Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Respublica

Archiwalne debaty, głosowania i pozostałe

Moderator: Królestwo Baridasu: władze

Re: Respublica

Postprzez Laurencjusz 21 lut 2018, o 22:32

Arsacjusz napisał(a):
Laurencjusz napisał(a):Jeśli pokarzemy, że mimo odmiennych poglądów na różne sprawy...

Ale żeby tak od razu karać?

Ale żeby tak od razu półsłówkiem? Skoro Pan już przybył to chyba stać Pana na pełne zdania.
Z wyrazami szacunku,

(-) Laurẽt Gedeon I
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel
Kościół Diuczej Wiary
Sejm Księstwa Sarmacji

Postprzez Führanka 21 lut 2018, o 22:39

Nikt nie postuluje nie wiadomo czego, to nie są nastroje secesjonistyczny rodem z Teutonii. Nie ma narracji o okupantach i krwawym reżimie, nie chodzi o przeredagowanie całości relacji z Sarmacją i zmianą pozycji w ramach funkcjonowania Księstwa. Po prostu o wybór namiestnika spośród Narodu. I tyle, reszta bez zmian.

Takie rozwiązanie byłbym w stanie poprzeć, przynajmniej na początku. To krok w dobrą stronę, o ile król wybierany z narodu byłby kadencyjny. Jeśli byłby dobry, mógłby być nim do końca świata, jeśli nie to można by było po prostu poczekać do końca kadencji i wybrać innego, ew. odwołać. Byłby to dobry krok w stronę unii czterech narodów.
Królestwo Baridasu

Postprzez Julian FER 22 lut 2018, o 17:27

Wasza Królewska Mość!
Wasza Królewska wysokość!
Wielmożny Wicehrabio!

Ja sam też jestem w gorącej wodzie kąpany, ale obecnie uważam, że słowa, które zacytuje poniżej nie zostały zamieszczone w sprzyjających dla Baridasu okolicznościach.
Konrad Friedman napisał(a):Uważam, że można rozpocząć debatę nad tym, nad czym dyskutuje się wśród szeregowych Baridajczyków po kryjomu, obawiając się represji — może warto wybrać sobie własnego króla pochodzącego z Narodu? Tak samo jak Teutonia?

Miało nie być cenzury ideologicznej więc można śmiało przejść do otwartej debaty — zerwijmy unię personalną z Sarmacją i wybierzmy własnego monarchę spośród nas.

Nasz kraj obecnie nie należy do zbytnio aktywnych, a Baridajczycy nie garną się do pracy. Powiem więcej, bo nasze społeczeństwo się podzieliło, a podziałów jest coraz więcej. Co gorsza nie wszystkie waśnie dotyczą wzajemnych uprzedzeń, ale już nawet spraw ustrojowych.

Kiedyś nawet jak ktoś "nie lubił" innej osoby to był w stanie wznieść się ponad to i wspomóc tą osobę w realizacji inicjatywy, głosowaniu i wielu innych sprawach. Słowem Baridajczyk zawsze stawał za Baridajczykiem murem, a teraz marazm, nuda i kółko się zamyka.

Myślę, ze nawet gdyby udało się wywalczyć koronę to i tak poza tym niewiele by się zmieniło w tym kraju, bo jakoś nie zauważyłem by obecny Król rzucał nam kłody pod nogi, a ja wątpię by nagle znalazł by się "Baridajczyk-Król-Cudotwórca", który wszystkim by pasował. Właśnie dlatego już czas by wzajemnie wyciągać ręce na zgodę.

Zacznijmy od samych siebie. Budujmy aktywność, wspierajmy się zamiast wytykać błędy, rozmawiajmy i pomagajmy sobie wzajemnie. Budujmy nasz kraj, a nie tylko narzekajmy. Malkontenctwo to proste i destrukcyjne podejście, które skutkuje zniechęceniem innym, więc powiedzmy sobie co komu leży na wątrobie, a później zacznijmy jeszcze raz od gradacji spraw ważnych i ważniejszych.
(-) Julian markiz Fer at Atera
Dobry Obywatel
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez OlaChojnacka 22 lut 2018, o 17:38

Julian FER napisał(a):Zacznę od tego, że jako zatwardziały monarchofaszysta jestem przeciw gruntownej zmianie ustroju, bo to działanie bez sensu gdy w strukturach Królestwa Baridasu jest Republika Południowego Baridasu. Wszystkich o ciągotach republikańskich serdecznie tam zapraszam

Rzucanie ochłapów.

Już wystarczy tego eksperymentu p.t. "Królestwo Baridas". Pobawiliście się, teraz czas oddać piaskownicę innym dzieciom.
Obrazek
(-) mgr Ola Kaarina Isadora Helyanve van Hälsing-Scraw de Cubalibre-Adamas et Ravendorff-Marcjan-Chojnacka, ex nomen Bumbum, ex nomen Liberi, ex nomen Bourbon, ex nomen Euskadi
Kwestor Republiki Baridas, Łaski Bez Cesarzowa Tuolelenkki i Wszechrhadmoru, Królowa Calradii, Księżna Hamenlinny, Turku, Mikkeli, Oulu, Tampere, Espoo, Wishmaster Inkasji, Kuur Lande, Nowej Chakony oraz Wysp Razuri i Zegisa, Kniaźnina Cyberii, Diuczessa Jajeczka, etc.

Postprzez OlaChojnacka 22 lut 2018, o 17:41

Konrad Friedman napisał(a):Nie ma narracji o okupantach i krwawym reżimie, nie chodzi o przeredagowanie całości relacji z Sarmacją i zmianą pozycji w ramach funkcjonowania Księstwa.

Akurat okupacja jak najbardziej jest, w białych rękawiczkach.
Obrazek
(-) mgr Ola Kaarina Isadora Helyanve van Hälsing-Scraw de Cubalibre-Adamas et Ravendorff-Marcjan-Chojnacka, ex nomen Bumbum, ex nomen Liberi, ex nomen Bourbon, ex nomen Euskadi
Kwestor Republiki Baridas, Łaski Bez Cesarzowa Tuolelenkki i Wszechrhadmoru, Królowa Calradii, Księżna Hamenlinny, Turku, Mikkeli, Oulu, Tampere, Espoo, Wishmaster Inkasji, Kuur Lande, Nowej Chakony oraz Wysp Razuri i Zegisa, Kniaźnina Cyberii, Diuczessa Jajeczka, etc.

Postprzez Julian FER 22 lut 2018, o 17:50

rhadmor napisał(a):Rzucanie ochłapów.

Już wystarczy tego eksperymentu p.t. "Królestwo Baridas". Pobawiliście się, teraz czas oddać piaskownicę innym dzieciom.

Ciekawe kto do tego doprowadził, że Baridas przestał być Republiką. Czyżby wielcy nieobecni? Ja nie czuję się być przyspawany do tej piaskownicy tj. swojego urzędu i z chęcią przekażę zabawki innym. byle by tylko chętni się znaleźli ;)
Dobry Obywatel
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Hohenzollern 22 lut 2018, o 18:24

Wasza Królewska Mość!
Wasza Królewska Wysokość!
Wasza Książęca Mość!
Baridajczycy!

Zacznę od tego, że jako zatwardziały monarchofaszysta jestem przeciw gruntownej zmianie ustroju, bo to działanie bez sensu gdy w strukturach Królestwa Baridasu jest Republika Południowego Baridasu. Wszystkich o ciągotach republikańskich serdecznie tam zapraszam

Z całym szacunkiem Prześwietny Hrabio, jednak wydaje mi się nie na miejscy wysłania kogokolwiek, gdziekolwiek. Chciałbym żeby dobrze mnie zrozumiano, myślę że republikanie ta jak zresztą monarchiści mogą śmiało działać w Almerze czy też każdym innym mieście Baridasu, to jest bez znaczenia. Swego czasu działałem z rodziną Karakahanow w Ciuad de Bravo, czyli w Republice Południowego Baridasu, i nikt mi z tego powodu nie czynił wyrzutów, a tym bardziej nie kazał wynosić się do Almery. Przypomnę tylko że ówczesnym czasie również byłem monarchistą i to się od lat nie zmienia u mnie jeśli chodzi o KS czy też Baridas. Dlatego też powyższa wypowiedź hrabiego wydaje się mi mocno niestosowna wobec reszty wspólnoty baridajskiej.

Nasz kraj obecnie nie należy do zbytnio aktywnych, a Baridajczycy nie garną się do pracy. Powiem więcej, bo nasze społeczeństwo się podzieliło, a podziałów jest coraz więcej. Co gorsza nie wszystkie waśnie dotyczą wzajemnych uprzedzeń, ale już nawet spraw ustrojowych.

Normalną rzeczą jest że aktywność jeździ na pstrym koniu. Niech mi Prześwietny wyjaśni jaki to jest podział, kto go spowodował, na czym polegają owe podziały? Bo mi się wydaje że po prostu mamy do czynienia z różnymi poglądami, odmiennymi opiniami, różnicą zdań, nie natomiast z podziałami.

Kiedyś nawet jak ktoś "nie lubił" innej osoby to był w stanie wznieść się ponad to i wspomóc tą osobę w realizacji inicjatywy, głosowaniu i wielu innych sprawach. Słowem Baridajczyk zawsze stawał za Baridajczykiem murem, a teraz marazm, nuda i kółko się zamyka.

Prześwietny Hrabio macie na to jakieś konkretne dowody, czy też stać was jedynie na insynuacje w stylu "nie lubił" to też tak a nie inaczej postąpił. Czy przeszło hrabiemu przez myśl może że ktoś może nie wspomagać inicjatywy, ponieważ ona nie trafia w jego gusta, nie głosuje bo dany element życia w Baridasie go nie interesuje i etc.. Dlatego też przestrzegałbym przed rzucaniem górnolotnych oskarżeń nie mając na to dowodów.

Zacznijmy od samych siebie. Budujmy aktywność, wspierajmy się zamiast wytykać błędy, rozmawiajmy i pomagajmy sobie wzajemnie. Budujmy nasz kraj, a nie tylko narzekajmy.

W tym jednym Hrabiemu przytaknę.

Z wyrazami szacunku;
(-)Frideric et Hohensollern.
Obrazek

ObrazekObrazekObrazek

(—) Jaśnie Oświecony Friedrich Wilhelm Nikolaus Karl von Hohenzollern herbu LaurZwycięski, Diuk Zollern.
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Führanka 22 lut 2018, o 21:19

Społeczeństwo zawsze będzie dzieliło się na ugrupowania o różnych poglądach i spojrzeniach. Podziały natomiast tworzycie wy, każąc wynosić się wszystkim, którym nie podoba się traktowanie Baridasu jak własne, prywatne podwórko. Towarzysz z rodu Hohenzollernów, słusznie zauważył, że osoba o poglądach monarchistycznych może egzystować w warunkach republikańskich. Wy jako "elita" rządząca, trzymacie się za rączki w małym gronie i pilnujecie, żeby wasza różowa mydlana bańka nie pękła.
Królestwo Baridasu

Postprzez Julian FER 24 lut 2018, o 12:26

Szanowny Panie!

Po raz kolejny widzę, że nadmiar wody sodowej też może zaszkodzić. Niby kto i komu każe wynosić się? Niby kto Baridas traktuje jako własne, prywatne państwo? Nikt nikogo nie wygania za poglądy monarchistyczne, czy republikańskie, a napisanie, że RPB istnieje republika nie oznacza, że republikanie muszą tylko tam mieszkać. Ci co rządzą kogoś wygonili? To dlaczego inni nie garną się do władzy? Poza tym nikt nikt do niczego nikogo nie zmusza, a władzę zawsze można przekazać, bo sprawowanie władzy to jednak dodatkowa praca, którą trzeba systematyczne wykonywać.

Tak konkretnie bez owijania w bawełnę to o co chodzi?

Führanka napisał(a):Społeczeństwo zawsze będzie dzieliło się na ugrupowania o różnych poglądach i spojrzeniach. Podziały natomiast tworzycie wy, każąc wynosić się wszystkim, którym nie podoba się traktowanie Baridasu jak własne, prywatne podwórko. Towarzysz z rodu Hohenzollernów, słusznie zauważył, że osoba o poglądach monarchistycznych może egzystować w warunkach republikańskich. Wy jako "elita" rządząca, trzymacie się za rączki w małym gronie i pilnujecie, żeby wasza różowa mydlana bańka nie pękła.

Wiem, że nie wszyscy pragną się wypowiadać, ale jeśli Baridajczycy mają taką wolę to ja chętnie zrezygnuje ze wszystkich pełnionych urzędów. Nigdy się nigdzie nie pchałem i zawsze wolałem być w cieniu, a dodać mogę tylko to, że chętnie w ten cień wrócę jak ktoś pomoże tą władzę sprawować.
Dobry Obywatel
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez MAP 25 lut 2018, o 13:34

Dzień dobry,

Przypominam o traktacie Unii. Nie mówię nie reformom - ewolucja, zamiast rewolucji. Rozmowa, zamiast sztubackiego popisywania się na forum. Nie chcemy jakimś nieprzemyślanym ruchem wywołać ciągu niefortunnych wydarzeń.

Pozdrawiam słonecznie,
/-/ Torped
Mikołaj Torped
diuk, markiz, renegat
Kościół Diuczej Wiary

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Archiwum Domeny Królewskiej