Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Respublica

Archiwalne debaty, głosowania i pozostałe

Moderator: Królestwo Baridasu: władze

Re: Respublica

Postprzez RCA 26 lut 2018, o 19:12

Konrad Friedman napisał(a):Ja mimo wszystko z ciekawością dowiem się jakie jest stanowisko Króla co do pomysłu oddania korony — czy możemy zatem liczyć na odpowiedź?

Oddania korony? Proszę sprecyzować pytanie i jego zakres.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Postprzez KJAF 26 lut 2018, o 19:27

• Jaki stosunek ma WKM do pomysłu zniesienia unii personalnej pomiędzy Sarmacją i Baridasem i zastąpienie jej inną, taką samą mutatis mutandis umową jak dotychczas? Bez zmieniana pozostałych relacji pomiędzy oboma krajami?
  • jeżeli większość Baridajczyków zgodzi się ze stanowiskiem, że po zerwaniu unii personalnej, korona Baridasu winna przynależeć do Narodu Baridajskiego i być przekazywana w obrębie Baridasu, jaka będzie reakcja WKM? Czy postulat ten uzyska poparcie i będziemy mogli liczyć na bezkonfliktowe przeprowadzenie procesu prawnego i abdykację, czy będzie to blokowane?
  • czy rozpoczęcie i kierowanie procecsem zmian — przy uwzględnieniu ich legalności i działań w zgodzie z prawem — spotka się z osobistymi reperkusjami, nawet jeżeli oficjalnie postanowicie się przychylić do woli Narodu?
  • czy osoby o których mowa w punkcie wyżej, będą uznane za zdrajców?

Innymi słowy — jakie ma WKM zdanie o pomyśle ustroju baridajskiego na wzór teutoński — z własnym królem? I przy założeniu, że reszta zostaje bez zmian, a wymieniamy jedynie osobę zasiadającą na tronie?
Rada Ministrów
Instytut Edukacji Sarmackiej
Naczelna Izba Architektury

Postprzez RCA 26 lut 2018, o 19:29

Negatywne.

Postprzez KJAF 26 lut 2018, o 19:33

Zadałem konkretne pytania, liczę więc na konkretne odpowiedzi.

Póki co domniemywam, że negatywna odpowiedź została udzielona na wszystkie postawione pytania. Tym samym, nawet jeżeli 100% Baridajczyków uznałoby, że warto zmienić swój ustrój, pomysł ten będzie blokowany a obywatele baridajscy będą wtrącani do więzień jak pospolici przestępcy?
Rada Ministrów

Postprzez RCA 26 lut 2018, o 19:36

Nie sądzę bym za zdanie odrębne chciał kogokolwiek do lochów wsadzać. Ale możecie kusić los.

Postprzez KJAF 26 lut 2018, o 19:40

Domagano się uczestnictwa w debacie, po czym się w niej nie uczestniczy i odpowiada półsłówkami.

Wobec tego przyjmuję już za pewnik, że z królem dyskutować się nie da i wszelkie inicjatywy które nie podobają się monarsze z Grodziska, będą blokowane wbrew woli Baridajczyków, a na tych którzy ośmielili się mieć własne zdanie, czekają kraty grodziskiego więzienia.

Tym samym mamy pierwszą poszlakę ku temu, że jednak warto się zastanowić nad uniezależnieniem się od centrali i wyborem takiego namiestnika, który będzie chronił interesy nasze — nie centrali.
Rada Ministrów

Postprzez RCA 26 lut 2018, o 19:53

Albo pan udaje idiotę, albo... nie, wolę tę pierwszą opcję.

Napisałem parę postów temu, że dla mnie dyskusja się skończyła na etapie, w którym odmówiono mi w niej udziału. To, że nagle się pan zreflektował, i bez słowa choćby drobnych przeprosin, stara się mnie w kolejną pyskówkę ze sobą wciągnąć, to nie jest mój problem.

Jak deklarowałem - chętnie będę dyskutował. Nie będę zaś prowadził dyskusji z osobami, które mi prawa do niej odmawiają i czynią to nader butnie.

Odpowiadam panu tak jak czuję się przez pana traktowany. Proszę się nad tym zastanowić, wyciągnąć wnioski i może wówczas będzie pole do rozmowy.

Nie zamierzam dłużej udawać, że pana postawa w rozmowie ze mną mi odpowiada. Dochodzi pan bowiem do wniosków, które nie mają pokrycia w rzeczywistości i robi ze mnie i otoczenia idiotów. Jest pan osobą, która nader często wywyższa się wobec innych a mi zwyczajnie taka postawa już nie odpowiada.

Chętnie porozmawiam z każdą osobą, która rozumie takie podstawowe pojęcia jak dialog, szacunek, szukanie porozumienia. Nie posługuje się frazesami, naciąganymi faktami i szeroko pojętą hucpą. Pytano w czasie elekcji czy czasem uderzę ręką w stół, odpisałem, że czasem pewnie tak. Wobec tego proszę uznać, że właśnie to wobec pańskiej postawy uczyniłem.

Nie musi pan mego zdania brać pod uwagę, ale ja nie muszę wówczas brać pod uwagę pańskich oczekiwań. To zawsze działa w dwie strony.

Jestem przeciwnikiem zrywania unii i nie dam na nią swej zgody. Jestem w stanie umożliwić wybór wicekróla w demokratycznym procesie — co już proponowałem niektórym osobom tu obecnym. Nie jestem przeciwnikiem zmian, a ewentualny sprzeciw co do szczegółów nie oznacza wtrącania innych do lochów i wieszania za ręce u powały. No chyba, że pan bardzo chce to chętnie spełnię pańskie życzenie.

Czy teraz moja odpowiedź jest dla pana jasna? Czy teraz jest oczywiste, że nie jestem przeciwnikiem zmian, ale jestem przeciwnikiem drastycznych zmian? Czy teraz pan napisze, że Król nie chce zerwania unii więc "abdykacja albo wojna"? Czekam. Nie zaskoczy mnie pan już niczym. Widziałem stronę, na której powypisywał pan hasła o wolnym Baridasie i wolnej Teutonii. Nie skomentowałem jej, i nie będę tego czynił. Ale proszę też nie udawać, że jest pan święty. Bo pańskie motywy są dla mnie jasne.

Postprzez KJAF 26 lut 2018, o 20:24

Pisząc po raz wtóry, naiwnie wierząc że może tym razem zostanie to zrozumiane — w pierwszej kolejności, na tym etapie, liczyłem na zdanie samych Baridajczyków. Nie utożsamiałem prowadzonych przeze mnie osobistych rozmów w tym temacie z niniejszym, czy jakimkolwiek innym wątkiem na forum. Nie uważam za stosowne przepraszanie za to, że chciałem z kimś odbyć rozmowę wcześniej niż z królem, jak i ze zdziwieniem przyjmuję słowa o tym, że powinienem za to w ogóle przepraszać.

Kilkukrotnie zapewniałem, że w tej debacie wziąć udział może każdy, więc nie chce mi się powtarzać po raz kolejny moich słów i udowadniać, że jest jak pisałem.

Z niebywałym skrętem kiszek ze śmiechu przyjąłem natomiast wiadomość o rzekomych hasłach na stronie którą budowałem. Może więc wyjaśnię niewtajemniczonym — od prawie roku staram się (z przerwami) zbudować bank, o którym pisałem wielokrotnie i poruszałem jego założenia w jednym z artykułów (akapit pt. "PROBLEM EKONOMICZNY, CZY INFORMATYCZNY?").

I właśnie rok temu budując stronę, zamiast wypełniać ją tekstem lorem ipsum, użyłem przypadkowych zdań które akurat mi ślina na język przyniosła. Naprawdę, trzeba się nieźle postarać żeby z tej pokraki wyciągać jakiekolwiek wnioski. Oprócz haseł "wolny Baridas; wolna Teutonia" możemy się dowiedzieć między innymi, że "twoja stara dzisiaj umrze" albo że "Fifak gej".

Jest to tak absurdalna waga argumentu, że sugerowanie innym hucpy na podstawie powyższego skrinu powoduje ból brzucha ze śmiechu, miast wzbudzenia podejrzeń.

Słów które uznają wręcz za pewnik, że będziemy robili jakiś pucz na wzór Sierpnia, nawet nie skomentuję. Jeżeli ze strony którą podlinkowałem można wyciągać wniosek o puczu, to tym bardziej z tego można się spodziewać represji i wizyty smutnych panów w czarnych garniturach.

Myślę, że zdrowi na umyśle ludzie sami lepiej wiedzą czyje obawy są słuszniejsze.
Rada Ministrów

Postprzez RCA 26 lut 2018, o 20:31

Konrad Friedman napisał(a):Pisząc po raz wtóry, naiwnie wierząc że może tym razem zostanie to zrozumiane — w pierwszej kolejności, na tym etapie, liczyłem na zdanie samych Baridajczyków. Nie utożsamiałem prowadzonych przeze mnie osobistych rozmów w tym temacie z niniejszym, czy jakimkolwiek innym wątkiem na forum. Nie uważam za stosowne przepraszanie za to, że chciałem z kimś odbyć rozmowę wcześniej niż z królem, jak i ze zdziwieniem przyjmuję słowa o tym, że powinienem za to w ogóle przepraszać.

I znów robi pan to samo. Dokładnie to samo... Napisałem, że krytycznie odnoszę się do faktu, iż odmówił mi pan udziału w rozmowie, nie że chce pan rozmawiać z innymi osobami. To jednak są dwie diametralnie różne rzeczy. I oczywiście może pan dowolnie nimi manipulować, no ale... jeśli szuka pan rzekomo opcji rozmowy to trochę słaba to strategia jest.

Abstrahując od reszty i tego co wyżej - czy moje odpowiedzi wcześniejsze pozwoliły panu na skorygowanie swego zdania? Zna już pan odpowiedź i moje stanowisko na ten moment? Stanowisko, które jest podstawą dla mnie dalszej rozmowy, nie zaś zamkniętym tematem? Nie dopuszczam tylko jednej opcji, co wyraźnie zaakcentowałem, mam do tego prawo. Jako głowa tego kraju, i jako obywatel tego kraju. O reszcie możemy rozmawiać. Dałem konkretną propozycję. Nie rewolucyjną, chociaż z punktu widzenia dotychczasowego mechanizmu nawet bardzo rewolucyjną. Niemniej propozycję. Chcecie rozmawiać, rozmawiajmy.

Postprzez зхао 26 lut 2018, o 22:30

Chcecie rozmawiać, rozmawiajmy.

Widząc tą kłótnię, to się każdemu odechciewa.
зхао
Więzień Jego Książęcej Mości

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Archiwum Domeny Królewskiej