Strona 1 z 5

Komentarz

PostNapisane: 4 wrz 2015, o 08:53
przez Führanka
Odnośnie ostatnich wydarzeń. Prawdę mówiąc bawi mnie cała ta sytuacja z rzucaniem obywatelstwami ze względu na symbole w topicu baridajskiego irca. Bawimy się w mikronacje i trzeba mieć spory dystans do wielu rzeczy. Co do swastyki to nie jest to symbol hinduski, ale również słowiański itp. Nie ma sensu się o to kłócić, bo i tak każdy ma swoje zdanie. Po prostu wychodzi strasznie hipokryzja, bawimy się w monarchofaszyzm, a boli nas symbol swastyki. To tak jakby Wandejczycy bawili się w komunizm, a brzydzili się sierpem i młotem. Rzucanie obywatelstwem w tej sytuacji, jest szantażem na poziomie piaskownicy. Takie moje zdanie.

Re: Komentarz

PostNapisane: 4 wrz 2015, o 09:00
przez Don
Nie znam się, to się wypowiem.
Swastyka ma więcej imion, niż tytułów nasz Książę. Kto w głowie jest zafiksowany na jednym punkcie - biada mu.
Pytanie tylko, po co komu swastyka, skoro jest kwiatanga?! Czas się nawrócić!

A tak w ogóle to o co chodzi? No że tak powiem z przyczyn oczywistych nie goszczę na Baridajskim IRCu...

Re: Komentarz

PostNapisane: 4 wrz 2015, o 14:47
przez IUdR
Świaszczyca jak każda inna. Elo ziutki.

Re: Komentarz

PostNapisane: 4 wrz 2015, o 15:06
przez Zombiakov
A ja bym zapytal odwrotnie - czy tak boli ostateczne zrezygnowanie z symbolu swastyki ?

Po co do niej ciagle wracac i ciagle powtarzac argumenty, ze to jest symbol hinduski albo inny i, ze nie nalezy go laczyc z nazizmem. Zawsze* bedzie to odbierane jako celowa prowokacja.

*mam nadzieje , ze zawsze - ze nie bedzie jak z sierpem i mlotem

Re: Komentarz

PostNapisane: 4 wrz 2015, o 15:57
przez Kristian Arped
Tak, boli. Nie ma potrzeby rezygnować z czegoś tylko dlatego, ze jednostki niezdolne do samodzielnego myślenia mają takie widzimisię. Jeżeli niektórzy potrafią uciec z Baridasu tylko dlatego, że nie zgadzają się z decyzją władz to lepiej dla Baridasu, że nie będą one tutaj działać. Rozumiem - stosowanie form nacisku... No ale żeby zdezerterować?

Re: Komentarz

PostNapisane: 4 wrz 2015, o 15:59
przez Gauleiter Kakulski
Swastyka umieszczona obok sierpa i młota nie jest żadnym symbolem hinduskim, tylko symbolem nazizmu. Kontekst sprawia, że tłumaczenie się symboliką dalekowschodnią jest zwyczajnie głupie.

Re: Komentarz

PostNapisane: 4 wrz 2015, o 20:28
przez Führanka
Ale nikt o żadnej hinduskiej nie mówił, jedynie, że słowiański. Jeśli czepiamy się swastyki to czemu nie sierpa i młota? Może pora traktować wszystko z dystansem i tak jak często poucza się nowych nie zrównywać realnej polityki z tą mikronacyjną?

Re: Komentarz

PostNapisane: 4 wrz 2015, o 21:41
przez Daniel J. Tauer-Krak
Ja pierdolę Czytając wątek do którego odnosi się ten watek mam nieskrywaną ochotę stworzyć wirtualną Rzeszę. Naprawdę, to że te symbole zostały wykorzystane w dany sposób w realu to jedna sprawa, ale tutaj mam państwa wirtualne, możemy tym symbolom nadać pozytywny wydźwięk. Natomiast przenoszenie emocji z reala do v-państwa jest co najmniej dziwne. Nie mam nic przeciwko komunistom, nazistom czy faszystom. To nie oni decydowali o ty, że Stalin lub Hitler mordowali. Każdy ma prawo do swoich poglądów, możemy się nienawidzić, nie lubić ich, ale jesteśmy w mikronacjach i chcemy tu być, dla ludzi, a nie dla innych spraw. Jeśli natomiast topic na Irc jest tak ważny, żeby rzucać obywatelstwo to zalecam wizytę w Skarlandzie, podobno mają tam dobrych lekarzy.

Re: Komentarz

PostNapisane: 4 wrz 2015, o 22:55
przez Zombiakov
Daniel da Firenza napisał(a):Nie mam nic przeciwko komunistom, nazistom czy faszystom. To nie oni decydowali o ty, że Stalin lub Hitler mordowali.


Nie. To ja pier*olę czytając takie teksty. :evil:

ale tutaj mam państwa wirtualne, możemy tym symbolom nadać pozytywny wydźwięk


Ale po co ? Tylko dla kontrastu ? To już pachnie jednak wspominaną tanią prowokacją. Nie lepiej wzorem Sclavini stworzyć, promować i nadawać wydźwięk własnym symbolom ? :twisted:

Co do rzucania obywatelstwa ? Pewnie nie jest to powód - chyba, że ktoś czuje , że nie ma realnej możliwości wpłynięcia żeby nie przeginać... i nie chce być łączony z nazistami.

Re: Komentarz

PostNapisane: 4 wrz 2015, o 23:20
przez piwniczak
Daniel da Firenza napisał(a):(...)

Obrazek

Gdzie jest Prefektura? Ob. da Frienza kładzie takie banialuki, że to przecież podpada pod art. 40 ust. 1 pkt 4 k.s. ([Zabronione pod groźbą kary więzienia do sześciu miesięcy lub banicji jest:] doprowadzanie miejsca publicznego do stanu praktycznej nieużywalności). Ja nie jestem w stanie używać normalnie forum, jak tu się takie rzeczy pojawiają.