Strona 1 z 1

Wydzielone - wątpliwości JKM względem KNB

PostNapisane: 5 mar 2018, o 06:32
przez RCA
Jeśli to nie jest partia, to na jakiej podstawie Kanclerz ja sobie jako partię zarejestrował i jeszcze zwrócił sobie środki na jej rejestrację wydane?

Re: Natiear Comitã Baridasa

PostNapisane: 5 mar 2018, o 07:03
przez KJAF
Bo formalnie jest to partia, ma cele polityczne i strukturę. Że te cele są dość apolityczne i w praktyce nie chodzi o rywalizację z innymi ugrupowaniami, to inna sprawa.

Re: Natiear Comitã Baridasa

PostNapisane: 5 mar 2018, o 07:17
przez RCA
"Uspokajam: wbrew systemowej klasyfikacji nie jesteśmy partią polityczną." — przewodniczący.

Re: Natiear Comitã Baridasa

PostNapisane: 5 mar 2018, o 07:27
przez KJAF
No i pięknie, znowu oszukują. Ja bym to zgłosił do Prefektury.

Re: Natiear Comitã Baridasa

PostNapisane: 5 mar 2018, o 07:37
przez RCA
Konrad Friedman napisał(a):No i pięknie, znowu oszukują. Ja bym to zgłosił do Prefektury.

Do prefektury nie. Ale sprawę kontrolną w TK na pewno. Pan Kanclerz sobie złożył wniosek, sam go sobie rozpatrzył (błędnie), potem znów złożył, znów rozpatrzył (dobrze), zapłacił, a potem zwrócił sobie kilkadziesiąt tysięcy libertów "bo partia", a teraz przewodniczący Komitetu mówi, że to nie partia. Na pewno warto by TK zbadał podjęte przez Pana Kanclerza decyzje w tym zakresie, w drodze sprawy kontrolnej.

Wydzielone - wątpliwości JKM względem KNB

PostNapisane: 5 mar 2018, o 07:40
przez KJAF
Również tak uważam, właściwa decyzja.

Re: Wydzielone - wątpliwości JKM względem KNB

PostNapisane: 5 mar 2018, o 22:01
przez Arsacjusz
Ustawa o finansach publicznych napisał(a):Opłata za rejestrację stronnictwa politycznego z możliwością publikacji wynosi 33 500 lt, o ile w ciągu 7 dni od chwili złożenia wniosku o rejestrację stronnictwa, pod wnioskiem podpisała się grupa przynajmniej 4 obywateli.

Pod wnioskiem podpisała się grupa co najmniej 4 obywateli, dlatego stronnictwo zostało zarejestrowane. To, czy ktokolwiek — nawet przewodniczący komitetu — stwierdzi, że X to nie partia, nie powinno mieć żadnego znaczenia w sensie prawnym. JKW zapewne chodzi o to, żeby w przyszłości nie pojawiały się próby rejestracji zwykłych instytucji z możliwością publikacji (jakby nie spojrzeć, byłaby to pewna oszczędność) udających stronnictwa. Z tym również nie powinno być problemu, bo z wnioskiem o rejestrację musi wystąpić przynajmniej 4 obywateli, co stanowi jakieś zabezpieczenie. Czy to nie za mało — być może; podobno ustawodawca wie, co robi. :-)

Re: Wydzielone - wątpliwości JKM względem KNB

PostNapisane: 14 mar 2018, o 10:12
przez Delfina Kierkeller
Ech, te baribasy-przekrętasy, tylko liberty defraudują...