Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Chata zielarki

Archiwalne debaty, głosowania i pozostałe

Moderator: Królestwo Baridasu: władze

Re: Chata zielarki

Postprzez Sorcha 3 mar 2017, o 23:06

Widzę, że kruk bardzo na tych terenach popularny ;)

Daniel Krak napisał(a):Oprócz kruczych cygar, do zaginionych przepisów Kruczego Portu zaliczają się jeszcze Krucze ciastka, legenda mówi, że wzmacniają one... No wie Hrabina... Pomagają mężczyznom... Kiedyś JKW Daniel Chojnacki wpadł i receptura znikła.

No prosze, nie widać go, pewnie gdzieś szaleje z tymi ciastkami :)

Daniel Krak napisał(a):Podobnie było z naszyjnikiem z kruczych dziobów, ten zaś charyzmy przydawał i jakoby moce magiczne dawał. Jest też gdzieś nieopodal Cracoffii cielsko bazyliszka. Ach... No i jeszcze kostur oceanów, który według legend z wodorostów był stworzony i morzami władał.

Ciekawe, ciekawe Obrazek

Daniel Krak napisał(a):Może słynny przepis na eliksir młodości Hrabinę zainteresuję, jeno ten według starych kapitanów przepadł wraz z Przeklętym Solardczykiem nie wiadomo gdzie... Podobno każdy kto go wypiję od starości nie zgniję i o urodę martwić się nie musi. Jeden ze starszych wojowników twierdził swego czasu, że w okolicy Gideny można go znaleźć... Ile w tym prawdy nie wiem, ale zawsze to jakiś cel...

Eliksir może się przydać niewiastom, którym lustra pękają od przeglądania się, mnie on w żaden sposób nie jest przydatny. Dla mnie młodość i uroda to rzeczy ulotne, a na pstryknięcie palcami obie rzeczy mieć mogę, wszak zielarką jestem i wiedźmą :)
Obrazek
Wiedźmia Hrabina, hrabstwo Ravenspell
Almerska zielarka
Arcywiedźma Kowenu
Królestwo Baridasu

Postprzez Sorcha 11 mar 2017, o 22:43

Obrazek

Kiedy najlepiej zbierać zioła

Większość ziół najlepiej zbierać późną wiosną aż do konca lata ale można zbierać też jesienią w zależności od części ziół jakie będziemy wykorzystywać. Pamiętajmy aby nie zbierać ziół do foliowych torebek, bo szybko trącą wiele ze swych walorów. Zioła należy zbierać w dni pogodne i suche. Najczęściej zbioru dokonuje się wczesnym przedpołudniem, gdy rośliny obeschną z rosy. Liście najlepiej zbierać przed lub po kwitnieniu. Liście i kwiaty zbieramy tuż przed kwitnieniem lub w pełni kwitnienia. Owoce zbieramy wtedy, gdy są dojrzałe. Kłącza i korzenie wykopujemy na jesieni lub wczesną wiosną. Na przykład pokrzywę zbiera się przed kwitnieniem, a najlepsza jest majowa. Zioła rosnące w miejscach słonecznych i suchych są silniejsze w działaniu niż zioła rosnące na cienistych i wilgotnych terenach.
Korę należy pozyskiwać wiosną lub jesienią, pączki zbieramy wczesną wiosną, korzenie najlepiej wykopywać jesienią lub wiosną, igliwie zbiera się wiosną. Zioła lub produkty zielarskienależy zbierać do koszy lub worków wykonanych z płutna.
Obrazek
Almerska zielarka
Arcywiedźma Kowenu
Królestwo Baridasu

Postprzez Daniel J. Tauer-Krak 24 mar 2017, o 20:23

Obrazek

My, Daniel January von Tauer-Krak, Hrabia Rafadarvike, Pan na Matwijkowie i coś tam jeszcze...

Prosimy Prześwietną i Wielce Znaną w Królestwie Barisadu, Zielarkę o pomoc w walce z epidemią Realiozy na terenach Hrabstwa Rafadarvike. Z góry zapewniamy wszelką pomoc Zielarce jak i wszelkim wolontariuszom, którzy wesprzeć Nas, Hrabiego Rafadarvike przez Czarnozimeców zwanego Strażnikiem Północy w walce z wyżej wspomnianą realiozą mogą. Mając nadzieje na pozytywną odpowiedź wraz z tym krótkim listem wysyłany zostaje dyliżans jako środek transportu dla Prześwietnej Zielarki.

/-/Hrabia Rafadarvike,
Daniel January von Tauer-Krak

Obrazek
Obrazek
Członek Grodziskowej Fundacji Praw Człowieka,
Książę Słowacji,

Postprzez Sorcha 30 mar 2017, o 19:15

Prześwietny Hrabio na chwilę obecną ogarniam swoje ziemie, bo w wielkim chaosie i ruinie zastałam, aczkolwiek nie pozostając głucha i ślepa na prośby Waćpana, uczynilam wieczór medytacji przy świecach, a rano wysłałam swojego parobka z eliksirem mocy do Waszmościa.
Przepis użycia wewnątrz szkatuły, posłańca lepiej nie pytać, bo mu język ucięłam przed podróżą aby sekretu mikstury nie wydał.
Ja zaś muszę zająć się swoimi włościami, bo widok ostałam całkiem bolesny, tylko znak z nazwą jak pal ogniskowy na Łysej Górze widnieje i wykrzywione ogrodzenie dawnych dni wspomnienie niesie.

Obrazek
Obrazek
Almerska zielarka
Arcywiedźma Kowenu
Królestwo Baridasu

Postprzez Hohenzollern 1 cze 2017, o 16:41

Chatka działa? Bo potrzebowałbym jakiś ziół na uspokojenie, przed kolejnym etapem sprawy z Prześwietnym Hrabią von Thornem ;) Czy raczej mam się udać do szamanów z Południowego Baridasu?
Obrazek

ObrazekObrazekObrazek

(—) Jaśnie Oświecony Friedrich Wilhelm Nikolaus Karl von Hohenzollern herbu LaurZwycięski, Diuk Zollern.
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Sorcha 26 cze 2017, o 16:03

Toć już dawno wyslałam umyślnego z ziolami... :o
Może go rusalki leśne porwały, a to demoniczne istoty.
Chyba muszę ku przestrodze opisać te panny, aby ostrzec wszystkich młodzieńców zapuszczających się w las, one tylko tak niewinnie wyglądają :)

Obrazek
Obrazek
Almerska zielarka
Arcywiedźma Kowenu
Królestwo Baridasu

Postprzez Laurencjusz 26 cze 2017, o 16:06

Piękne, a zarazem mrożące gorącą baridajską krew w żyłach :)

PS: Liczę na więcej :D
Obrazek

(-) Laurencjusz diuk Ma Hi at Atera GIDENA
Ostatni Wicekról Baridasu.
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Julian FER 29 cze 2017, o 09:43

Rzeczywiście mrozi krew. Również mam nadzieję na kontynuację, bo zapowiada się bardzo obiecująco :)
(-) Julian markiz Fer at Atera
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Sorcha 21 paź 2017, o 17:08

Dawno mnie nie było, przebyłam szmat drogi w poszukiwaniu ziół. Gdzie nie byłam i czego nie widziałam sama do dziś pojąć nie mogę. Obce kultury, inni ludzi i obyczaje, ale nie ma to ja własne podwórko ;)
Obrazek
Almerska zielarka
Arcywiedźma Kowenu
Królestwo Baridasu

Postprzez Laurencjusz 21 paź 2017, o 18:48

Nie ma to jak powrót naszej niezwykle czarującej Arcywiedźmy. No i ta zmiana wizerunku :D
Obrazek

(-) Laurencjusz diuk Ma Hi at Atera GIDENA
Ostatni Wicekról Baridasu.
Kościół Diuczej Wiary

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Archiwum Domeny Królewskiej