Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Rolandobus w Baridasie

Archiwalne debaty, głosowania i pozostałe

Moderator: Królestwo Baridasu: władze

Rolandobus w Baridasie

Postprzez Roland 19 gru 2017, o 20:00

Obrazek

Baridajki i Baridajczycy!

Już za kilka dni rozpocznie się głosowanie wyborcze, w którym elektorzy preferencyjnie będą oddawać głosy za kandydatami na Księcia. Ten, spośród pretendentów do tronu, któremu zaufacie najbardziej winien znaleźć się na górze karty wyborczej. Dla Królestwa Baridasu ta elekcja ma wymiar dodatkowy - wybieracie bowiem również swojego Króla. Mam świadomość, że z Narodu Baridajskiego wyklarował się już kandydat. Tym bardziej chciałbym zrobić wszystko, by mimo to, to właśnie moja kandydatura stała się waszym wyborem pierwszej preferencji!

O tym dlaczego zdecydowałem się na start w wyborach szerzej możecie dowiedzieć się czytając moje oświadczenie o starcie. Do tej pory dołożyłem wszelkich starań by zapoznać was - elektorów zarówno z moją sylwetką, jak i wizją monarchy, jakim chciałbym być, jeśli zechcecie mi zaufać.

Również od dzisiaj systematycznie będą się pojawiały moje postulaty, moje obietnice wyborcze, które będę chciał zrealizować i które będą stanowić moje cele jako przyszłego monarchy.

Jako wieloletni samorządowiec świetnie rozumiem potrzeby samorządów. Generalnie uważam, że obecny stan autonomii regionów w Koronie Księstwa Sarmacji jest zadowalający. Unia Sarmacji i Baridasu jest bez wątpienia jednym z najlepszych wydarzeń jakie miało miejsce w naszej wspólnej historii. Chciałbym tę unię pielęgnować. Chciałbym, aby to obywatele Baridasu wybierali Wicekróla, jako tego, który sprawuje władzę w imię Króla Baridasu. Chciałbym otoczyć Baridas większą uwagą i troską. Chcę być otwarty na potrzeby jego obywateli, służyć im radą i pomocą.

Chciałbym dać samorządom jeden nowy mechanizm zabezpieczający ich uprawnienia w Księstwie. Chciałbym, aby każda zmiana uprawnień, kompetencji i obowiązków prowincji i krajów korony do swojego obowiązywania wymagała zgody większości regionów wyrażonej przez ich organy stanowiące. Takie rozwiązanie nie tylko zabezpieczy samorządy przed ewentualnymi próbami ograniczenia ich autonomii, ale też wymusi na nich prowadzenie rozmów i wypracowywanie kompromisów. A to właśnie współpraca i kompromis mogą dać nam wszystkim rozkwit, splendor i wieczną chwałę.

Pozostaję do waszej dyspozycji. Niniejszy temat ma posłużyć nam do zebrania w jednym miejscu waszych oczekiwań w stosunku do następcy tronu. Ufam, że ta wizyta okaże się owocna :)
(—) Roland hr. Heach-Romański,
Główny Architekt Konsulatu, były funkcjonariusz,
płodny artysta, a także oddany systemowiec
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kościół Diuczej Wiary

Re: Rolandobus w Baridasie

Postprzez Laurencjusz 19 gru 2017, o 21:24

Prześwietny Hrabio!

Niezmiernie jest mi miło powitać w progach Zamku Królewskiego w Almerze pretendenta do baridajskiego tronu. Żywię nadzieję, że mieszkańcy Królestwa Baridasu dobrze wybiorą przyszłego Króla, a ceremonia koronacji jako tak znamienita chwila będzie huczna, a jej echo będzie słyszalne w każdym zakątku naszego mikroświata.

Jak każdemu z kandydatów życzę powodzenia w walce o tron królewski. Tymczasem proszę się rozgościć i zapraszam na lampkę wybornego almerskiego wina.

Fare Aryon!
Obrazek
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Julian FER 21 gru 2017, o 12:00

Prześwietny Hrabio!

Miło mi jest w mieniu Dworu Królewskiego i swoim własnym powitać pretendenta do tronu Królestwa Baridasu. Mam nadzieję, że czas spędzony w Zamku Królewskim okaże się dla Hrabiego owocny. Życzę miłego pobytu i chwili wytchnienia oraz odpoczynku od kampanii wyborczej.

Fare Aryon!

(—) Julian hrabia Fer at Atera,
Marszałek Baridasu
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Roland 21 gru 2017, o 13:09

Serdecznie dziękuję za tak miłe powitanie. Na pewno Baridajczycy mają jakieś pytania do mnie, jako kandydata do tronu baridajskiego. Proszę się nie krępować :)

Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Julian FER 21 gru 2017, o 14:22

Prześwietny Hrabio!

Skoro deklaruje Hrabia, że odpowie na pytania od baridajczyków to pozwolę sobie zadać kilka. Oto one:

• Jeśli wygrał by Prześwietny wybory i został Królem to co chciałby Hrabia zmienić w obecnym Baridasie?
  • Jak w kilku słowach wyobraża sobie Hrabia ceremonię koronacji?
  • Czy przewiduje Hrabia zmiany na urzędach Dworu Królewskiego i jak widzi łączenie obowiązków Księcia z powinnościami Króla?
(-) Julian markiz Fer at Atera
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez TAR 21 gru 2017, o 17:32

Prześwietny panie Hrabio,

pozwolę sobie zadać panu hrabiemu zadać pytanie. Czy Hrabia traktuje Królestwo Baridas jako samorząd, czy Kraj Koronny?
Teodozjusz Diuk Azoramath-Arped Obrazek

Pan i władca Hrabstwa Dahrim

Ara, jé etté av Castavo Baridas. (Starobaridajski)
Hara, as esta et Aryossá Baridasa. (Baridajski)
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Roland 23 gru 2017, o 08:41

meval napisał(a):Prześwietny panie Hrabio,

pozwolę sobie zadać panu hrabiemu zadać pytanie. Czy Hrabia traktuje Królestwo Baridas jako samorząd, czy Kraj Koronny?

Królestwo Baridasu jest Krajem Korony. Oznacza to, że jest krajem niepodległym, związanym z Księstwem Sarmacji unią realną. Niemniej zasady tej uni zrównują Baridas w prawach i obowiązkach do z podmiotami samorządowymi, które funkcjonują na zasadach inkorporacji. Status Baridasu jest mi znany i rozumiany. I w taki sposób traktuję Królestwo.

Julian FER napisał(a):Prześwietny Hrabio!

Skoro deklaruje Hrabia, że odpowie na pytania od baridajczyków to pozwolę sobie zadać kilka. Oto one:

• Jeśli wygrał by Prześwietny wybory i został Królem to co chciałby Hrabia zmienić w obecnym Baridasie?
  • Jak w kilku słowach wyobraża sobie Hrabia ceremonię koronacji?
  • Czy przewiduje Hrabia zmiany na urzędach Dworu Królewskiego i jak widzi łączenie obowiązków Księcia z powinnościami Króla?

W obecnym Baridasie chciałbym po prostu zwiększyć zainteresowanie Króla losami jego poddanych. Chciałbym też ze zwyczajowego prawa wyboru wicekróla przez Baridajczyków uczynić prawo skodyfikowane. To mieszkańcy Królestwa najlepiej wiedzą kto z ich grona nadaje się najlepiej na namiestnika Króla.

Ceremonię koronacyjną wyobrażam sobie w sposób podobny do tej, która miała miejsce ostatnio. Bez wątpienia powinna być dostojna, pełna przepychu - to ceremonia, która dzieje się tak rzadko, że należy ją eksponować w sposób niebagatelny.

Nie przewiduję zmian na urzędach dworskich. Uważam, że JKW Laurencjusz świetnie sobie radzi w doborze współpracowników i nie ma sensu zmieniać na siłę sprawnie działającej maszyny. Wszystkie powinności Króla chcę wykonywać godnie i możliwie skutecznie. A gdyby nie było to możliwe z rożnych przyczyn, wicekról zawsze na posterunku.

Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Führanka 23 gru 2017, o 17:13

Królestwo Baridasu jest Krajem Korony. Oznacza to, że jest krajem niepodległym, związanym z Księstwem Sarmacji unią realną. Niemniej zasady tej uni zrównują Baridas w prawach i obowiązkach do z podmiotami samorządowymi, które funkcjonują na zasadach inkorporacji. Status Baridasu jest mi znany i rozumiany. I w taki sposób traktuję Królestwo.

Uuu, czyli mydlenie oczu. xD
(-) Adrien Eryk Esjar Józef Alatriste
Królestwo Baridasu

Postprzez Roland 23 gru 2017, o 22:16

Jeśli minąłem się z prawdą, proszę punktować. Chętnie nadrobię braki w wykształceniu :)

Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Laurencjusz 23 gru 2017, o 22:37

Roland napisał(a):Jeśli minąłem się z prawdą, proszę punktować. Chętnie nadrobię braki w wykształceniu :)

To takie drobne baridajskie uszczypliwości. Teutończycy piszą, że im giną kozy, a Baridajczycy też coś z nich mają i proszę nie pytać co ;)
Obrazek

(-) Laurencjusz diuk Ma Hi at Atera GIDENA
Ostatni Wicekról Baridasu.
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Następna strona

Powrót do Archiwum Domeny Królewskiej