Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Podział administracyjny Baridasu

Archiwalne debaty, głosowania i pozostałe

Moderator: Królestwo Baridasu: władze

Re: Podział administracyjny Baridasu

Postprzez Laurencjusz 23 gru 2017, o 02:01

IUdR napisał(a):Tak, raczej miało znaczyć "bez ramki..." xD

Bez ramki będzie jako załącznik do regulacji prawnej w tej sprawie ;)
Obrazek

(-) Laurencjusz diuk Ma Hi at Atera GIDENA
Ostatni Wicekról Baridasu.
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary
Dwór Jego Książęcej Mości

Postprzez Markus 23 gru 2017, o 02:15

Na pierwszy rzut oka: Melena jest spłaszczona. Poza tym zwracam uwagę na różnicę, jeśli chodzi o północno-wschodnią granicę kontynentalnego Baridasu, między tą mapą a moją. W skrócie wynika ona z tego, że posłużyłem się Wspólną Mapą Polskich Mikronacji z 2004 r., później granice zarysowane na tej mapie były mniej lub bardziej wiernie przerabiane przez innych autorów, między innymi przez autora mapy, która została wyżej użyta. Nie widzę powodu, żeby powielać błędy.
(—) Marc Miquaiasu’un Arped,
król ojciec Baridasu
Królestwo Baridasu

Postprzez Julian FER 23 gru 2017, o 11:01

Nie bardzo kojarzę o co JO chodzi, ale cieszy mnie jego powrót na baridajskie ziemie. W każdym razie skoro chętnych malarzy nie było to chyba lepiej, że będzie aktualne. Tak bywa z przeróbkami, które zawsze da się wymienić na lepsze jak ktoś zrobi - tak sądzę.

Obrazek

PS: Jakaś nowa moda? Jest w tym jakiś haczyk?
Obrazek
(-) Julian markiz Fer at Atera
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Markus 23 gru 2017, o 11:34

Tej pierwszej z umieszczonych wyżej map proszę nie brać pod uwagę, to jedne z pierwszych granic Baridasu, dostosowane do granic Sarmacji, z którą Baridas miał graniczyć na kontynencie (ten kraj oznaczony kolorem żółtym to właśnie Księstwo). One zostały potem z oczywistych względów zmodyfikowane. Proszę się natomiast przyjrzeć dokładnie północno-wschodniej granicy Baridasu kontynentalnego na obu kolejnych mapach. Różnica nie jest znaczna, ale wydaje mi się, że nie czepiam się bez powodu.

Zresztą nie wiem, czemu chcemy użyć innych map, niż tych, które mamy. Odchodząc, zostawiłem mapę w formacie wektorowym w swoim folderze na FTP Baridasu, który teraz, nie wiedzieć czemu, jest pusty. Te pliki umożliwiały obróbkę mapy nie gorszą niż wykonywaną przeze mnie; można było wszystko przestawiać, zmieniać kolory, nazwy, dodawać nowe miejscowości i lenna, używać tych samych fontów albo wszystkie je zmienić z zachowaniem jakiejś konsekwencji. Mam ją dalej na dysku.

A co do mojego nowego awatara, to wyładniałem, nie?
król ojciec Baridasu
Królestwo Baridasu

Postprzez Julian FER 23 gru 2017, o 11:45

Markus napisał(a):Różnica nie jest znaczna, ale wydaje mi się, że nie czepiam się bez powodu.

Zresztą nie wiem, czemu chcemy użyć innych map, niż tych, które mamy. Odchodząc, zostawiłem mapę w formacie wektorowym w swoim folderze na FTP Baridasu, który teraz, nie wiedzieć czemu, jest pusty. Te pliki umożliwiały obróbkę mapy nie gorszą niż wykonywaną przeze mnie; można było wszystko przestawiać, zmieniać kolory, nazwy, dodawać nowe miejscowości i lenna, używać tych samych fontów albo wszystkie je zmienić z zachowaniem jakiejś konsekwencji. Mam ją dalej na dysku.

A co do mojego nowego awatara, to wyładniałem, nie?

JO Diuku,

proszę mi wybaczyć, ale mapa JO jest trochę nijaka:
Obrazek

Co się stało z wektorkiem nie mam pojęcia, za to muszę przyznać, że JO wyładniał :D
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Markus 23 gru 2017, o 12:04

Trudno to nazwać moją mapą. Moja mapa wygląda tak:

Obrazek

W gruncie rzeczy można by było popracować nad kolorystyką, ale nie widzę powodu, by zmieniać granice, zaczynać od początku, już i tak nanosząc poprawki na czyjąś mapę, i to innymi fontami.
król ojciec Baridasu
Królestwo Baridasu

Postprzez Julian FER 23 gru 2017, o 12:25

Markus napisał(a):Trudno to nazwać moją mapą. Moja mapa wygląda tak:

W gruncie rzeczy można by było popracować nad kolorystyką, ale nie widzę powodu, by zmieniać granice, zaczynać od początku, już i tak nanosząc poprawki na czyjąś mapę, i to innymi fontami.

Poprawki są, ale kiepsko się prezentują:
Obrazek

Problem w tym, że mapa jest nieaktualna. Nie ma na niej nowych lenn ani podziału na kantony. W planowanych do wydania mapach będzie jasno widoczne co z czym się je, a tu jestem głodny i to bardzo, bo dużo sie zmieniło w Baridasie i w końcu trzeba to pokazać, a nie posługiwać się nie aktualną mapą. jak Ktoś ma np. pisać o Ravenspell, czy Wyspie Króla z Tokugawy? Coś z tym trzeba było zrobić ;)
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Markus 23 gru 2017, o 12:35

Napisałem już wyżej, jak można to było zrobić, żeby jako tako wyglądało. Jak się nie zna na podstawowej obróbce grafiki wektorowej to można poprosić kogoś, kto się zna i za określoną sumę libertów pomoże; jest, zdaje się, parę takich osób. A zostawiłem ku temu wszelkie możliwości — dodanie paru lenn i zmiana nazw miejscowości nie jest bardzo czasochłonne.

Mogę pomóc, najwyżej zaciągnę mojego drogiego małżonka do współpracy, ale muszę wiedzieć, że nikomu nie wchodzę w paradę.
król ojciec Baridasu
Królestwo Baridasu

Postprzez Laurencjusz 23 gru 2017, o 23:50

Markus napisał(a):Napisałem już wyżej, jak można to było zrobić, żeby jako tako wyglądało. Jak się nie zna na podstawowej obróbce grafiki wektorowej to można poprosić kogoś, kto się zna i za określoną sumę libertów pomoże; jest, zdaje się, parę takich osób. A zostawiłem ku temu wszelkie możliwości — dodanie paru lenn i zmiana nazw miejscowości nie jest bardzo czasochłonne.

Mogę pomóc, najwyżej zaciągnę mojego drogiego małżonka do współpracy, ale muszę wiedzieć, że nikomu nie wchodzę w paradę.

Jaśnie Oświecony Diuku!

To bardzo kusząca propozycja. Powiem więcej. Lepszej chyba bym nie znalazł w całym naszym kraju, więc nie pozostaje mi nic więcej, niż się zgodzić. W edytowalnej mapie pokładam duże nadzieję. Gdyby było można jeszcze aplikować warstwy np. podział na kantony to było by super. Mam nadzieję, że da się to jakoś wynagrodzić, a Skarbiec Korony jeszcze nie świeci pustkami.

Pozostaję do Diuka dyspozycji i myślę by każdy kanton miał swój kolor, a lenna na nim leżące różne odcienie tego koloru.
Obrazek

(-) Laurencjusz diuk Ma Hi at Atera GIDENA
Ostatni Wicekról Baridasu.
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary
Dwór Jego Książęcej Mości

Postprzez Markus 26 gru 2017, o 13:58

Wspaniale. Będę informował o przebiegu prac.
król ojciec Baridasu
Królestwo Baridasu

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Archiwum Domeny Królewskiej