Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Wizyta Roberta von Thorn w Baridasie

Archiwalne debaty, głosowania i pozostałe

Moderator: Królestwo Baridasu: władze

Wizyta Roberta von Thorn w Baridasie

Postprzez RCA 20 gru 2017, o 15:47

Obrazek

Wasze Królewskie Wysokości,
Jaśnie Oświecone diuczessy i Jaśnie Oświeceni diukowie,
Jaśnie Wielmożne markizy i Jaśnie Wielmożni markizowie,
Prześwietne hrabiny i Prześwietni hrabiowie,
Wielmożne wicehrabiny i Wielmożni wicehrabiowie,
Czcigodne baronessy i Czcigodni baronowie,
Sławetne baronetessy i Sławetni baronetowie,
Szlachetne damy i Poważani kawalerowie,
Szanowni Państwo!

Fare Aryon!

O tym jak ważny jest Kraj Korony dla całej Rzeczpospolitej nie trzeba nikogo w naszym kraju przekonywać. Już za parę dni także Wy, mieszkańcy dumnego Królestwa Baridasu, wybierać będziecie, nie tylko przecież Księcia Sarmacji, ale także, a może nade wszystko, Króla Królestwa. Przybywając do Was chciałbym zaprezentować Wam swą kandydaturę i poprosić o przychylność przy wyborczych urnach.

Informacja o decyzji Jego Królewskiej Wysokości Tomasza Ivo Hugona spadła na Baridas niespodzianie. Nawet jeśli wśród Was były osoby, do których plotki o abdykacji docierały, to z pewnością nikt nie był w stanie przewidzieć daty tego doniosłego wydarzenia. Dziś stoicie przed trudną decyzją. Siedmioro kandydatów, siedem mniej lub bardziej różniących się wizji, jeden cel — zapewnienie stabilności, rozwoju i poszanowania dla Waszych praw i tradycji. To także mój cel.

Mieszkałem już w wirtualnym świecie, jako jedyny z obecnych pretendentów do Tronu, gdy Baridas pojawił się na mapach. 25 czerwca 2002 roku, równo miesiąc po powstaniu Księstwa Sarmacji. Gdy w sierpniu 2002 roku otwierano ambasady w Grodzisku i Cracofii już byłem mieszkańcem Sarmacji. Byłem świadkiem jak powstała Awara, i gdy wprowadzono wirtuala — jednostkę równą 1 libertowi i 1 dinarowi (ówczesna waluta Baridasu). Byłem świadkiem przejścia z republiki do monarchii. Był też okres gdy swą mikronacyjną działalność związałem z Baridasem, w którym pełniłem również znaczące funkcje. Tak, mam na swym koncie też niechlubny eksces związany ze źle zrozumianym happeningiem, za który poniosłem wówczas srogą karę. To wszystko jednak minęło.

Dziś staję przed dumnym, prawym i niezwykłym społeczeństwem. Jesteście przedsiębiorczy, kochacie kulturę, umiecie walczyć o swoje. Różnorodność treści i form w Baridasie nie ma sobie równych. Chcę, jeśli obdarzycie mnie swym zaufaniem, dbać o tę różnorodność i wspierać ją z całych sił. Obiecuję Wam, że uszanuję obowiązujące w Baridasie zasady. Obiecuję Wam, że jako Król będę pokładał pełne zaufanie w Wicekrólu, że jego decyzje będą moimi decyzjami. Rezerwuję sobie jedynie prawo do interwencji w przypadku oczywistego naruszenia lub zagrożenia naszych relacji i Unii.

Jesteście Samorządem, który w ramach Rzeczpospolitej posiada chyba największą autonomię. Chcę Wasz przykład przenieść na inne kraje budujące Sarmację. Chcę pokazać, że zbudowana na szacunku Unia, federacja, to klucz do rozwoju i przetrwania Sarmacji. Chcę wspierać i budować baridajską kulturę — od zaułków Ciuad de Bravo po arystokratyczne pałace Almery. Chcę wspierać i szanować Wasze poczucie odrębności. Chcę pomagać, jak tylko będzie mi to dane, we wszelkich inicjatywach mających miejsce w Baridasie. Podejmę się aktywnych negocjacji w celu odzyskania dla Was kanału #Baridas, wsparcia tym samym działań Rady. Gwarantuję Wam, że nigdy nie uczynię niczego by zagrozić baridajskim posiadłościom na południu Awary. Ta wyspa od zarania dziejów była symbolem baridajsko-sarmackiego porozumienia, partnerstwa i zbliżenia i po wsze czasy takim będzie.

Występując dziś przed Wami proszę o Wasz głos pierwszej preferencji w czasie niedługo rozpoczynającego się głosowania. Jeśli są jakiekolwiek tematy, które Was interesują względem mojej osoby, chcecie poznać odpowiedź na pytania, które pomogą Wam zdecydować czy warto na mnie głosować. Jestem do Waszej dyspozycji. Byłbym dumny i szczęśliwy gdybyście zdecydowali się powierzyć mi baridajską koronę i siebie mej opiece.

Baridas sáno alta!

As naylfar sáh sairus,
Robert hrabia von Thorn
Robert Fryderyk
Książę-senior Sarmacji
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Re: Wizyta Roberta von Thorn w Baridasie

Postprzez Laurencjusz 20 gru 2017, o 20:24

Prześwietny Hrabio!

Z nieukrywaną radością witam w progach Zamku Królewskiego w Almerze kolejnego pretendenta do baridajskiego tronu. To miło, że Prześwietny Hrabia w powitaniu użył nie tylko wyjątkowej baridajskiej tytulatury, ale również i unikalnego baridajskiego języka, z którego nasz naród jest dumny. Cieszy mnie dobra pamięć Prześwietnego, bo nie ukrywam, że usypanie Wyspy Awara w 2003 roku to był nie lada wyczyn, a smuci mnie trochę, że baridajski dinar nie doczekał się niestety wizualizacji.

Życzę powodzenia w walce o tron królewski i zapraszam na lampkę wybornego almerskiego wina. Proszę się rozgościć też w apartamencie Zamku Królewskiego.

Fare Aryon!
Obrazek
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez RCA 20 gru 2017, o 20:33

Wasza Królewska Wysokość,

może jakieś badania archeologiczne, choćby na Awarze prowadzone, odkryją kiedyś przed nami wizerunek dinara? Język, choć piękny, też trudnym dla mnie jest niezwykle. Ufam, iż nie popełniłem w nim żadnej gafy. Za wino dziękuję, smakuje wybornie, można buteleczkę na wieczór przy serialach w apartamencie? :)

Z poważaniem,
Robert hrabia von Thorn
Robert Fryderyk
Książę-senior Sarmacji
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez Laurencjusz 20 gru 2017, o 20:51

Prześwietny Hrabio,

badania archeologiczne są cyklicznie prowadzone i dzięki temu udało się odkryć wiele cennych rzeczy w okolicach Almery, Gideny oraz pierwszej Stolicy Baridasu Cracoffi. Mam nadzieję, że niezbyt znale tereny Awary zostaną zbadane przez jej Lennika, albo za jego zgodę przez wysłaną ekipę archeologów, którzy zechcą podjąć się tego wyzwania.

Na wieczór może dodatkowo zaproponuję możne butelkę wyśmienitego Szampana z własnych zapasów z Gideny!

Obrazek

Z wyrazami szacunku,

(-) Laurencjusz MaHi at Atera
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez RCA 20 gru 2017, o 20:57

Wasza Królewska Wysokość,

jestem pewien, że badania takie będą możliwe, postaram się o to zadbać! Za szampana dziękuję. Pozwolę go sobie zachować na specjalną okazję. Może jakaś się nadarzy? :)

Pozdrawiam serdecznie,
Robert hrabia von Thorn
Robert Fryderyk
Książę-senior Sarmacji
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez Julian FER 21 gru 2017, o 11:57

Prześwietny Hrabio!

W imieniu Dworu Królewskiego i swoim własnym bardzo jest mi miło powitać pretendenta do tronu Królestwa Baridasu. Życzę miłego pobytu i mam nadzieję, że uda się Hrabiemu załatwić wszystkie sprawy oraz trochę odpocząć od wszelkich trudnych spraw związanych z prowadzeniem kampanii wyborczej.

Fare Aryon!

(—) Julian hrabia Fer at Atera,
Marszałek Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez RCA 21 gru 2017, o 12:00

Prześwietny Panie Marszałku,

gościć w Baridasie to wielka przyjemność, szczególnie, że czynię to jako aspirujący do baridajskiego Tronu. Noc minęła bardzo miło, widoki o świcie z okien apartamentu, w którym mieszkam, oszałamiające. Almera jest szczególnie piękna o poranku.

Kłaniam się,
Robert hrabia von Thorn
Robert Fryderyk
Książę-senior Sarmacji
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez Julian FER 21 gru 2017, o 14:26

Prześwietny Hrabio!

Tak sobie pomyślałem, że skoro zadałem pytania dla Waszego kontrkandydata, który przebywa z wizytą w Baridasie, że i Prześwietnego Hrabiego zapytam o to samo dla porównania. Oto moje pytania:

• Jeśli wygrał by Prześwietny wybory i został Królem to co chciałby Hrabia zmienić w obecnym Baridasie?
  • Jak w kilku słowach wyobraża sobie Hrabia ceremonię koronacji?
  • Czy przewiduje Hrabia zmiany na urzędach Dworu Królewskiego i jak widzi łączenie obowiązków Księcia z powinnościami Króla?

Kłaniam się.
(-) Julian markiz Fer at Atera
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez RCA 21 gru 2017, o 14:42

Prześwietny Panie Marszałku,

Julian FER napisał(a):Jeśli wygrał by Prześwietny wybory i został Królem to co chciałby Hrabia zmienić w obecnym Baridasie?

Zobowiązałem się, że nie będę wchodzi z butami w utarte i tradycyjne podziały ról, zasady funkcjonowania. Dlatego mówiąc najprościej — w tej materii nie zamierzam zmieniać czegokolwiek. Natomiast wierzę, że jako Król mógłbym aktywnie wesprzeć działania Rady, służąc swą radą i pomysłami, a także podjąć działania by lennicy mający swe lenna na terenie Baridasu ponownie aktywnie włączyli się w opiekę nad nimi. Czy to by było coś na kształt "tygodnia z lennem" czy inny sposób — to bym chciał z samymi zainteresowanymi przedyskutować. Generalnie Baridas postrzegam jako Kraj, który funkcjonuje sprawnie, boryka się, co prawda, z problemami, ale te problemy nie odbiegają od kanonu obecnego w całym kraju — wahania aktywności, nagłe zniknięcia. Jedno co na pewno bym jednak chciał zmienić to doprowadzić do powrotu pod zarząd władz Baridasu kanału #Baridas. Uważam też, że dla dobra Narodu powinniśmy rozpocząć rozmowę na temat zaleczenia ran po wydarzeniach z sierpnia 2016 roku. Taką, której efektem stałoby się pogodzenie zwaśnionych do dziś (a przecież tak jest) stron. Wierzę, że to jest możliwe.

Julian FER napisał(a):Jak w kilku słowach wyobraża sobie Hrabia ceremonię koronacji?

Myślę, że mówienie o "własnej koronacji" w czasie trwającej kampanii byłoby z mej strony niezbyt chlubnym czynem. Podchodzę do sprawy elekcji i nadchodzącego głosowania, a co za tym idzie także do ich wyników, z pokorą i z pokorą czekam na rozstrzygnięcia. Na planowanie ceremonii przyjdzie czas gdy będzie w ogóle o czym mówić. Nie chcę zapeszać. Proszę mnie zrozumieć.

Julian FER napisał(a):Czy przewiduje Hrabia zmiany na urzędach Dworu Królewskiego i jak widzi łączenie obowiązków Księcia z powinnościami Króla?

Absolutnie nie przewiduję zmian. Ufam Wicekrólowi i jego decyzjom i tak długo jak nie zawiedzie on mego zaufania, a wierzę, że to się nie stanie, nie zamierzam ingerować w obsadę urzędów Królestwa Baridasu. Co do łączenia obowiązków Króla i Księcia — nie spodziewam się tu trudności, czy wykluczających się obowiązków i uprawnień. Chcę natomiast postawić na ceremoniał i królewską oprawę, rozwijać fabularnie otokę monarchizmu w Baridasie. To nie wyklucza się z rolą Księcia Sarmacji, nie przeszkadzają sobie obie role, więc wierzę w powodzenie tego celu.

Z poważaniem,
Robert hrabia von Thorn
Robert Fryderyk
Książę-senior Sarmacji
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez TAR 21 gru 2017, o 16:22

Prześwietny panie Hrabio,

pozwolę sobie zadać panu hrabiemu zadać pytanie. Czy Hrabia traktuje Królestwo Baridas jako samorząd, czy Kraj Koronny?
Teodozjusz Diuk Azoramath-Arped Obrazek

Pan i władca Hrabstwa Dahrim

Ara, jé etté av Castavo Baridas. (Starobaridajski)
Hara, as esta et Aryossá Baridasa. (Baridajski)
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Kościół Diuczej Wiary

Następna strona

Powrót do Archiwum Domeny Królewskiej