Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Zbiórka dla Cyberii

Archiwalne debaty, głosowania i pozostałe

Zbiórka dla Cyberii

Postprzez AFvTD 3 lut 2019, o 18:12

Szanowni bracia i siostry Baridajczycy

Naród hasselandzki, a w szczególności cyberyjski znalazł się w trudnej sytuacji. Mieszkańcy żyją w slumsach i skrajnej biedocie, woda jest niezdatna do spożycia, brakuje opieki medycznej, Cyberyjczycy nie dbają o higienę. Hasselandzkie władze nie reagują, oddolna pomoc mieszkańców Angemontu nie jest wystarczająca aby opanować zarazę panoszącą się w Cyberii.

W związku z tym informuję o rozpoczęciu zbiórki żywności oraz artykułów higienicznych dla mieszkańców zniszczonej przez Solardyjczyków Cyberii. Jesteśmy bogatym krajem, w którym wszystkim żyje się dobrze i nie znamy biedy, która teraz dotknęła hasselandzkiej części Księstwa Sarmacji. Pokażmy, że jesteśmy szczodrzy, pozwólmy podnieść warunki życia w Cyberii!

Aby przynieść jakiś artykuł wystarczy napisać tutaj post. Każdy przyniesiony artykuł proszę podkreślić, natomiast jego ilość będzie zależała od ilości słów w poście. Możesz przynieść jeden chleb, a możesz przynieść setkę. Chętna młodzież stanie z wózkami sklepowymi przy wyjściu do każdego supermarketu, natomiast sanitariusze odwiedzą domy w Almerze.

Wszystko się liczy, począwszy od chleba, kończywszy na kosmetykach. Akcja potrwa tydzień do 10 lutego, po czym nastąpi podsumowanie i konwój ruszy na Cyberię, gdzie zostanie rozdany pośród najbardziej potrzebujących.
magister net Alfred Fabian hrabia von Tehen-Dżek
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Dobry Obywatel
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu
Sejm Księstwa Sarmacji

Re: Zbiórka dla Cyberii

Postprzez Kolo 3 lut 2019, o 19:12

AFvTD napisał(a):
Aby przynieść jakiś artykuł wystarczy napisać tutaj post. Każdy przyniesiony artykuł proszę podkreślić, natomiast jego ilość będzie zależała od ilości słów w poście. Możesz przynieść jeden chleb, a możesz przynieść setkę.

Mam nadzieję, że cytowanie postu nie zostanie wliczone w ramach oceny jakości pomocy (przynajmniej w moim przypadku). W pierwszej kolejności chciałbym wyrazić aprobatę do tegoż pomysłu - z oczywistych względów. A tak poza tym to cieszę się z zaangażowania baridajskiego rządu w pomoc dal Cyberii oraz z tego, że moja idea tej narracyjnej zabawy promieniuje również na inne regiony Sarmacji.
Królestwo Hasselandu
Kościół Diuczej Wiary
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych

Postprzez KJAF 3 lut 2019, o 20:14

To można żyć w Sarmacji gorzej niż biedota gellońska?

Postprzez AFvTD 8 lut 2019, o 17:57

Konrad Jakub napisał(a):To można żyć w Sarmacji gorzej niż biedota gellońska?

Cóż, może nie jest w Cyberii aż tak krytycznie, jednak zawsze warto pomagać. Gellonia jednak nie potrzebuje pomocy, a przynajmniej obecny stan rzeczy Gellończykom pasuje. Natomiast tak jak można było zauważyć, w Hasselandzie taka pomoc jest jak najbardziej potrzebna.

Poza tym w ostatnich dniach odbyła się zbiórka w sklepach. Dotychczas zebrano mnóstwo darów serca, drobnych ale jakże ważnych dla Cyberyjczyków artykułów żywieniowych oraz higienicznych. Sanitariusze zebrali między innymi makaron, cukier, mąkę, pastę i szczoteczki do zębów, konserwy, mydła, ręczniki i koce. Wszystko co uda się zebrać do końca tygodnia również zostanie przekazane i rozdystrybuowane pomiędzy potrzebujących.
magister net Alfred Fabian hrabia von Tehen-Dżek
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
Dobry Obywatel
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu
Sejm Księstwa Sarmacji

Postprzez OlaChojnacka 8 lut 2019, o 22:50

AFvTD napisał(a):Hasselandzkie władze

<znaczące chrzaknięcie, wyrażające dezaprobatę dla działań w/w, a w szczególności braku szacunku wobec mnie - fajnie że z Christoffo można było się skontaktować przy modyfikacji ustroju Baridasu, ale przy dwóch wyspach w dodatku nazwanych po moich niegdysiejszych realowych znajomych - to już ze mną nie można i w ogóle po co.
I nie, Traktat Radoszycki nie sprawia automatycznie, że to nie ja je powołałam do istnienia, bądź byłam pierwszą ich władczynią.>
Obrazek
(-) mgr Ola Kaarina Isadora Helyanve van Hälsing-Scraw de Cubalibre-Adamas et Ravendorff-Marcjan-Chojnacka, ex nomen Bumbum, ex nomen Liberi, ex nomen Bourbon, ex nomen Euskadi
Kwestor Republiki Baridas, Łaski Bez Cesarzowa Tuolelenkki i Wszechrhadmoru, Królowa Calradii, Księżna Hamenlinny, Turku, Mikkeli, Oulu, Tampere, Espoo, Wishmaster Inkasji, Kuur Lande, Nowej Chakony oraz Wysp Razuri i Zegisa, Kniaźnina Cyberii, Diuczessa Jajeczka, etc.

Postprzez ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ 9 lut 2019, o 19:53

Przede wszystkim, Cyberia jest integralną częścią Wielkiego Księstwa Solardii, więc nie wiem, co Sarmacja, Baridas albo współczesny Hasseland mogą mieć z nią wspólnego.
Ceterum censeo Teutoniam liberandam esse.

Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Dziekan wydziału skytyistyki Almersko-Złotogrodzkiego Uniwersytetu Lingwistycznego
Królestwo Teutonii

Powrót do Archiwum Domeny Królewskiej