Strona 1 z 8

Budowa portu morskiego w Cracoffi

PostNapisane: 30 lis 2017, o 23:50
przez Laurencjusz
Wasza Książęca i Królewska Mość!
Szanowni Baridajczycy!


Podjąłem decyzję o budowie portu morskiego w Cracoffi, w której obecnie znajduje się Baza Książęcej Marynarki Wojennej. Cracoffia to była stolica Baridasu oraz siedziba Rady Królestwa, a zarazem drugie co do wielkości miasto w naszym kraju.

Mam nadzieję, że port morski przyczyni się do rozwoju gospodarczego miasta, a takżejego znaczenia na arenie miedzymikronacyjnej.

Kolejnym krokiem (jeśli znajdą się chętni) będzie modernizacja Międzynarodowego Portu Lotniczego, który został otwarty już 4 kwietnia 2003 roku .

Wszystkich chętnych, którzy są zainteresowani budową portu proszę o zgłaszanie się w tym miejscu.


Fare Aryon!
Obrazek

Re: Budowa portu morskiego w Cracoffi

PostNapisane: 1 gru 2017, o 15:01
przez Julian FER
Wasza Królewska Wysokość!
Szanowni Baridajczycy!


Od jakiegoś tygodnia prowadzę rozmowy z kpr. KGB Kamilem baronetem Wariorem von Vincis-Kazakovem w sprawie dalszych działań królewskiej Gwardii Baridasu. Myślałem o budowie stoczni w Ciuad de Bravo, ale skoro w Cracoffii planowane są działania związane z działalnością portu morskiego to myślę, że i stocznia mogłaby się przydać.

Zgłaszam swój akces do prowadzenia spraw budowlanych.


Z poważaniem

(-) Julian Fer at Atera
Komendant KGB

Re: Budowa portu morskiego w Cracoffi

PostNapisane: 1 gru 2017, o 15:46
przez Laurencjusz
Szanowni Baridajczycy,

a może znajdzie się jeszcze jakaś chętna osoba do realizacji tego pomysłu?

Re: Budowa portu morskiego w Cracoffi

PostNapisane: 1 gru 2017, o 19:19
przez Eradl
Port morski? że co? że ja nie dam rady? ja?!... trzymajcie mnie piwo.

Dobra minimum to 350 mln ton przeładunku rocznie czyli tak: Trzeba postawić ok 200 żurawi, zbudować wzmocnione nabrzeże, ok 80 suwnic, należało by pogłębić kanał więc pogłębiarki, min 5 holowników, system naprowadzania statków w trudnych warunkach, trzeba wybuwować hala magazynowe, drogi, budynki gospodarcze itp. potrzeba by powierzchni ok 100 km2. Więc... było by na piątek, jak najbardziej za!

Re: Budowa portu morskiego w Cracoffi

PostNapisane: 1 gru 2017, o 21:04
przez Laurencjusz
No całkiem fajnie ;) Być może port nie musi być aż tak duży, ale nawet gdyby była mniejsza moc przeładunkowa to trzeba pamiętać, że ze względu na Bazę KMW to mamy część cywilną i część wojskowa tj. jakby dwa porty w jednym.
Co mamy:
pogłębienie oraz budowa kanałów portowych,
budowa wzmocnionego nabrzeża na całej długości kanałów portowych (nabrzeże przeładunkowe, nabrzeże rybackie, nabrzeże dla ratownictwa morskiego i nabrzeże na potrzeby KMW oraz KGB),
latarnia,
radary (systemy naprowadzania statków w trudnych warunkach),
kapitanat,
stocznia,
hale magazynowe,
drogi,
budynki,
suwnice i żurawie,
holowniki

i... piszcie co jeszcze, a później zbierze się to razem i trzeba będzie opracować plan.

Re: Budowa portu morskiego w Cracoffi

PostNapisane: 1 gru 2017, o 21:18
przez Julian FER
To może jeszcze jakaś przetwórnia rybna i na koniec jakaś mapa portu ;)

Re: Budowa portu morskiego w Cracoffi

PostNapisane: 1 gru 2017, o 23:27
przez AFvTD
Hmmmmm. Budowa portu może być ciekawym pomysłem, więc jak najbardziej za. Jednak może przemysli jeszcze WKW system, który niedawno opisywałem w korespondencji prywatnej? Może znalazłby odzwierciedlenie w innych takiego typu sprawach?

Re: Budowa portu morskiego w Cracoffi

PostNapisane: 1 gru 2017, o 23:38
przez Laurencjusz
Jihymed napisał(a):Hmmmmm. Budowa portu może być ciekawym pomysłem, więc jak najbardziej za. Jednak może przemysli jeszcze WKW system, który niedawno opisywałem w korespondencji prywatnej? Może znalazłby odzwierciedlenie w innych takiego typu sprawach?

Co do samej budowy to po pierwsze myślę, ze potrzebny będzie plan. Potem trzeba będzie wszystko opisać i fajnie by było gdyby dało by się to wszystko zilustrować i zakończyć mapą portu z opisem ważniejszych akwenów i obiektów. Myślałem o tym by każdy większy etap prac kończyć podsumowaniem w artykule w "Heroldzie". Gdy znajdą się ciekawe opisy lub ktoś da radę napisać artykuły o przebiegu prac to przewiduję premie finansowe za prace przy powstaniu portu.

Jeśli macie jeszcze inne pomysły to piszcie śmiało ;)

Re: Budowa portu morskiego w Cracoffi

PostNapisane: 2 gru 2017, o 12:10
przez Julian FER
Skoro szykuje się nam robótka na miarę portu z prawdziwego zdarzenia to dodam jeszcze przystań pasażerską i marinę dla jachtów. Poza tym myślę, że nie wszystko musi powstać tak od razu. Jest czas mi trzeba to zrobić dobrze.

Re: Budowa portu morskiego w Cracoffi

PostNapisane: 2 gru 2017, o 16:36
przez AFvTD
Oczywiście, plan przede wszystkim, ale jednak moim zdaniem takie akcje powinny pobudzać aktywność, a nie być robótką jednej osoby, która tylko to wszystko zrobi.