Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Kasztelanowie Almery

Archiwalne debaty, głosowania i pozostałe

Moderator: Królestwo Baridasu: władze

Re: Kasztelanowie Almery

Postprzez IUdR 17 sty 2016, o 23:50

E, akurat obecny PKOJ kupi wszystko. Nie ma spiny :)
Sierota Baridaska Po Zdrowym Rozsądku Mająca Zatwardzenie
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Sierg 18 sty 2016, o 05:35

No tak, ale zauważ, że artykuł za styczeń będzie oceniała nowa kadencja w zupełnie odmiennym składzie. ;-)
Obrazek

Postprzez Sierg 13 lut 2016, o 15:11

Wychodzi na to, że niezły syf jest również po 2006 roku. 18 stycznia 2007 na stanowisko Mera został powołany Piotr Krause-Arped. Później, aż do czasów w miarę współczesnych, pustka. Teoretycznie można uznać, że stracił urząd z dniem wejścia praw kardynalnych, które zastąpiły Mera urzędem Kasztelana, choć dobrze by było, aby ktoś to potwierdził. Niestety, ponowne publikacje dot. powołań rozpoczynają się od 2012. Na podstawie wpisów na forum wnioskuję, że miało to związek z brakiem obowiązku umieszczania tego typu aktów w DP.

W okolicach maja-lipca 2011 (prawdopodobnie również trochę wcześniej i nieco później) Kasztelanem był Teodozjusz Azoramath-Arped. Następnie, do 3 marca 2012, Simon Peter Liberi. W dalszej kolejności JKW Mikołaj Torped, a potem zgodnie z publikacjami w Dzienniku Praw.

Podbijam swoją prośbę o pomoc. Na pewno są osoby, które kojarzą te bliższe daty.
Obrazek

Postprzez Kristian Arped 14 lut 2016, o 17:29

Od 2 sierpnia 2002 r. do 16 marca 2003 r. nie było żadnej wzmianki o Almerze jako tako. Mniemam, że po prostu wtedy miasto w Republice Baridas nie istniało.

Resztę archiwum przewertuję potem. :) Dzisiaj nie miałem zbytnio czasu.

EDIT

Swoją drogą, znalazłem ciekawy cytat, bodajże jednego z ówczesnych Sarmatów:
Dlatego mysle, iz koniec koncow rowniez i formalnie Baridas oraz Chanlandia stana sie naszymi prowincjami. W przypadku tego pierwszego anszlus powinien nastapic jak najszybciej, ze wzgledu na to, iz Baridas wspiera dzialnia wrogich band wymierzone w nasz system prawny i lad konstytucyjny. Antysarmacka gadzinowka BAI dzialajaca pod auspicjami prezydenta Baridasu udostepnia lamy terrorystom spod znaku Rogalla. To niedobrze, stwarza to zagrozenie dla bezpieczenstwa kraju.

Tam nalezy poslac nasze oddzialy, wdeptac Baridasow w ziemie i nalozyc jarzmo. Mozna zostawic im swoj lokalny sad i parlament, zeby oslodzic im to troche, ale generalnie trzeba pokazac, kto tu jest seniorem, a kto wasalem.
Obrazek

K+N+B 2017

Obrazek
Królestwo Baridasu

Postprzez Sierg 14 lut 2016, o 17:42

Tak z ciekawości, z kogo to cytat?

Natomiast jeżeli chodzi o datę powstania miasta, jest to — według mojej wiedzy — okres transformacji ustrojowej z republiki na monarchię.
Obrazek

Postprzez Kristian Arped 14 lut 2016, o 17:46

Autor określany jest jako „Pan superchunk”. To była jeszcze era posługiwania się nickami, więc… :D

W ogóle, postaram się tę całą bazę mejlową zgrać do jednego pliku i gdzieś publicznie udostępnić.

Jutro poszukam dalej.
Obrazek

K+N+B 2017

Obrazek
Królestwo Baridasu

Postprzez Kristian Arped 16 lut 2016, o 12:34

Ze względu na niekompletność archiwów jestem w stanie podać tylko zarysy wszystkiego – póki co 2004–2005 (no, jeszcze początek 2006), bo wtedy pojawia się pierwsza wzmianka o Almerze (tj. w 2004):

— Burmistrz Miasta Almery Pękosław Wspaniały, powołany 22 grudnia 2004 r. na urząd przez Prezydenta Patryka Bita, 1 grudnia 2005 r. Prezydent Mikołaj Torped (dawniej: Majkel Bumbum) poinformował o wygaśnięciu jego mandatu w Radzie Senackiej (w skład której wchodzili przedstawiciele regionalni, m.in. Burmistrz Almery), więc można chyba uznać tę datę za końcową.

— 26 stycznia 2006 r. opublikowany na LD został edykt Gubernatora Wysp – Statut Guberni Wysp przez Gubernatora Mikołaja Torpeda (dawniej: Majkela Bumbuma). Gubernia miała swoją stolicę w Almerze.

… i to chyba wszystko.

Ciekawe cytaty/wzmianki dot. Almery:

„Złe wieści na wyspę Arped nadciagneła plaga krwiożerczych pingwinów. Władze Almery zostały zmuszone do przymusowego wyjazdu do niedzieli” — Pękosław Wspaniały

„Miejsce zamieszkania obywateli:
Cracoffia - 28,57%
Gidena - 35,71%
Almera - 21,42%
Kartola - 7,15%
Brak miejsca zamieszkania zadeklarowało 7,15% obywateli”
— spis ludności
Obrazek

K+N+B 2017

Obrazek
Królestwo Baridasu

Postprzez Sierg 16 lut 2016, o 17:26

Też co nieco znalazłem. Od — prawdopodobnie — 16 maja 2008 Kasztelanem był Daniel von Staufen. Możliwe, że aż do tego komunikatu.

Kristian Arped napisał(a):„Miejsce zamieszkania obywateli:
Cracoffia - 28,57%
Gidena - 35,71%
Almera - 21,42%
Kartola - 7,15%
Brak miejsca zamieszkania zadeklarowało 7,15% obywateli”
— spis ludności

Kiedy dokładnie odbyło się to badanie? Swoją drogą, niegłupie byłoby przeprowadzenie czegoś podobnego w dzisiejszych czasach — chociaż nie ma wśród nas bezdomnych, nie każdy identyfikuje się z Almerą lub Ciuad de Bravo, ale np. swoim lennem.
Obrazek

Postprzez Kristian Arped 16 lut 2016, o 17:57

Badanie odbyło się bodajże 16 października 2005 roku oraz wzięło w nim udział 15 osób, co daje następujące wyniki:
Cracoffia – 4,
Gidena – 5,
Almera – 3,
Kartola – 1,
Brak miejsca zamieszkania – 1.
Obrazek

K+N+B 2017

Obrazek
Królestwo Baridasu

Postprzez MAP 28 lut 2016, o 14:44

Almera istniała już w Republice Baridasu, pierwszym merem Almery, którego pamiętam, był Pękosław Wspaniały. Następnie chyba długo, długo nikt. Później był Krause. Przez pewien okres merem Almery był również Ivo (pierwsze KGB, plan Almery w stylu simcity). Przez chwilę Kasztelanem byłem ja (za czasów osobistych rządów JKW HR), później mi się z KS odeszło. Nie jestem zbyt dobrym źródłem konkretnych informacji.
Mikołaj Torped
diuk, markiz, renegat
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Archiwum Domeny Królewskiej