Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Okrągły stół Baridasu

Archiwalne debaty, głosowania i pozostałe

Okrągły stół Baridasu

Postprzez Hohenzollern 8 lip 2016, o 11:24

Wasza Królewska Wysokość,
Baridajczycy,

Nie od dziś wiadomo że młodzi to przyszłość Baridasu. Stara gwardia powoli się wykrusza, a średni stażem mają co raz mniej czasu na Sarmację i Baridas. Dlatego tak ważnym jest aby przyciągnąć w granice naszego samorządu jak najwięcej osób młodych stażem, dopiero zaczynających swoją przygodę z wirtualnym państwem. Co jednak zrobić aby zachęcić ich do zamieszkania w Almerze czy też Ciuad de Bravo? Nie ma co ukrywać co raz więcej osób wybiera emigrację do innych samorządów, bądź przeprowadza się tam na stałe. Powody takich decyzji są różne. Osobiście winię za to przepisy czy też przyzwolenie władz Baridasu na to aby działać w więcej niż jednym samorządzie. To po prostu rozbija aktywność, takie moje zdanie. Wracając do tematu, należy się zastanowić dlaczego Baridas jest tak mało atrakcyjny dla nowych. Czy to przez bark ogólnie eksponowanej narracji? Czy też to wina kontaktu z nowo przybyłymi do Sarmacji? Myślę że trudno odpowiedzieć na te pytania. Zamiast tego proponuje abyśmy wszyscy w wspólnocie baridajskiej zasiedli do okrągłego stołu. Razem w usiedli i na spokoje wypracowali konkretne rozwiązanie.Chciałbym aby każdy z Baridajczyków przedstawił swój pomysł na wyjście z aktywnościowego dołka oraz przyciągnięcia młodych do samorządu. Ja z swojej strony proponuję wdrożenie następujących punktów.

• Stworzenie przejrzystego i sprawnie funkcjonującego systemu mentorskiego- opierającego się na udziale wszystkich baridajczyków w dyżurach tygodniowych na forum. Stworzenie zachęcającej wiadomości powitalnej, opisującej krainy i ustrój Baridasu, modyfikowanej według danego mieszkańca. Jasny podział obowiązków w dyżurach terminowość oraz w nagłych wypadkach stworzenie zastępstwa. Czyli jeśli komuś coś wypadło, obiera się rezerwowego który przejmuje jego obowiązki.

• Rozbudowa narracji w Baridasie - nic innego jak więcej artykułów o historii, osobach, miejscowościach naszego samorządu. Można również iść w kierunku kolonizacji Awary, bądź ponownego zasiedlenia Południowego Baridasu.

• Stworzenie systemu grantów nagradzających twórczość baridajczyków.

• Reforma AKM i jej promocja na łamach prasy.

• Trwanie i promowanie monarchofaszyzmu - poprzez nagminne stosowanie tytulatury nawet wobec wrogów. Wprowadzenie różnych ceremoniałów jak choćby nadania obywatelskie. Niech to będzie święto szeroko opisywane w prasie czy też na forum wiążące się z symbolami w stylu pasowania na rycerza czy coś w ten deseń. Uczty baridajskie czyli regularne spotkania na ircu co najmniej raz na miesiąc z góry przygotowanym planem oraz odpowiedni obwieszczenie w prasie.

Co prawda to tylko kilka pomysłów z mojej strony. Jednak uważam je za warte wdrożenia, jestem ciekaw waszych propozycji.
Obrazek

ObrazekObrazekObrazek

(—) Jaśnie Oświecony Friedrich Wilhelm Nikolaus Karl von Hohenzollern herbu LaurZwycięski, Diuk Zollern.
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Re: Okrągły stół Baridasu

Postprzez Führanka 8 lip 2016, o 14:47

Jaśnie Wielmożny Markizie,

Podoba mi się pomysł "uczt" na ircu. Może to przekona wiele osób do częstszego wchodzenia na nasz baridajski kanał irc. Równie dobrym pomysłem jest nadawanie samorządowego obywatelstwa. O ile dobrze zrozumiałem o to chodzi, tak?
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Baridasu

Postprzez Arsacjusz 8 lip 2016, o 22:48

Jaśnie Wielmożny Panie,

w trakcie regencji stworzyłem broszurę informacyjną dla nowych mieszkańców. Musimy pamiętać, jak stwierdził Sławetny Pan Kristian baronet Arped, by nie witać ich wyłącznie ulotką — należy dodać coś własnego. W ostatniej ankiecie Baridajczycy zagłosowali, co ciekawe, za tym, aby Królestwo skupiło się na rozwoju historii. Popieram rozbudowę narodowej narracji. W jaki sposób Jaśnie Wielmożny Pan proponuję nagradzać twórczość obywateli? Obecnie trwa debata nad baridajskimi odznaczeniami i orderami. Cieszę się, że zaproponowano reformę Almerskiej Komunikacji Miejskiej. Jest to pomysł, który jak najbardziej zasługuje na realizację. Może warto byłoby pomyśleć o organizacji „Tygodnia różnorodności”?
(—) Arsacjusz Arped
Prefekt Generalny
Scire leges non hoc est verba earum tenere, sed vim ac potestatem

Postprzez Ivan 9 lip 2016, o 10:52

Jaśnie Wielmożny Markizie,
Prześwietny Hrabio,

Mogę spróbować pomóc z artykułami o historii przedinternetowej Baridasu. Pomysł uczt i większej narracji zdecydowanie popieram - to jest nam bardzo potrzebne i będzie wyznacznikiem naszej ojczyzny, ponieważ mało która mikronacja skupia się tak mocno na narracji (głównie te wschodnie - Skarland, Rotria, RON, ale nawet one raczej nie posiadają IRC-a i nie skupiają narracji w czasie rzeczywistym). Z nadania obywatelstwa baridajskiego można zrobić ceremonię, coś jak pasowanie na rycerza. Przysięga na IRC-u i na forum, Wicekról w imieniu Króla nadający obywatelstwo, moze jakis symboliczny gest uderzenia płazem kandydata za pomocą miecza księcia Alma, albo Rudygiera czy kogokolwiek innego - mamy tyle wybitnych postaci historycznych w historii przedinternetowej że można je włączyć do symboliki. Po otrzymaniu obywatelstwa Dwór Królewski może opublikować artykuł z narracyjnym opisem ceremonii, jakimś komentarzem nowego obywatela i grafiką przedstawiającą pasowanie na rycerza. Od tego momentu nowy mieszkaniec może czuć że jest obywatelem, członkiem wspólnoty społeczeństwa Królestwa Baridasu.
Ivan von Lichtenstein
Prześwietny Hrabia Księstwa Sarmacji
Obrazek

Postprzez Hohenzollern 9 lip 2016, o 13:48

Wasza Królewska Wysokość
Prześwietny Hrabio,
Wielmożny Wicehrabio,
Mości panowie,
Baridajczycy!

Niezmiernie cieszy mnie zainteresowanie powyższym wątkiem z strony waćpanów. Muszę przyznać WKW bardzo ciekawa broszura zawiera istotne informacje. Moim jednak zdaniem brakuje jej informacji o naszych krainach i innych przydatnych informacji. W najbliższym czasie skierują pod debatę publiczną projekt nowej broszury powitalnej. Myślę że ciągła aktualizacja takich listów powitalnych powinna być na porządku dziennym.

W kwestii reszty pomysłów i elementów do wdrożenia, zostaną one przedstawione wraz z publikacją manifestu wykonawczego Baridajskiej Akcji Integralistycznej. Na razie możecie się państwo zapoznać z ramami ideowymi BAI. Z tego miejsca gorąco zachęcam niezdecydowanych do akcesu w szeregi "Baridajskich Integralistów". Myślę że cywilizowana walka polityczna przyniesie naszej wspólnocie szereg korzyści w postaci boomu aktywnościowego oraz rozwoju samorządu.

Myślę że powyższy wątek może śmiało służyć do przedstawia swoich pomysłów, czy też dyskusji o kierunkach w jakim powinien iść Baridas.
Obrazek

ObrazekObrazekObrazek

(—) Jaśnie Oświecony Friedrich Wilhelm Nikolaus Karl von Hohenzollern herbu LaurZwycięski, Diuk Zollern.
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Kristian Arped 10 lip 2016, o 23:17

Drodzy!

Generalnie myślą przewodnią naszych aktywności w Królestwie powinna być przyjemność jaką ona nam sprawia. To znaczy — podążać za swoimi zainteresowaniami. Adriena i mnie fascynuje lingwistyka, więc mniemam, że będziemy bawić się w AZUL; innych — szachy, więc liczę na zainteresowanie BLS-em. A pozostali mogą kochać politykę, to — jak tylko poprawimy prawa fundamentalne — będą mogli się w nią bawić na szczeblu baridajskim.

Chciałbym przy tym, byśmy — pomimo konfliktów między nami, bo przecież nie da się ich uniknąć — byli dla siebie… może nie tyle co życzliwi, a w odpowiednim stopniu wyrozumiali; byśmy byli społecznością o wielu smaczkach wewnętrznych, ale w przypadku spraw związanych z zagranicą — jednością.
Obrazek

K+N+B 2017

Obrazek

Postprzez Ivan 11 lip 2016, o 01:01

Wasza Królewska Wysokość
Prześwietny Hrabio,
Sławetny Baronecie,
Mości panowie,
Baridajczycy!

Uważam że należy zachęcać ludzi do tego, by zajmowali się tym co chcą zajmować.
- Nie możemy zmuszać ludzi nie znających się na językach do lingwistyki, ale można ich nauczyć paru zwrotów w języku baridajskim.
- Nie możemy zmuszać ludzi którzy nie lubią czytać długich tekstów by pokochali mity, ale można ich nauczyć rozpoznawania chociaż paru charakterystycznych postaci.
- Nie musimy wymagać od każdego złotego pióra i talentu pisarskiego, ale możemy starać się zwiększać poziom poprawności gramatycznej i ortograficznej, która i tak stoi u nas na wysokim poziomie.
- Nie możemy żądać by wszyscy brali udział w polityce. Niektórzy mogą po prostu nie widzieć siebie przy obszernych ustawach, prawie, ciężkich słowach.

Ale możemy wszyscy propagować historię i tradycje Królestwa Baridasu!
Nie pozwólmy by monarchofaszyzm zaginął.
Stosujmy tytulaturę baridajską zarówno w Baridasie jak i w Sarmacji.

FARE ARYON!
BARIDAS SANO ALTA!

tak, takie przemyślenia o 2 w nocy
Ivan von Lichtenstein
Prześwietny Hrabia Księstwa Sarmacji
Obrazek

Postprzez Hohenzollern 22 sie 2016, o 15:17

JKW Regencie,
Baridajczycy!

Myślę że jest to najlepsze miejsce, temat aby rozpocząć dyskusję nad przyszłością Baridasu. Pozostawmy już minione wydarzenia za sobą, nie patrzmy do tyłu, lecz do przodu. Aktywność w Baridasie mocno spadła, dalej nie uporaliśmy się z kryzysem władzy. W mojej opinii należy jak najszybciej podjąć jakieś decyzje. A konkretnie te odnoszące się do obsadzenia urzędów w Baridasie. Te zadanie zostało powierzone JKW Regentowi Mikołajowi Torpedowi, słuszny wybór. Jednak czas nas nagli, rozumiem że trudnym jest powołać od hoc współpracowników, dopiero co wracając do Królestwa. Nie mniej jednak ciekawi mnie, jak i większości baridajczyków jakie są plany JKW Regenta względem Baridasu, oraz obecnej sytuacji? Osobiście proponuje usiąść do stołu, tego okrągłego stołu przed nami, i zacząć rozmawiać co możemy dać Baridasowi w tym trudnym okresie jego istnienia.
Obrazek

ObrazekObrazekObrazek

Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Julian FER 22 sie 2016, o 15:57

JKW Regencie,
Jaśnie Wielmożny Panie,
Baridajczycy!

Moim skromnym zdaniem najpierw trzeba zyskać aktywność, a przede wszystkim traktować się jak brat brata po monarchofaszystowsku i zgodnie z tradycją, która uwidoczniona jest również w pięknej i jedynej w swoim rodzaju tytulaturze. Mam nadzieję, że nie powtórzy się sytuacja gdzie jakiś baridajczyk będzie mi mówił, że nie jestem już baridajczykiem, bo jakie on ma prawo do tego osądu. Jeśli tak stwierdzi Król lub Wicekról to już inna sprawa i nie widzę wtedy dyskusji.

Należy wszelkimi sposobami dbać i szanować władzę Króla, bo od niego cała władza pochodzi, a kto to neguje niech się dobrze zastanowi.

Osobiście jestem za wsparciem obywateli przez władze. Jeśli zaś czasem władze mają odmienne zdanie na jakiś temat to niech swą opinię oficjalnie przedstawią, bo godzi się również powiadomić obywatela o odmowie.

Aktywność to podstawa każdego rozwoju, a urzędy cóż - obecnie nie funkcjonują. Nie mnie o tym dywagować.

Urodziłem się w Ferze, ale zawsze byłem i jestem baridajczykiem. Ciężko mi na uchodźstwie i nie zamierzam wracać jak to już niektórzy określali "z podkulonym ogonem", bo to postawa baridajczykowi nieznana, ale jeśli kraj bedzie w potrzebie i społeczeństwo Baridasu zechce mojego powrotu to jestem w stanie wrócić (nie przestając kontynuować rozpoczętych prac w obecnym miejscu zamieszkania).

Z poważaniem

(-) Julian v-hr.Fer at Atera
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Dobry Obywatel
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Daniel Günther 23 sie 2016, o 09:01

Wasza Królewska Wysokość
Prześwietny Hrabio,
Wielmożny Wicehrabio,
Mości panowie,
Baridajczycy!

Jako jeden z nowych mieszkańców uważam, że pomysły Jaśnie Wielmożnego Pana von Hohenzollerna są bardzo trafne mnie osobiście nie było trzeba długo namawiać na przybycie do Baridasu, ponieważ od samego początku tu mi się podobało. Ale z mojej krótkiej przygody da się zauważyć, że większość nowo przybyłych zagląda tutaj z ciekawości wpierw czy to im się spodoba, ale nawał tego wszystkiego na forum to jest coś co odstrasza nie wiadomo o co chodzi. I może by spróbować jak było już wcześniej mówione system mentorski ale indywidualny, żeby każdy kto miał by ochotę zamieszkać w Naszym pięknym Królestwie miał personalnego mentora do pewnego czasu powiedzmy uroczystości nadania obywatelstwa. Fajny pomysł jako nowy mieszkaniec bardzo bym się ucieszył z takiego święta i opisania w artykule mnie jako nowego mieszkańca to bardzo by podbudowało i zmobilizowało do dalszego działania nowego mieszkańca. Mi osobiście sprawia dużo przyjemności stawiając nowe kroki robiąc coś nowego i coś co się podoba innym i jeśli mówią o tym to bardzo motywuje do działania. Tak samo mogę się też odnieść do "uczt na IRC-u" jako nowy próbowałem się odnaleźć ale po prostu skróty instytucji i wszystkiego dobijają nowego. Pierwszy raz jak wszedłem z nadzieją, że zapoznam nowe osoby ale po za pierwszym Dzień Dobry to nie dało się nic innego napisać, bo wszystko było nie zrozumiałe fajnie było by mieć jakiś obszerny spis w jednym miejscu instytucji, tytulatury i innych. Na pewno by to pomogło w życiu na ircu nowemu odnalezieniu się w temacie szybciej.

Jako nowy mieszkaniec z miłą chęcią oferuję swoją pomoc przy pracach na rzecz Królestwa Baridasu. Mimo, że jestem mało doświadczony ale za to pełny zapału ;)
Obrazek
Kasztelan Almery
Prezes Baridas Oilwell Varco
Szeregowy KSZ
Komandos, 1 Grodziski Pułku Straży Przybocznej

Następna strona

Powrót do Archiwum Domeny Królewskiej