Strona 1 z 1

[Festiwal] Pokaż trunkow

PostNapisane: 29 sty 2019, o 13:35
przez AFvTD
Szanowni państwo

Obrazek

W związku ze zbliżającym się festiwalem w Almerze otwieram konkurs na najlepszy trunek w Baridasie. W związku z tym zachęcam wszystkich do przedstawiania najlepszych trunków, przygotowywanych w waszych lennach, popularnych w waszych barach, o szczególnych właściwościach. Poza przedstawieniem ich proszę również o przedstawienie sposobu przygotowania oraz szczególne właściwości.

Po przedstawieniu wszystkich trunków zostaną one wystawione 9 lutego na placu przy stadionie, gdzie możliwa będzie degustacja.

Następnie przeprowadzona zostanie ankieta na najlepszy trunek przedstawiony na festiwalu, a zwycięzca otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 25 tysięcy libertów.

Zatem do warzenia, gotowi? Start!

Re: [Festiwal] Pokaż trunkow

PostNapisane: 29 sty 2019, o 15:18
przez Paulus Buddus
Ja zalałem pod koniec roku, będę zlewał na weekend. Proszę czekać wytrwale

Re: [Festiwal] Pokaż trunkow

PostNapisane: 1 lut 2019, o 16:14
przez KJAF
Oczywiście przedstawiam cytrynówkę. Owoce pochodzą z plantacji cytryny w Kantonie Królewskim. Trunek popularny zwłaszcza wśród mieszczaństwa cracoffskiego.

Przepis z XIX wieku:

Garniec spirytusu oczyszczonego nalać w gąsior; obrać 10 cytryn cieniuteńko z żółtej skórki i włożyć w spirytus na 24 godzin. Na cztery funty cukru w kawałkach nalać dwie kwarty wody miękkiej i zagotować na syrop, szumując starannie. Gdy się parę razy zagotuje, wlać go w wazę i w ten gorący syrop zlać wszystek spirytus bez skórek, od razu go cedząc. Mieszać kilka minut, aby się dobrze spirytus z cukrem połączył, a potem zostawić w spokojności. Z tej propocji jest 6 kwart doskonalej, mocnej wódki, trzeba jednak zachować następujący porządek: lać spirytus koniecznie do syropu, (gdyż inaczej wódka będzie mętna), a filtrować nawet nie potrzeba i tylko zlać w butelki. Po dwóch dniach będzie jak kryształ. Cytryny powinny być świeże, nie obeschnięte


Obrazek

Re: [Festiwal] Pokaż trunkow

PostNapisane: 8 lut 2019, o 21:19
przez Paulus Buddus
Duch puszczy - nalewka pędzona nocą w lasach Els

Wszystkie składniki są "skarbem natury" z lasów lenna Els. Co bardziej egzotyczne jak np. pomarańcze, liście laurowe itp są z importu - dostawca znany tylko mi

składniki na nalewkę Duch Puszczy:
4 litry alkoholu 50 %
8 g wiórków dębowych
3 orzechy laskowe
18 migdałów
40 rodzynek
6 śliwek suszonych
opakowanie cukru waniliowego 20 g
3 daktyle suszone
1 figa suszona
2 łyżki herbaty czarnej
4-5 goździków
4 liście laurowe
6 ziaren ziela angielskiego
1 skórka z pomarańczy
5-6 łyżek cukru

O tym jak i co mieszać ze sobą opowiada ten artykuł

Obrazek