Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Projekt ustawy o podatkach i opłatach społecznych

Re: Projekt ustawy o podatkach i opłatach społecznych

Postprzez PTR 14 lip 2013, o 00:42

Alojzy Pupka napisał(a):Mówię, oczywiście, o całkowicie hipotetycznej sytuacji (która, mam nadzieję, nigdy się nie zdarzy) kiedy ktoś jest jednocześnie obywatelem i nie jest członkiem Partii. Ale wydaje mi się to bardziej prawdopodobne jako świadomy wybór kogoś, kto chce działać w MW jako bezpartyjny albo opozycjonista. Jest to teoretycznie możliwe i praktycznie też być powinno.

Moja uwaga miała charakter językowy, nie merytoryczny. Dopóki sytuacja jest hipotetyczna i nie ma takiej osoby, nie ma możliwości aby taka droga istniała w praktyce - może być tylko teoretyczna możliwość. Zwróciłem uwagę na - niestety dość powszechne - nadużycie tego sformułowania, oraz błędne odbieranie sformułowania "w teorii", gdzie automatycznie kojarzy się ono ze zbitką "teoretycznie tak, w praktyce nie".
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Postprzez Alojzy Pupka 14 lip 2013, o 00:45

Oesu. Radecka ty grammarnazistowska¹ piczo!

non è ancora finita

Postprzez PTR 25 paź 2013, o 12:51

Wracając do tematu - który dość dawno umarł - jaką formę nadać ustawie, aby dopuszczała?

Może, aby uniknąć uznana tych zasad za niezgodne z prawem (z uwagi na monopolizację) nie wpisywać wprost KPS(w), a raczej zapisać w niej że a) każdy wniosek musi uzyskać rekomendację organizacji społecznej, której członkiem jest co najmniej 33% obywateli wandejskich; b) KLdsFiG prowadzi rejestr takich instytucji; c) organizacja społeczna może ustanowić pobór opłaty manipulacyjnej za udzielenie rekomendacji;

Ewentualnie możemy też tu od razu przedyskutować stawki, które zostaną potem ustalone podaną do wiadomości publicznej uchwalą Komitetu Centralnego KPS(w). Co wy na to?

Postprzez Alojzy Pupka 26 paź 2013, o 16:31

Akurat mnie tu nie bolała zgodność lub niezgodność z prawem, tylko to że uważam że powinna rzeczywiście być taka możliwość. Dlatego w prawie ja bym tylko wsadził taki haczyk, że wniosek MOŻE być zaopiniowany przez dowolną organizację społeczną, a już w praktyce działałoby to tak, że wnioski bez (płatnej) rekomendacji Partii byłyby z miejsca odrzucane, chyba że miałyby wysoką użyteczność społeczną.

Jeśli chodzi o stawki, to wybaczcie moją ignorancję, ale nie wiem jak to teraz jest − wartość liberta w czasie się zmienia? Posiłki drożeją/tanieją w zależności od czegoś? Bo jeśli się zmienia, to można by stawki z cenami posiłków sprzęgnąć...
ppłk Alojzy Pupka h. Magnitogorsk
mandragor-senior

non è ancora finita

Poprzednia strona

Powrót do Churał Ludowy