywności lub zajęcia się czymś konkretnym przy łasce lub niełasce.

Czyli innymi słowy — ja mam zapierdalać, reszta przyjdzie na gotowe. Dziękuję.

Ja ciągnę kila srok za ogon, Wy żadnej.

Postprzez Papieren Bitte 15 lut 2019, o 17:42

Premier bije na alarm
że marazm w Baridasie
Cóż z tego, że się stara
skoro jest kryzys na czasie?

Po cóż robić cokolwiek
wszystko jest winą Króla.
Takie monarchii pokłosie
i szara wizja ponura.

Rozmów już było tysiące
żadna efektów nie dała.
By skłonić wszystkich do zgody
to każda głowa jest mała!

Więcej już prawić nie będę
Bo wrócę do domu na tarczy
Ja już nic więcej nie mówię
Dość już naprawdę, wystarczy!
(—) Severin von Verwaltung
Baron Księstwa Sarmacji, Baron Królestwa Hasselandu
Minister Spraw Wewnętrznych
Rada Ministrów
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel

Postprzez Laurencjusz 15 lut 2019, o 18:27

Konrad Jakub napisał(a):Czyli innymi słowy — ja mam zapierdalać, reszta przyjdzie na gotowe. Dziękuję.

Ja ciągnę kila srok za ogon, Wy żadnej.

Dokładnie tak WKM, bo ja już straciłem nadzieję na zmiany, a przy okazji tej nadziei odeszło sporo osób, na które mogłem liczyć.

Skoro już tak WKM zapierdala to może po tych wielu miesiącach wytężonej pracy napisze WKM projekt aktu prawnego, który w końcu stworzy jakieś relacje Baridasu z Sarmacją. Jak mówiłem, żeby WKM zajął się polityką zewnętrzną to słyszałem, że to marginalizacja Waszej władzy, a okzuję się, że nawet tego nie potraficie ogarnąć.

Więcej już się nie wypowiadam, bo zaraz usłyszę kolejne Wasze mądrości związane z moim nieróbstwem i Waszą gorliwością w dążeniu do dobrobytu.

Z wyrazami szacunku,
Obrazek

(-) Laurencjusz diuk Ma Hi at Atera GIDENA
Ostatni Wicekról Baridasu.
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez KJAF 15 lut 2019, o 19:16

Więcej już się nie wypowiadam, bo zaraz usłyszę kolejne Wasze mądrości związane z moim nieróbstwem i Waszą gorliwością w dążeniu do dobrobytu.

W zasadzie mógłbym odpowiedzieć tym samym.

A umowa się kończy pisać. Chyba nie chcemy iść drogą bialeńską i pisać jej na kolanie?

Powrót do Archiwum Domeny Królewskiej