Strona 1 z 1

Szacunek

PostNapisane: 16 maja 2018, o 20:45
przez Laurẽt
WKM!
WKW!
Baridajczycy!

Nasz umiłowany Król przeszedł samego siebie i o reformach w Baridasie zamiast u nas pisze w Teutonii. Co by tego mało zpowiada, że na tych reformach nie zyskamy!
RCA napisał(a):Wasza Królewska Mość. Statusy i Kraju Koronnego i sarmackich prowincji są sobie równe, i takimi pozostaną. Zmiany, które zachodzą w Baridasie prowadzą w głównej mierze do tego, że zmieni się wewnętrzny ustrój tego kraju. Nie zmienią się jego prawa i sposób, w jakim funkcjonuje w Rzeczpospolitej. Zmiana ustroju wewnętrznego na bardziej demokratyczny to nie zmiana, o której mówicie. W tym kontekście to Baridas równać będzie do Teutonii, nie zaś odwrotnie. Jedyną różnicą jest to, że Baridas, jako Kraj Korony formalnie związany z Sarmacją unią, ma prawo występować na mapach wirtualnego świata (i rankingach) jako osobny byt (inny kolor) niż sarmackie prowincje. Wspólna dyplomacja, wspólny Sejm, wspólny rząd, wspólna głowa państwa, wspólne forum pozostają. Zmieni się sposób wyboru namiestnika, pojawi się więcej demokracji, zmniejszy się, czy wręcz zniknie, monarchistyczny duch. Jakie nowe prawa i możliwości, których nie posiada Teutonia, zyska Baridas?

Re: Szacunek

PostNapisane: 16 maja 2018, o 21:58
przez anglov
Pozwolę zrobić wyjątek i się wypowiedzieć :)

Nastąpiło nieporozumienie. Jego Książęca Mość twierdzi, że zmiany równają uprawnienia Baridasu do pozostałych samorządów – w tym Teutonii. Nie że Baridas nic nie zyskuje, lecz że nie zyskuje ponad to, co mają inne samorządy.

Ja zaś stoję w przekonaniu, że Baridas ze względu na swój status Kraju Korony posiada większe przywileje nad innymi samorządami, z dotychczasową ujmą na osobie władcy. Zdjęcie tej ujmy – w mojej ocenie – wywyższa Baridas nad inne samorządy. W ocenie JKM – zrównuje ją.

Korzystając z okazji – gratuluję Wam realizowania zmian w Królestwie Baridasu i trzymam kciuki za jak najszybszy wybór Króla Baridasu spośród Baridajczyków, na Waszych wewnętrznych regułach. Sytuację w Baridasie obserwuję od dość dawna i szczerze kibicuję nad rozwiązaniem Was satysfakcjonującym.

Re: Szacunek

PostNapisane: 17 maja 2018, o 14:28
przez Jul
JO,
w przytoczonym fragmencie Król ewidentnie zwraca się do Teutończyków. Gdzie ma to robić, jeśli... nie na forum Teutonii?

Re: Szacunek

PostNapisane: 17 maja 2018, o 16:39
przez Julian FER
Jul napisał(a):JO,
w przytoczonym fragmencie Król ewidentnie zwraca się do Teutończyków. Gdzie ma to robić, jeśli... nie na forum Teutonii?

WKW,

nie chodzi o to, że JKM rozmawia z Teutończykami w Teutonii, ale o to, ze zanim się tam wypowiedział o swoich planach wobec Baridasu to wypadało by uprzednio Naród Baridajski powiadomić w naszym kraju. To ma być fair? Później mógł sobie pisać u Teutończyków. Rozszumię WKW i to przyklaskiwanie Królowi, bo za stołek czymś się trzeba odwdzięczyć.

Re: Szacunek

PostNapisane: 17 maja 2018, o 16:54
przez Remigiusz L.
Czyli jeśli ktoś ma jakiekolwiek plany wykraczające poza jego prowincję i chce się nimi luźno podzielić, to musi wcześniej prywatnie zapytać wszystkich zainteresowanych o zgodę? :shock:

Re: Szacunek

PostNapisane: 17 maja 2018, o 17:12
przez Sorcha
Remigiusz L. napisał(a):Czyli jeśli ktoś ma jakiekolwiek plany wykraczające poza jego prowincję i chce się nimi luźno podzielić, to musi wcześniej prywatnie zapytać wszystkich zainteresowanych o zgodę? :shock:


Jeśli ktoś dla przykładu chciałby mnie okraść, zamordować lub zrobić inną przykrość, ewentualnie pozbawić pracy czy domu, wolałabym wiedzieć o tym jako pierwsza, a takie rozmowy za plecami zainteresowanych to fałsz, obłuda i pokazanie, jak nisko szanuje się ludzi, na których temat prowadzi się dyskusje gdzieś tam hen, hen...

Re: Szacunek

PostNapisane: 17 maja 2018, o 17:59
przez Remigiusz L.
Nie nazwałbym tego rozmową za plecami, była toczona w miejscu publicznym. No i mnie też propozycje Andrzeja Fryderyka niezbyt się podobają, ale nie porównywałbym ich do morderstwa.

Re: Szacunek

PostNapisane: 17 maja 2018, o 18:28
przez anglov
Remigiusz L. napisał(a):Czyli jeśli ktoś ma jakiekolwiek plany wykraczające poza jego prowincję i chce się nimi luźno podzielić, to musi wcześniej prywatnie zapytać wszystkich zainteresowanych o zgodę? :shock:


Żeby tu o skonkretyzowanych planach była mowa… Luźna sugestia jak z mojego punktu widzenia powinny wyglądać relacje wewnętrzne w KS, ze szczególnym uwzględnieniem Teutonii i obecnego położenia innych samorządów.

A tu o jakichś planach wobec Baridasu, czy grabieży i morderstwach… Czy rzucając takimi słowami chociaż zaznajomiliście się o co chodzi w owym wątku? Czy oskarżenia są rzucane „z przyzwyczajenia”. Mam poważne wątpliwości.

Re: Szacunek

PostNapisane: 19 maja 2018, o 19:22
przez Jul
Julian FER napisał(a): nie chodzi o to, że JKM rozmawia z Teutończykami w Teutonii, ale o to, ze zanim się tam wypowiedział o swoich planach wobec Baridasu to wypadało by uprzednio Naród Baridajski powiadomić w naszym kraju

JO,
To nie jest tak. O swoich planach JKM wypowiadał się wielokrotnie. Ba!, są to już plany w trakcie realizacji.
Chciałabym zwrócić uwagę na reakcje na słowa JKM w Baridasie. Na to, że nie wywiązuje się merytoryczna dyskusja, są ataki bądź niedopowiedzenia (choćby tutaj w tak błahej sprawie). W związku z tym poprosiłam JKM o ograniczenie aktywności w Baridasie.
Dlatego, żebyśmy sami doszli dop porozumienai bez zbędnych emocji. Jego wycofanie jest po to, by dać nam przestrzeń do pracy nad zmianami.