Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Komentarz

Archiwalne debaty, głosowania i pozostałe

Re: Komentarz

Postprzez Gauleiter Kakulski 6 wrz 2015, o 12:56

Przypomnę, że Baridajczycy to tacy v-Żydzi, więc mogą mieć coś do Adolf.
Płk. Gauleiter Komendant Koniunktura-Kakulski von Salvepol
Poseł
Ostatni Prefekt Elfidias
Wielki Armin Republiki Scholandzkiej
Suchar-San

Lepiej być zerem, niż Gauleiterem
Obrazek

Postprzez Führanka 6 wrz 2015, o 15:41

Treść usunięta na mocy art.7 ustawy o prefektach.
Zgodnie z art. 5 ust. 1 ustawy o prefektach w związku z art. 32 ust. 1 Kodeksu Sprawiedliwości nakładam na autora wypowiedzi 5 000lt grzywny odstępując od kary więzienia.

(-) Don Mad
Dobry Obywatel
Królestwo Baridasu

Postprzez Gauleiter Kakulski 6 wrz 2015, o 15:47

Płk. Gauleiter Komendant Koniunktura-Kakulski von Salvepol
Poseł
Ostatni Prefekt Elfidias
Wielki Armin Republiki Scholandzkiej
Suchar-San

Lepiej być zerem, niż Gauleiterem
Obrazek

Postprzez Führanka 6 wrz 2015, o 16:44

Obrazek

Naprawdę kara za to? :D SERIO? XD

Art. 44 ust. 1 pkt 2 Kodeksu Sprawiedliwości. Wymierzam karę 3 dni więzienia, za całokształt ostatniej działalności.

Karę wykonano automatycznie. Od decyzji można odwołać się do Trybunału Koronnego.

Obrazek
Dobry Obywatel
Królestwo Baridasu

Postprzez Markus 7 wrz 2015, o 23:25

Abstrahując od wartości tej dyskusji dla Królestwa, mamy do czynienia z sytuacją precedensową, a mianowicie — jeśli w państwie monarchofaszystowskim za obrażanie namiestników władzy królewskiej („Bielanin”, „Bielański Regent”, „niezmierzona ignorancja i głupota” — wyjątkowo o mnie — i tym samym „zwykłe, bielańskie ścierwo”) otrzymuje się kolejno: upomnienie, 2000 lt grzywny, 10000 lt grzywny, a opublikowany „śmieszny” (zdaję sobie sprawę z tego, że to pojęcie względne) obrazek na „oczyszczenie atmosfery” najpierw się cenzuruje (tam nie było mowy o cenzurze, słusznie zresztą), a następnie wymierza autorowi wypowiedzi 3 dni więzienia za bliżej nieokreślony „całokształt ostatniej działalności”, to stawia pod znakiem zapytania obiektywność osób, które mają zapewniać należyte funkcjonowanie miejsc publicznych, a także ich zrozumienie klimatu Królestwa.

Dziękuję za taką Prefekturę. Nie mam ochoty więcej wysłuchiwać od Wielmożnego Pana Prefekta Generalnego, że „ma ochotę nas wszystkich powsadzać do pierdla”, zaraz po jego wejściu na kanał IRC Królestwa. Jeśli chcę zrobić coś, czego zrobić nie powinienem (przykłady można mnożyć), to się powstrzymuję i tego samego oczekuję od osób, które sprawują władzę porządkową. Być może warto rozważyć powrót do idei prefektów regionalnych…
(—) Marc Miquaiasu’un Arped
Królestwo Baridasu

Postprzez Don 8 wrz 2015, o 08:33

Sugeruje mi Jaśnie Wielmożny Pan nieobiektywność? Wykonuję swoje zadania działając zgodnie z literą prawa. Podstawa prawna została podana, kara nałożona, a osoba ukarana nie powstrzymała się i ponownie wrzuciła ten sam obrazek (naprawdę, to nie mogło się dobrze skończyć). Od każdej takiej decyzji ukaranemu przysługuje odwołanie do Trybunału Koronnego. Jak widać jeszcze żaden wniosek nie wpłynął, więc może przyjął to jak trzeba - na klatę.
(-) Don Mad
exKonsul Sclavinii, #kolejnywrednyPrefekt

A fructibus eorum cognoscetis eos.

Obrazek

Postprzez Sierg 8 wrz 2015, o 15:15

Nie mam ochoty więcej wysłuchiwać od Wielmożnego Pana Prefekta Generalnego [...]

Ciężko mówić co innego, skoro w sposób regularny Wasza Królewska Wysokość oraz inni wysoko postawieni Baridajczycy sugerowali mi, publicznie, zamiatanie spraw związanych z obywatelami Królestwa pod przysłowiowy dywan. Resztę pozwolę sobie pominąć. Uważam, że wypowiedź Prefekta Mada wyczerpała niniejszy temat.
Obrazek

Postprzez Markus 8 wrz 2015, o 22:10

Don napisał(a):Sugeruje mi Jaśnie Wielmożny Pan nieobiektywność?

A czy Wierny Obywatel podjął jakiekolwiek działania porządkowe na terytorium Królestwa, poza wspomnianym ocenzurowaniem wypowiedzi Wielmożnego Pana Adriena Eryka Esjara Józefa v-hr. da Firenzy? Nie. Chociaż trudno oceniać obiektywność Wiernego Obywatela na podstawie jednej decyzji i bynajmniej się na to nie porywałem, można wyciągnąć co najmniej dwa inne wnioski: albo kieruje się Wierny Obywatel w swojej pracy zamordyzmem, albo — o czym już zresztą pisałem — niekoniecznie dobrze zrozumiał Wierny Obywatel klimat Królestwa, co najprawdopodobniej każdy jest w stanie wybaczyć, zważywszy na staż Wiernego w rzeczpospolitej sarmackiej. Jeśli jednak to pierwsze wiąże się ze znajomością pewnych baridajskich norm, mam już powody do niepokoju, ponieważ nie pamiętam, żeby kiedykolwiek wypowiedzi w Królestwie były poddawane cenzurze. Proszę mi wierzyć, działo się u nas sporo, a niektóre tarcia między Baridajczykami były o wiele barwniejsze od obecnych.

Być może nikt nie reagował w podobny sposób dlatego, że monarchofaszyzm w Królestwie nie polega i nie polegał na odbieraniu wolności słowa czy trzymaniu mieszkańców za mordy, ale na umiłowaniu monarchii i samego monarchy, który zresztą tę wolność nam ofiarował. Jestem przekonany, że słowo „kurwa” w ramach komizmu sytuacyjnego zaprezentowanego przez Wielmożnego Pana Adriena Eryka Esjara Józefa v-hr. da Firenzę w tę wolność się wpisuje.

Don napisał(a):Wykonuję swoje zadania działając zgodnie z literą prawa. Podstawa prawna została podana, kara nałożona, a osoba ukarana nie powstrzymała się i ponownie wrzuciła ten sam obrazek (naprawdę, to nie mogło się dobrze skończyć).

Nie zarzucam przecież ani Wiernemu Obywatelowi, ani Wielmożnemu Panu Prefektowi Generalnemu przekroczenia uprawnień czy złamania prawa. Gdyby tak było, zamiast toczyć pianę na forum Królestwa, skierowałbym sprawę do Trybunału Koronnego. Mam uzasadnione wątpliwości, czy te decyzje były słuszne i uczciwe, czy Wielmożny Pan Prefekt Generalny nie kieruje się innymi pobudkami, o których pisał nam na kanale IRC Królestwa, dlatego też głośno się zastanawiam, czy nie nadszedł czas, by wrócić do struktury Prefektury Generalnej sprzed reformy z 2013 roku, jednak w nieco zmienionej formie, tak, by prefekci regionalni byli powoływani w porozumieniu z władzami regionalnymi, które w znakomitej większości same potrafią zadbać o należyte funkcjonowanie miejsc publicznych.

Don napisał(a):Od każdej takiej decyzji ukaranemu przysługuje odwołanie do Trybunału Koronnego. Jak widać jeszcze żaden wniosek nie wpłynął, więc może przyjął to jak trzeba - na klatę.

A nie zdaje się Wiernemu Obywatelowi, że zanim Trybunał Koronny rozpatrzy odwołanie, Wielmożny Pan Adrien Eryk Esjar Józef v-hr. da Firenza już wyjdzie na wolność? W żaden sposób nie da się zwrócić tych trzech dni po odbyciu kary więzienia, a jestem przekonany, że rekompensata pieniężna może Wielmożnego Pana nie do końca satysfakcjonować. Zatem, zdaje się, nie chodzi tu o przyjęcie kary „na klatę” — mamy do czynienia z czystą kalkulacją.

Sierg napisał(a):Ciężko mówić co innego, skoro w sposób regularny Wasza Królewska Wysokość oraz inni wysoko postawieni Baridajczycy sugerowali mi, publicznie, zamiatanie spraw związanych z obywatelami Królestwa pod przysłowiowy dywan.

Zatem na prośby Baridajczyków, by na pewne rzeczy (a w zasadzie jedną konkretną rzecz, bo mowa tutaj zapewne o aferze z banitą Sukcesem D. Zwellem w roli głównej) przymykać oko, Wielmożny Pan teraz odpowiada złośliwością? Rozumiem podjęte wówczas przez Wielmożnego Pana decyzje, pomimo tego, że część Baridajczyków miała swój punkt widzenia, który przedstawiłem i za który przeprosiłem przede wszystkim Jego Królewską Mość, ale dlaczego tamta sytuacja ma przełożenie na obecne działania Prefektury Generalnej na terytorium Królestwa?
(—) Marc Miquaiasu’un Arped
Królestwo Baridasu

Postprzez Don 9 wrz 2015, o 08:39

Dziękuję za obszerną wypowiedź, a teraz proszę powrócić do meritum, albo skierować pozew w Trybunale Koronnym.
Niestety Prefektura nie dorobiła się jeszcze rzecznika prasowego, który mógłby wszystkim zrobić dobrze.
(-) Don Mad
exKonsul Sclavinii, #kolejnywrednyPrefekt

A fructibus eorum cognoscetis eos.

Obrazek

Postprzez MAP 9 wrz 2015, o 18:27

Niech zapanują pokój i miłość, równość i braterstwo. Proszę się pomiziać i rozejść. A faszystowskich symboli, no, lepiej nie stosować.
Mikołaj Torped
diuk, markiz, renegat
Kościół Diuczej Wiary

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Archiwum Domeny Królewskiej