Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Pamiętniki baridajskie...

Archiwalne debaty, głosowania i pozostałe

Moderator: Królestwo Baridasu: władze

Pamiętniki baridajskie...

Postprzez Yennefer 27 gru 2016, o 12:49

27. grudnia 2016r

Drogi pamiętniczku, już od kilku dni zamieszkuję Królestwo Baridasu. Wciąż poznaję nowych ludzi, którzy często gęsto patrzą na mnie z ukosa. Chciałabym to zmienić, jednak nie wiem jak. Może coś się niebawem zmieni... Męczy mnie także rozłąka z mężem. On zamieszkał w Konsulacie Sclavinii. Może wyjadę na kilka dni do Eldoratu? Ciekawa jestem jakby to było znów go spotkać na ulicy. Mam nadzieję, że ucieszyłby się na mój widok.

Dzisiejsza noc będzie dla mnie bardzo pracowita. Jako Geograf Królewski sporządzić mam aktualizację zaniedbanych przez ostatnie lata map Baridasu. Pracy przy tym jest sporo, tym bardziej, że niektóre z nich nie są podciągnięte pod dobrą skalę i najzwyczajniej w świecie wykraczają poza granicę Królestwa Baridasu. Mam jednak nadzieję, że szybko uda mi się ogarnąć skalowanie grafiki i z łatwością przyjdzie mi wykonywanie kolejnych zamówień.

Yenn
Obrazek(-)Yennefer v-hr. Heach
Kościół Diuczej Wiary
Rada Ministrów

Re: Pamiętniki baridajskie...

Postprzez Hohenzollern 6 sty 2017, o 16:12

6.stycznia 2016 t.

Dopiero co wróciłem z podróży świątecznej z Mandragoratu Wandystanu, gdzie byłem z okazji świąt wszystkich świeckich. Odbywałem również swoiste co roczne ćwiczenie siły umysłu i przekonań w obozie Engels III, który po raz kolejny ukazał mi siłę woli, i poglądów w które wierzę. Monrchofaszyzm, monarchizm nie umarł dopóki, po ziemi baridajskiej stąpa choć jeden monarchista. Urlop nie zapowiedziany był to, nawet służba dworska nie wiedziała o moim wyjeździe. Pewnie pomyśleli, że znów gdzieś zabalowałem na przedmieściach Ciuad de Brawo, opychając się kokainą i alkoholem w towarzystwie uroczych dziewek - nic z tych rzeczy jednak. Albo też pomyśleli że zaginąłem gdzieś na krańcach baridajskiej północy, będąc na łowach - bo trza wiedzieć lasy te obfite są w zwierzynę. Myśląc tak też byli w głębokim błędzie.

Przybywszy do zamku w Zollern w ogóle go nie poznałem. Zastałem zgliszcza, zrabowane mienie rodowe, służbę w opłakanym stanie, a przynajmniej jej część, gdyż reszta była martwa, bądź uciekał, lub przyłączyła się do złodziej którzy ograbili me domostwo. Z relacji mego starego wiernego majordomusa Álonsa, za napaść była odpowiedzialna jakaś Teutońska banda, przybrana w szlacheckie barwy. Nie dziwiło mnie to jakoś specjalnie. Nie od dziś wiadomo że mam, miałem i będę miał wrogów w każdej sarmackiej krainie, w szczególności zaś w Teutoni. Nie przejmuję się tym jednak, wiedząc iż " zemsta, najlepiej smakuje na zimono".

(-)Friedrich Wilhelm Nikolaus Karl mar. von Hohenzollern.
Obrazek

ObrazekObrazekObrazek

(—) Jaśnie Oświecony Friedrich Wilhelm Nikolaus Karl von Hohenzollern herbu LaurZwycięski, Diuk Zollern.
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Hohenzollern 8 sty 2017, o 16:10

8.stycznia 2016 r.

Z ledwością udało mi się doprowadzić do użyteczności zamek Zollern, nie odbyło się to bez udziału ekipy remontowej z Starosarmacji, na którą poszły moje ostatnie liberty. Może dzisiejszej nocy, spokojnie się wyśpię w swym łoży. W czasie prac remontowych nie próżnowałem, od razu zapoznałem się z aktualną sytuacją w Baridasie, oraz ogarniającą nas rzeczywistością sarmacką. W pierwszej kolejności, postanowiłem nadrobić zaległości. Zebrałem odpowiednie informacje, usiadłem wygodnie w pracowni mieszczącej się w lewym skrzydle zamku. Złapałem za papier i inkaust, nalałem sobie szklanice wytwornej miodu pitnego, i wziąłem się za pracę. Po wielu żmudnych godzinach artykuł był gotowy, więc czym prędzej posłałem Alonsa do redakcji Herolda mieszczącej się w Almerze. Kolejnym moim krokiem było wystosowanie informacji urzędniczej w posłaniu baridajskim, o aktualnych sprawach Królestwa - co też niezwłocznie uczyniłem. Nadeszła pora obiadowa, trzeba był by coś wrzucić na ruszt, bo w brzuchu już burczało, gdzie kwasy żołądkowe dawały o sobie znać. Niestety me spiżarnie były ogołocone i puste. Dlatego też wysłałem moją służbę do mej kamienicy w Ciuad de Bravo, gdzie zostały mi jeszcze bony żywnościowe z czasów władania El Presidente. Rozkazałem im aby je wzięli, i zakupili tyle bananów, owoców morza w szczególności zaś krewetek ile się da, doskonała dieta mnie czeka. Myślę że do wieczora wrócą, podróżując Królewskimi Kolejami, tak aby przynajmniej spożyć kolację, bo wiadome picie na pusty żołądek nie służy.W momencie gdy już dopijałem drugą butelkę miodu specjalnie sprowadzonego z Teutoni. Uświadomiłem sobie że muszę napisać do WKW Piotra II Grzegorza list, mówiący o mojej dalszej gotowości do pracy na stanowisku pisarza królewskiego.

Obrazek

ObrazekObrazekObrazek

(—) Jaśnie Oświecony Friedrich Wilhelm Nikolaus Karl von Hohenzollern herbu LaurZwycięski, Diuk Zollern.
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Paulus Buddus 9 sty 2017, o 13:22

9 stycznia

Mrozy trochę zelżały, odśnieżono drogi w Els. Udałem się na zakupy do Almery. Wszędzie jakby gwarno, ludzie powychodzili do miasta. Może przejdę się do Baridajskiego Urzędu Pracy po wniosek o zasiłek. Może jakąś pracę dostanę... Wieczorem znów usiądę przy kominku i otworzę butelkę winę.
Obrazek
Paulus Buddus h. Szczerbiec z historycznego rodu Elijczyków

Hrabia Urodzaju
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych

Postprzez ABW 9 sty 2017, o 19:57

9 stycznia 2017

Jestem już prawie dwa tygodnie w Baridasie. Trasę na linii Almera-Kartola znam prawie na pamięć, z racji tego, że jestem trenerem kartolskiego klubu, który od czasu rozpoczęcia mojego kierownictwa nad nim, przeniósł się ze stolicy do Kartoli. Prawdę mówiąc Kartola to tylko tym moim klubem żyje. Istne zadupie. Ciekawe jak tu było za czasów "złotej ery" monarchofaszyzmu? Mój klub odnosi sukcesy i jest liderem Trzeciej Klasy. Bardzo cieszy mnie taki obrót spraw. Dla mało doświadczonego trenera jest to niebywała satysfakcja. W Almerze jest bardzo przyjemnie, lekki mróz i od czasu do czasu padający śnieg stworzyły niebywale romantyczną atmosferę. Szkoda tylko, że doskwiera mi niebywała samotność. Widzę jednak, że Baridajczycy są bardzo przyjaźni i pomocni. Wszędzie cudzoziemcy witani są z krztą rezerwy. Muszę głównie polegać na swoim wirtualnym ojcu, który przez cały czas siedzi w Dreamlandzie. W sumie do Almery przyjeżdżam przeważnie na weekendy, żeby odreagować całe to życie polityczne. W końcu mam poważną fuchę w Krainie Marzeń. Boje się przyszłości, czy nie zawiodę Dreamlandczyków, którzy na mnie głosowali i Baridajczyków, którzy kibicują Królewskim. Przez całe swoje życie szedłem z plecakiem niedomówień i obaw. Czy najbliższe dni będą okazją do wymiany złej talii kart?
(-) Auksencjusz Butodziej-Witt
Obrazek

Postprzez Sorcha 27 sty 2017, o 20:48

27 styczeń 2017

Drogi pamiętniczku, aż wstyd się przyznać, ale dawno nie byłam w Baridasie, zupełnie go nie poznaję, niby okolice te same, a ludzie jakby przemykali uliczkami nikogo nie zauważając. Szukałam jakiegoś hotelu, ponieważ muszę gdzieś się zatrzymać, szukam kawiarenki... Zastanawiam się czemu tu tak smutno. Właśnie się dowiedzialam, że nie jest smutno, tylko ludzie są zapracowani, no to ja rozumiem teraz i pomyślałam, że może trzeba im jakoś tę pracę umilić.
Idąc uliczkami Almery, podziwiając niezwykle piękną okolicę, przypominałam sobie znajome klimaty, ale pamięć już nie ta, a i Baridas wygląda inaczej. Spacerując tak usiadłam w parku na ławce i dałam ujście swojej fantazji na temat tego, co mogę dać z siebie dla Baridasu. Zamyśliłam się...
Obrazek
Wiedźmia Hrabina, hrabstwo Ravenspell
Sarmacka zielarka
Arcywiedźma Kowenu
Primera Bruja

Postprzez Hohenzollern 29 sty 2017, o 11:26

29 styczeń 2017

Długi czas nic nie pisałem w mym zbiorze wspomnień. Stało się to głównie z powodu, że tak wiele dzieje się w Baridasie, jak i w całym Księstwie Sarmacji. Ustawy, dyskusje, inicjatywy obywatelskie to wszystko absorbuje czas, którego w mikronacjach zawsze jest mało. Nie ma nawet jak dobrze wypocząć, i dobrze się zrelaksować. Bo jak nie praca w centrali, to obowiązki wynikające z pełnionej funkcji w samorządzie. A człowiek po prostu chciałby też chwilę na chwilę odsapnąć, usiąść przy lampce wina i w pełnie delektować się jego smakiem. Może kiedyś przyjdzie taki dzień! Na dziś są jednak inne plany. Plany bardziej ambitne. W pierwszej kolejności muszę doprowadzić do ładu moje biuro w Almerze, gdzie z wszystkich stron Baridasu napływają informacje od śledczych dziennikarzy w terenie Dlatego też siedziba Herolda przypomina istny burdel, brakuje w niej jedynie kokainy z Ciuad de Bravo. Nie mogę zapomnieć odwiedzić szkółki parafialnej, gdyż dziś mam dyżur na stołówce jak co niedziele, gdzie będę wydawał posiłki ubogim Almeryczkom. Mam nadzieje że zaspokoją głód, i w niedługim czasie staną na nogi. Potem spotkanie z informatorem z kręgu Dworu Książęcego. Od czasów baridajskiego sierpnia, warto mieć oczy i uszy wszędzie, bo zmiany przychodzą nieoczekiwanie, Wiec warto wiedzieć zawczasu co piszczy w trawie, i być przygotowanym na wszystkie okoliczności.

Obrazek

ObrazekObrazekObrazek

Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Hohenzollern 7 kwi 2017, o 10:20

7 kwietnia 2017

Ile to już czasu minęło, od mojego ostatniego wpisu w pamiętniku. Na Wandę, Armina i Majora Bravo ależ byłem zajęty,aż tak że brakło czasu na kontynuowanie dzienników. Czas leci nie ubłagalnie niczym strumieni wody lecące z kranu. W Baridasie od stycznia wiele się działo, w końcu aktywność wróciła na normalne tory, zyskaliśmy nowych obywateli,i wygląda na to że wszystko posuwa się w dobrym kierunku. Co prawda dochodzą głosy za Wielkiego Muru że Scholandia uzurpuje sobie prawa do Awary, ach ci szkoliny kiedy się w końcu nauczą że nie zadziera się z Baridajczykami. Trzeba im chyba będzie udzielić kolejnej lekcji dobrego wychowania, aby nie sięgali po cudze, bo mogą stracić rękę, a w najgorszym wypadku życie. Choć na całym pollinie, nie wielu pozostało rdzennych scholandczyków, to jednak jest siła której nie można lekceważyć. Zwłaszcza tych wendyjskich przebierańców, naturalizowanych szkolinów, to oni są tak naprawdę groźni i nieobliczalni. Będzie trzeba pomyśleć nad jakimiś środkami zaradczymi.

Postanowiłem wykorzystać chwilę wolnego i wybrać się do domostwa mego syna w Sclavinii. Droga w okolice Eldoratu była nie przyjemna, tamtejsza infrastruktura drogowa nie należy do najprzyjemniejszych do podróżowania. W czasie podróży miałem sporo czasu na rozmyślanie. W tej chwili nie ukrywam że najbardziej absorbują mnie reforma Herolda, do której ciężko mi się wziąć, tak aby był widoczny jakiś efekt. Nic będzie trzeba wziąć się w garść, i zabrać się za pracę. Drugą rzeczą jaka mi przechodzi przez myśli, to postawa mego syna. Co prawda to jeszcze młokos, jednak mógłby nabrać nie co więcej ogłady. Nie wiem , nie wiem naprawdę co zrobić, aby zwracał się z większym szacunkiem do zasłużonych Sarmatek i Sarmatów. Może męska rozmowa w cztery oczy przy szklanicy wina coś pomoże. Przecież po alkoholu człowiek jest najbardziej szczery, choć z drugiej strony lubi również fantazjować. Cóż zobaczymy co przyniesie te spotkanie, jestem pozytywnej myśli.

Obrazek

ObrazekObrazekObrazek

Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Tadhg 14 kwi 2017, o 11:07

14 Kwietnia 2017

Heh... niby jestem Baridajczykiem, i to rodzonym, ale czuję że coś się we mnie zmienia. Nie wiem co, może to realioza? Czuję, że Baridas to jest teraz w ogóle co innego. Nie to, co było jak przeprowadziłem się tutaj z Eldoradu w celu powiększenia swojego majątku, bo 8 tysięcy libertów to mało. Czuje to, co chyba czuł RCA przed przeprowadzką do Eldoradu. Tylko że ja myślę by pojechać do Teutonni, a nie do Eldoradu. Ale nawet nie wiem dlaczego Teutonnia. Może jakaś więź duchowa? A może powinnienem jechać do Starosarmacji, ja sam już nie wiem...

Tymoteusz Leonard Tomasz von Hohenzollern
Tadhg
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Hohenzollern 21 kwi 2017, o 09:18

21 kwietnia 2017

To już kolejne dwa tygodnie od ostatniego wpisu, co raz częściej zaniedbuje swój pamiętniczek. Nie dlatego że nic się nie dzieje, ale przez to że dzieje się tego za wiele, i jestem zawalony pracą w Baridasie, Narodowej Partii Baridasu, jak i też realnie. Człowiek chciałby też odpocząć ale czasu nie ma, a ktoś robić przecież musi. Silniejsze jest tu poczucie obowiązku i odpowiedzialności za wspólnotę niż własne potrzeby - jednak i na to przyjdzie czas.

Ostatnie tygodnie w Księstwie Sarmacji, jak i w Królestwie Baridasu były mocno absorbujące. Wydarzenie za wydarzeniem goniło, dyskusja za dyskusja, niczym na wyścigu rydwanów w starożytności. Dobrze jednak jest że tak się dzieje. Ponieważ pokazuje to że jeszcze nie nastąpił czas upadku mikronacji. W każdym razie na aktywność nie ma co narzekać, oczywiście większość ludzi chciała by aby była ona większa, jednak niekiedy i wykwintnym jedzeniem idzie się przejść. Warto się cieszyć z tego co się ma i to doceniać, zamiast stale narzekać jak to jest źle.

Swego czasu przymierzałem się do odbudowy lenna, swego zamku w Zollern, oraz restauracji rodu. Jednak jakoś nie mam tyle siły w sobie, aby to w tej chwili uczynić. Nie oznacza to że spocznę na laurach, wręcz przeciwnie małymi krokami będę wcielał wcześniej nakreślony plan, bo przecież nie od razu Rzym zbudowano. Będąc przy temacie rodziny, ciekawe co wyjdzie w związku z sprawą mego syna w TK. Jego szansę na wygraną są mizerne patrząc przez pryzmat materiału dowodowego, jednak przebieg całego procesu, oraz nie etyczne i moralnie naganne wnioski strony pozywającej jakie przeszły, zwłaszcza te w kwestii powołania na świadka byłej pełnomocnik oskarżonego - dają dużo do myślenia. Zwłaszcza w materii ogromnych luk prawnych w prawodawstwie sarmackim, prędzej czy później będzie trzeba coś z tym uczynić - gdyż tak się nie godzi. Przez chwilę zastanawiałem się nawet nad powrotem na ławy poselskie, jednak zdecydowanie jest na to za wcześnie, a dwa wpierw należy zająć się Baridasem. W każdym razie począłem już przygotowania paczek więziennych dla syna, składających się z z marynowanych krewetek, musów bananowych, steków z bawołów baridajskich, i ogromnej ilości kokainy i almerskiego tytoniu, tak aby młody był w posiadaniu waluty więziennej, który z pewnością umili i ułatwi mu pobyt w grodziskowym zakładzie penitencjarnym. Nie mniej wciąż żywię nadzieję, że wyrok będzie łagodny i skończy się na zawiasach.

Obrazek

ObrazekObrazekObrazek

Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Następna strona

Powrót do Archiwum Domeny Królewskiej