Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Zmiany na forum KB

Archiwalne debaty, głosowania i pozostałe

Zmiany na forum KB

Postprzez KJAF 3 lut 2019, o 01:53

Jak może niektórzy zauważyli, utworzyłem — na razie eksperymentalnie — dodatkowy dział na forum Królestwa. Dzieli się on na poddziały, które opiszę niżej.

Dział ten nazywa się Kantony. Podzielony jest na właśnie działy z poszczególnymi kantonami. W założeniu chciałbym spróbować utworzyć dla każdej z naszych ziem oddzielne wątki, aby narracja i wypowiedzi związane właśnie z nimi, skupiały się wokół jednej osi. Na terenie tych kantonów miałyby się znajdować zbiorcze informacje o ziemiach, tak, jak to planowano w tym wątku.

Chciałbym, aby każdy chętny po złożeniu odpowiedniego wniosku, mógł na terenie właściwego kantonu otrzymać swój własny kawałek forum, na którym rozwijałby swoje lenno. Dostałby on swoją grupę na FC i mógłby moderować prywatny dział dla swojej ziemi.

Póki co, utworzyłem jedynie wątek dla swojego hrabstwa, w celach testu. Byłoby naprawdę fajnie, gdyby inicjatywa spotkała się z odzewem i każdy z nas dostałby kawałek własnego forum przeznaczonego na rozwój lenna. Mógłby tam robić co zechce — tworzyć narrację, publikować prawo lenne, zamieszczać mapki, robić wątki dla każdego kawałka swojej ziemi odrębnie, umieścić herb, historię i tym podobne. W tym oczywiście — opisać swoją działkę, na której mieszka.

Oprócz tego, forum kantonu służyłoby oczywiście całemu kantonowi — jeżeli chcemy zrobić inicjatywę lub porozmawiać np. o Nawii, nie trzeba robić tego na forum ogólnym, ale zebrać całą narrację w jedno miejsce.

Swego czasu istniał pomysł utworzenia herbów dla każdego kantonu. Pisałem wtedy, że osobiście nie pomogę z racji innych obowiązków. Myślę jednak, że zrobienie jednego wzorca czy szablonu i edycja samej tarczy według prostego schematu i symbolu, nie byłoby problemem. Wtedy tarczki te moglibyśmy ustawić jako ikony działów z kantonami.

To samo tyczy się mapki Baridasu. W linkowanym wcześniej poście, są kolejne linki do wątków o konkretnych ziemiach na terenie Królestwa. Jest tam lista lenn, wsi, miast oraz właśnie mapka. Można by umieścić to na nowo w działach dotyczących kantonów.

Całość to obecnie testy, chciałem zobaczyć jakby to wyglądało i zasięgnąć Waszej opinii. Jeżeli będzie ona pozytywna, projekt się dopieści i doprecyzuje. Czekam więc na zdanie Baridajczyków.

Re: Zmiany na forum KB

Postprzez AFvTD 3 lut 2019, o 11:06

WKM

Sam zamysł jak i wykonanie bardzo mi się podoba. Jednak obawiam się, zbytniego rozdrobnienia aktywności, a dodatkowo pustych działów. Co prawda sam z pewnością skorzystam, jednak nie wiem, czy inni będą tak samo chętni.
magister net Alfred Fabian hrabia von Tehen-Dżek
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Dobry Obywatel
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu
Sejm Księstwa Sarmacji

Postprzez KJAF 3 lut 2019, o 12:52

Tylko proszę mi wyjaśnić, dlaczego rozdrobnienie aktywności byłoby szkodliwe. Aktywność to aktywność, jeżeli ludzie coś robią, to jest to dobrze niezależnie od tego, czy budują w jednym miejscu zwartą narrację, czy robią ją w mniejszych grupach w dziesięciu miejscach. Jeżeli dajemy nowe możliwości, to aktywność może wzrosnąć, albo w najgorszym wypadku — pozostać na takim samym poziomie. Jeśli działy będą faktycznie puste, to nie stanie się nic. Ale gdy ktoś jednak z nich skorzysta, skorzystamy na tym wszystkim. Chociażby ja chciałbym mieć swoje miejsce na lenno.

I tak musimy od nowa utworzyć miejsca, które linkowałem wcześniej. Z mapami, wsiami, opisem i tym podobnym. Zamiast robić to w zamkniętym wątku, to chyba lepiej zrobić to w formie otwartych działów, gdzie współuczestniczyć w rozwoju będzie mógł każdy.

Są osoby, które lubią mieć takie swoje działy dla swych ziem i lokacji. W Sclavinii jest chociażby Bordonia, w Teutonii utworzono miejsce dla Arcyksięcia. Ja chciałbym, żeby takie miejsca nie były zarezerwowane tylko dla elity, ale żeby każdy miał swój kawałek ziemi i miejsca na pollinie. Na którym mógłby robić co chce.

Postprzez AFvTD 3 lut 2019, o 13:02

Chodzi mi o to, ze jak każdy będzie miał kawałek dla siebie, to nie będzie się interesował resztą. A po co robić coś, kiedy nikogo to nie interesuje. To strasznie demotywujące. Oczywiście jest to dosyć pesymistyczny scenariusz i mam nadzieję, że mimo to będzie dobrze i moje złowidzenie się nie sprawdzi.

Poza tym nie zgadzam się, że może być jeszcze gorzej, bo chociaż nie jest najlepiej, to obecna sytuacja dotyczącą aktywności jest (przynajmniej przeze mnie) oceniana delikatnie powyżej przeciętnej ;)
Zoolog z powołania.
Dobry Obywatel
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu
Sejm Księstwa Sarmacji

Postprzez KJAF 3 lut 2019, o 13:17

W takim razie warto zlikwidować działy KGB, RPB, AZUL, Herolda, Almery i Sportu. Tam też mało co się pisze, a jedynie rozdrabnia aktywność.

Postprzez AFvTD 3 lut 2019, o 14:11

To jest już inna sytuacja, ponieważ w powyższe instytucje są źródłem zainteresowania i zbierają wokół siebie wielu innych. Natomiast lenno interesuje ściśle tylko tę osobę, która jest właścicielem lenna, ewentualnie kilku zainteresowanych np. ród.

Poza tym, tak, faktycznie warto usunąć dział Herolda, który z założenia był ukryty dostępny tylko dla grupy redakcja Herolda.
Zoolog z powołania.
Dobry Obywatel
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu
Sejm Księstwa Sarmacji

Postprzez KJAF 3 lut 2019, o 19:35

W takim razie KGB jest źródłem zainteresowania tylko KGB i tak dalej. No i nawet jeżeli jedna osoba miałaby pisać o swoim lennie, to czy to nie buduje aktywności? Na tym się nie da stracić, co najwyżej można nie zyskać nic.

Postprzez Paulus Buddus 3 lut 2019, o 22:00

A może jakieś funkcje związane z Kantonami? Przedstawiciel władzy w poszczególnym kantonie? DO jego zadań należałoby, oczywiście po za utrzymaniem prawa, wprowadzanie elementów rozrywki itp - takie coś jak real wojewoda? Lub iść w innym kierunku
Obrazek
Paulus Buddus h. Szczerbiec z historycznego rodu Elijczyków

Hrabia Urodzaju
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych

Postprzez AFvTD 3 lut 2019, o 22:57

Paulus Buddus napisał(a):A może jakieś funkcje związane z Kantonami? Przedstawiciel władzy w poszczególnym kantonie? DO jego zadań należałoby, oczywiście po za utrzymaniem prawa, wprowadzanie elementów rozrywki itp - takie coś jak real wojewoda? Lub iść w innym kierunku

Powstanie za dużo funkcji, a jest za mało chętnych.
Zoolog z powołania.
Dobry Obywatel
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu
Sejm Księstwa Sarmacji

Postprzez KJAF 3 lut 2019, o 23:03

Również uważam że mało kto obejmie urząd i będzie go faktycznie uczciwie i aktywnie sprawował. Niemniej, jako bardziej honorowy tytuł i możliwość dla chętnych, można by wprowadzić.

Następna strona

Powrót do Archiwum Domeny Królewskiej