Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Uprzejmie proszę o opamiętanie

Archiwalne debaty, głosowania i pozostałe

Uprzejmie proszę o opamiętanie

Postprzez MAP 22 sty 2017, o 14:50

Szanowni Członkowie Rodu Arpedów,
Szanowni Baridajczycy,

Jak zapewne wszyscy wiemy, Arsacjusz Arped, mój wnuk urządza hucpę pod tytułem "Jestem Królę Baridasu XD", przy czym to nie jest to, co robi dobry Arped. Dlatego też wzywam mojego drogiego wnuka Arsacjusza Arpeda do zaniechania dalszych działań mogących sprawić jemu osobiście nieprzyjemności a także utratę Czci i Godności Rodu (CziGR). Dlatego proszę o zaprzestanie tytułowania się Królem Baridasu i porzucenie tematu raz na zawsze.

W przeciwnym wypadku będę zmuszony pomyśleć o odpowiedniej reakcji.
Mikołaj Torped
diuk, markiz, renegat
Kościół Diuczej Wiary

Re: Uprzejmie proszę o opamiętanie

Postprzez Piotr_II_Grzegorz 22 sty 2017, o 17:39

Ehh.. Napisałem ładnie i długo, to mi strona padła.

To skrótowo.

Zgadzam się z przedmówcą, tym bardziej że
1) nowe władze nie rzucają kłód pod nogi - dawne elity po prostu mogą ponownie zdobyć władze, tym bardziej że nastąpi demokratyzacja znacznej części życia publicznego
2) taki z uzurpatora król jak z Radzieckiego wybitny polityk*
Ja rozumiem, jakbym ja - i to nie teraz - z Michasiem sobie budowali wolny Wandystan. Albo Ivo wolną RPB. Albo MAP, którego pamiętam jak całe lata rządził NIEPODLEGŁYM BARIDASEM. Albo pierwszy prezydent i założyciel ówczesnej republiki. Ale na Wandę - to mi by było łatwiej stworzyć pozory legalności takiej uzurpacji - bo jakby nie spojrzeć głową państwa to czasowo byłem chyba w pierwszej dwójce lub trójce.

Mi akurat cała ta akcja lata koło penisa. Ot, event, którego odpowiedzią mogą być kontreventy. Po prostu nie widzę politycznego sensu takich działań, tylko jakąś tam taką drobną złośliwość. I to bardziej, że wymierzoną w JKM, który faktyczną władzę pełni w Grodzisku a nie Almerze, więc to też chybione. Ja tam bym się ogłosił władcą Wolnej Kasztelanii Poddębic. I zaraz koło pałacu książęcego dałbym posterunek graniczny. To by tego tyrana zabolało!

*to tylko cytat, ale z klasyka. Z diuka de Mirii.
Piotr II Grzegorz
książę senior
http://zlotawolnosc.pl

Postprzez MAP 26 sty 2017, o 17:15

Wasza Królewska Mość,
Wasza Królewska Wysokość,
Drodzy Krewni,
Szanowni Baridajczycy,

W związku z zachowaniem niegodnym członka rodu Arped, Baridajczyka i Sarmaty, jakim jest uzurpacja tytułu Króla Baridasu, wykluczam z Rodu Arpedów-Muzyków Arsacjusza oraz wyrzekam się jakichkolwiek z nim więzów pokrewieństwa. Od tej chwili Arsacjusz nie ma prawa posługiwania się którymkolwiek z nazwisk rodowych Rodu Arpedów-Muzyków. Niniejsza decyzja pozostaje bez wpływu na przynależność do Rodu zstępnych Arsacjusza, którzy w chwili wykluczenia uzurpatora z Rodu Arpedów-Muzyków do Rodu należeli.
Mikołaj Torped
diuk, markiz, renegat
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Laurencjusz 27 cze 2017, o 22:01

Wasza Królewska Mość,
Szanowni Baridajczycy,

wątek wydaje się być aktualny, a adresat zdaje się być w granicach Korony. Czy odpowie?
Z wyrazami szacunku,

(-) Laurẽt Gedeon I
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel
Rada Ministrów

Postprzez Arsacjusz 27 cze 2017, o 22:04

Nie rozumiem oburzenia, Jaśnie Oświecony. Przyszedłem pogratulować rozwoju państwa i aktywności, a zostałem poproszony o opamiętanie i — co dziwne — nazwany trollem.
(—) Arsacjusz Arped
Prefekt Generalny
Scire leges non hoc est verba earum tenere, sed vim ac potestatem

Postprzez Laurencjusz 27 cze 2017, o 22:10

Szanowny Panie!

Nie przypominam sobie bym użył wspomnianych słów i nie znajduję śladów swojego oburzenia. Po prostu sprawa Pańskich działań nie została wyjaśniona. Pytanie cały czas czeka bez odpowiedzi. Proszę nie mydlić oczu. Posty były dwa, a ten uszczypliwy, który nie był w temacie został po prostu skierowany tam gdzie jego miejsce. Post z gratulacjami aktywności jest tam gdzie był.
Z wyrazami szacunku,

(-) Laurẽt Gedeon I
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel
Rada Ministrów

Postprzez Laurencjusz 1 lip 2017, o 11:19

Arsacjusz napisał(a):
Nie rozumiem oburzenia, Jaśnie Oświecony. Przyszedłem pogratulować rozwoju państwa i aktywności, a zostałem poproszony o opamiętanie i — co dziwne — nazwany trollem.

Obrazek

No comments :(
Z wyrazami szacunku,

(-) Laurẽt Gedeon I
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel
Rada Ministrów

Postprzez Julian FER 1 lip 2017, o 13:42

Wasza Królewska Mość!
Wasza Królewska Wysokość!
JO Marszałku!
Baridajczycy!

To przykre, że władze Królestwa Dreamlandu pozwalają na takie praktyki członkom parlamentu, ale skoro jest tam sporo rozżalonych byłych mieszkańców Sarmacji to ciężko coś dodać.
(-) Julian markiz Fer at Atera
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Wespucci 1 lip 2017, o 18:03

Dobra, wpatrywałem się chyba z 10 minut w tego screena, dopiero wtedy zobaczyłem tą czerwoną linię, która tajemniczo podkreśliła słowa "Król Baridasu".

Cóż, może właściciel tego podpisu po prostu urządza jakiś manifest polityczny?
/-/ bosman Henryk Wespucci
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Hohenzollern 21 lip 2017, o 19:36

Wasza Królewska Mość,
J.O Marszałku,

Proponuje zarchiwizować wątek.
Obrazek

ObrazekObrazekObrazek

(—) Jaśnie Oświecony Friedrich Wilhelm Nikolaus Karl von Hohenzollern herbu LaurZwycięski, Diuk Zollern.
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Następna strona

Powrót do Archiwum Domeny Królewskiej