Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Komentarz

Archiwalne debaty, głosowania i pozostałe

Re: Komentarz

Postprzez IUdR 10 wrz 2015, o 11:13

Markus napisał(a):
Don napisał(a):Sugeruje mi Jaśnie Wielmożny Pan nieobiektywność?

A czy Wierny Obywatel podjął jakiekolwiek działania porządkowe na terytorium Królestwa, poza wspomnianym ocenzurowaniem wypowiedzi Wielmożnego Pana Adriena Eryka Esjara Józefa v-hr. da Firenzy? Nie. Chociaż trudno oceniać obiektywność Wiernego Obywatela na podstawie jednej decyzji i bynajmniej się na to nie porywałem, można wyciągnąć co najmniej dwa inne wnioski: albo kieruje się Wierny Obywatel w swojej pracy zamordyzmem, albo — o czym już zresztą pisałem — niekoniecznie dobrze zrozumiał Wierny Obywatel klimat Królestwa, co najprawdopodobniej każdy jest w stanie wybaczyć, zważywszy na staż Wiernego w rzeczpospolitej sarmackiej.

"Nie porywałem się"... ale w sumie to się porwę. Podokładam do pieca, bo za mało się jara. Stosunki Baridasu z Prefekturą stosunkami Sarmacji z Al Rajnem!

Markus napisał(a):Jeśli jednak to pierwsze wiąże się ze znajomością pewnych baridajskich norm, mam już powody do niepokoju, ponieważ nie pamiętam, żeby kiedykolwiek wypowiedzi w Królestwie były poddawane cenzurze. Proszę mi wierzyć, działo się u nas sporo, a niektóre tarcia między Baridajczykami były o wiele barwniejsze od obecnych.

No to się należy cieszyć, że wcześniej mieliśmy taryfę ulgową. Niemniej, jakby tego nie ująć, prefekt miał pełne prawo zrobić to, co zrobił - zna WKW podstawę prawną tak samo dobrze, jak ja. I nie można się oburzać, że swoje obowiązki wypełnił. Co to w ogóle za moda, ażeby dobrowolną powściągliwość reżimu państwowego uznawać za swój przywilej...
To tak samo śmieszne, jak foch fanów czytników elektronicznych, że Wrocław promując czytelnictwo wpuszcza do tramwajów i autobusów bez biletu jedynie czytelników książek papierowych.

Markus napisał(a):Być może nikt nie reagował w podobny sposób dlatego, że monarchofaszyzm w Królestwie nie polega i nie polegał na odbieraniu wolności słowa czy trzymaniu mieszkańców za mordy, ale na umiłowaniu monarchii i samego monarchy, który zresztą tę wolność nam ofiarował. Jestem przekonany, że słowo „kurwa” w ramach komizmu sytuacyjnego zaprezentowanego przez Wielmożnego Pana Adriena Eryka Esjara Józefa v-hr. da Firenzę w tę wolność się wpisuje.

To już grubszy dylemat, można by to rozstrzygać na poważniejszych parkietach. Tak czy siak, wyciąganie stąd wniosków o braku obiektywizmu, czy zamordyzmie, jest grubym przegięciem pałki. Trza umieć znieść konsekwencje - wcześniej można prosić o ich potwierdzenie w TK (co także ja sam, ze 'swoją kur*ą', czyniłem).

Markus napisał(a):
Don napisał(a):Wykonuję swoje zadania działając zgodnie z literą prawa. Podstawa prawna została podana, kara nałożona, a osoba ukarana nie powstrzymała się i ponownie wrzuciła ten sam obrazek (naprawdę, to nie mogło się dobrze skończyć).

Nie zarzucam przecież ani Wiernemu Obywatelowi, ani Wielmożnemu Panu Prefektowi Generalnemu przekroczenia uprawnień czy złamania prawa.

Gorzej. Zarzuca WKW stosowanie tego prawa w sposób swawolny i swobodnie wybiórczy. Przyznaje WKW, że wszystko się z prawem zgadza, a jednocześnie powątpiewa w uczciwość postępowania. To w co WKW wątpi? W prawo sarmackie? (Na przykład poprzez to (łącze) nacechowane określenie). Czy może uważa WKW, że skoro prefekci przestali w kółko odstępować od karania, i zrobili co byli powinni już nie raz, to są ludźmi skrajnie niemoralnymi i złymi? No bez jaj. To jest wielkie halo o zupełne nic.

Markus napisał(a):
Sierg napisał(a):Ciężko mówić co innego, skoro w sposób regularny Wasza Królewska Wysokość oraz inni wysoko postawieni Baridajczycy sugerowali mi, publicznie, zamiatanie spraw związanych z obywatelami Królestwa pod przysłowiowy dywan.

Zatem na prośby Baridajczyków, by na pewne rzeczy (a w zasadzie jedną konkretną rzecz, bo mowa tutaj zapewne o aferze z banitą Sukcesem D. Zwellem w roli głównej) przymykać oko, Wielmożny Pan teraz odpowiada złośliwością?

Jaką, kierwa, złośliwością. Pełnoprawnym literalnym stosowaniem prawa, bez ciągłego łagodzenia skutków. NIC nam nie odebrano, co by nam się jakoś należało z góry. Zachowujecie się, jakby Baridas utracił jakiś przywilej. Co jest...

Markus napisał(a):(...) dlaczego tamta sytuacja ma przełożenie na obecne działania Prefektury Generalnej na terytorium Królestwa?

Pewnie dlatego, że ludziom, którzy uznają stosowanie prawa tam, gdzie to dosyć drastyczne, niewygodne i przykre, za złamanie 'solidarności' i jakichkolwiek 'niespisanych norm życia w społeczności' trudno jest później zaufać. Mnie to nie dziwi. Tym bardziej, jeśli cały czas kruszy się o to kopie w sposób tak bezsensowny i głupi, jak WKW powyżej...
Sierota Baridaska Po Zdrowym Rozsądku Mająca Zatwardzenie
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Führanka 10 wrz 2015, o 17:59

Że tak sobie pozwolę skomentować, dlaczego się nie odwoływałem. :)

Po pierwsze, mam to w czterech literach. Po drugie, bawi mnie to wielce. Po trzecie, w sarmackich sadach rozprawy przebiegają tak szybko, że pewnie do dzisiaj nie otrzymałbym odpowiedzi. Po czwarte, tak jak pisałem w temacie "rezygnacja" rezygnuję, ze wszelkiej działalności, jedynym wyjątkiem miały być badania DNA, ale pewnie będę je rozwijał gdzie indziej. Po piąte, przestańcie się nazywać monarchofaszystami, a zacznijcie monarchistami, bo to co tutaj jest, z faszyzmem to nie ma wiele wspólnego. Nie, nie mówię tylko o swastyce, a nawet pomijam jej fakt.

Język macie praktycznie opracowany, słownictwo sobie sami możecie utworzyć. Jedyne co trzeba opisać to zwarcie krtaniowe. Tyle

Z faszystowskim pozdrowieniem :*
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Dobry Obywatel
Królestwo Baridasu

Postprzez TAR 10 wrz 2015, o 20:06

Adrien da Firenza napisał(a):Po piąte, przestańcie się nazywać monarchofaszystami, a zacznijcie monarchistami, bo to co tutaj jest, z faszyzmem to nie ma wiele wspólnego.

A no nie ma nic wspólnego, nawet nie promuje faszyzm, ba nawet "Monarchofaszyzm" jest ironiczny i zabawny. I potem promowałem Monarchofaszyzm w KB i tak zostało.

I z RZYMSKIM pozdrowieniem!
Teodozjusz Diuk-Baron Azoramath-Arped Obrazek

Kasztelan Królewskiego Miasta Almera
Kapitan KSZ, Dowódca 5 „Żelaznej” Brygady Pancernej
Pan i władca Hrabstwa Dahrim, lennik Królestwa Baridas
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez IUdR 10 wrz 2015, o 21:49

Ojej.
Sierota Baridaska Po Zdrowym Rozsądku Mająca Zatwardzenie
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Führanka 10 wrz 2015, o 21:53

ICF napisał(a):Ojej.

No ojej.
Dobry Obywatel
Królestwo Baridasu

Postprzez Laurẽt 10 wrz 2015, o 22:08

Ojtam. Ejtam. Hmm. Tak sobie myślę, że będzie w końcu dobrze.

Ps. Piękne strategiczne zagranie. Też bym się nie odwoływał, bo faktycznie sprawa by się ciągła z dwa miechy. Podejrzewam, że to jeden z powodów, dlaczego nikt się nie skarży na wymiar sprawiedliwości.
Z wyrazami szacunku,

(-) Laurẽt Gedeon I
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez MAP 11 wrz 2015, o 13:56

Postuluję utworzenie baridaskiego sądu polubownego, ze mną w roli arbitra. Wszelkie sprawy związane ze sporami personalnymi powinny trafiać przede wszystkim do takiego sadu, jego orzeczenia byłyby ostateczne i wiążą E strony. Czy Rada i Wicekról są zainteresowani?

Nie może być tak, że żremy się miedzy sobą jak dzicy z Wandystanu.
Mikołaj Torped
diuk, markiz, renegat
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez MAP 11 wrz 2015, o 14:05

Dodam jeszcze tylko, ze nie podoba mi sie atmosfera panująca ostatnio w Baridasie. Trzeba to przemyśleć, zastanowić sie nad przyczynami i wyciągnąć wnioski.
Mikołaj Torped
diuk, markiz, renegat
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Laurẽt 11 wrz 2015, o 14:45

JO Diuku,

W pełni się zgadzam. Trzeba uzdrowić atmosferę w Baridasie i zachęcić mieszkańców do konstruktywnego myślenia oraz działania ku chwale Baridasu. W tym momencie nawiążę do słów WKW Markusa, który pisze, że Prefekt powinien być wybierany z grona monarchofaszystów z min. rocznym ciągłym stażem (tu zaznaczę, że nie mam żadnych uwag do bieżącego działania Prefektów w KB) ponieważ wtedy będzie znał nasz klimat i łatwiej będzie mu ocenić sytuację oraz dobrać odpowiednie narzędzia służące egzekwowaniu prawa.
Z wyrazami szacunku,

(-) Laurẽt Gedeon I
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Führanka 11 wrz 2015, o 18:56

Może najpierw ustalmy czym jest monarchofaszyzm bo każdy pojmuje go inaczej.
Dobry Obywatel
Królestwo Baridasu

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Archiwum Domeny Królewskiej