Strona 1 z 2

Biblioteka Narodowa

PostNapisane: 4 maja 2013, o 19:02
przez KR Lepki
Bardzo zacna i dobra myśl Towarzysza Komisarza do spraw Dorobku Ludowego abyśmy odnowili naszą wspaniałą, prześwietną Bibliotekę Narodową, w tak zwanym międzyczasie, gdzieś zaginęła, umilkła i nic się z nią nie dzieje. A to jest bardzo źle.
Dlatego chciałbym, abyśmy jako Rada Komisarzy Ludowych wspólnie, sprawnie i fajnie się tą sprawą zajęli.
Link żeby był pod ręką: http://wandystan.eu/w/Biblioteka::Strona_g%C5%82%C3%B3wna

Dotychczas na LDMW pojawiły się dwa plany tej odnowy i jedno konkretne rozważanie gdzie mamy mieć magazyny na eksponaty. Czyli nie wiele. Nie przypominam planów, każdy może sobie znaleźć na liście. Wydaje się jednak, że można spokojnie przyjąć że pierwszym zadaniem powinien być remont i reorganizacja samego gmachu to jest stron BN. Widzę tu dwie opcje, albo ogłosimy publiczny przetarg, albo we własnym gronie to zrobimy i mam tu na myśli głównie tow. Pupkę od strony hrhm informatycznej i jakąś drogę ewentualnych konsultacji społecznych odnośnie grafik czy czego tam, co sądzicie? No i Towarzyszu Pupka czy już wiecie jak rozwiązać problem dodawania plików?
Nad dalszą odbudową pomyśli się później

Re: Biblioteka Narodowa

PostNapisane: 5 maja 2013, o 14:42
przez PTR
Jeżeli chodzi o dodawanie plików - bo rozumiem, że chodzi o wszystkie pliki które nie są czystym tekstem (który można po prostu wkleić), tj. grafiki, audio, wideo, PDF itp. Proponuję stworzyć coś w rodzaju sarmackiego IMG z poszerzeniem liczby rozszerzeń które można wgrywać i bez ograniczeń np. wielkościowych.

Dostęp do wgrywania mieliby wybrani i system ten służyłby temu konkretnemu celowi (co by nie śmiecić serwera jakimiś plikami niezwiązanymi z projektem). Wprowadziłoby się kilka zasad (np. odpowiedniego, ustandaryzowanego nazywania plików, co by nie było problemu z ich identyfikacją później) i można archiwizować. Dostęp do odczytu na początek przez zwykłą listę plików, z możliwością linkowania na stronie BN (kolejna zasada - w razie czego linkowanie do pliku nie bezpośrednio, tylko właśnie przez BN, taki rodzaj promocji).

Pieśnią przyszłości - jeżeli byłyby do tego służby informatyczne - mogłoby być automatyczne prezentowanie treści na stronach BN (w sensie - przy dodawaniu pliku byłby formularz, gdzie wpisywałoby się dane, opis i automagicznie dodawałaby się strona w BN, skategoryzowana i tak dalej...) Ale to takie tam marzenia laika.

Re: Biblioteka Narodowa

PostNapisane: 6 maja 2013, o 21:15
przez KR Lepki
Czekamy na ustosunkowanie się towarzysza Pupki, chyba jednego obecnie aktywnego wandejczyka kompetentnego w tych sprawach :)

Re: Biblioteka Narodowa

PostNapisane: 6 maja 2013, o 21:49
przez Senior
Przejrzałem byłem wszystkich autorów i zgłaszam następujące uwagi:

1. Wando, ale to stare jest!

2. Konieczna, moim zdaniem, jest integracja Biblioteki Narodowej z biblioteką Pism Świeckich Braci Almerskich. Towarzysz Ivo swego czasu odwalił kawał dobrej roboty i nie warto by było tego marnować - tam komplet jest.

3. Autor Ingawaar się źle linkuje, a autor Szpunar linuje do informacji o usunięciu.

4. Autor Khand oraz autor Winnicki są zdublowani.

5. Trybuna Wandejska oraz dziennik Grodziski linkują do stron 3.

6. Miło by było dodawać rok do publikacji.

Informuję ponadto, że mam przygotowane do wrzucenia, moim zdaniem epickie, serie Piłka do Drewna oraz Samochody Ludzi Władzy.

Re: Biblioteka Narodowa

PostNapisane: 8 maja 2013, o 21:54
przez KR Lepki
Udało wam się wszystko przejrzeć? Podziwiam! Natomiast co do praktycznych wniosków i przekładania ich na pracę, to nie wiem czy jest sens teraz cokolwiek zmieniać na aktualnej stronie, czy coś dodawać, skoro mamy całkiem przebudować strony. Trzeba tow. Pupkę dociskać by się chociaż zadeklarował że coś ogarnie i ewentualnie co jest mu potrzebne (np wymarzony przez nas wzór menu). A jak nie to ogłosić konkurs ogólnosarmacki i może ktoś inny by się podjął?

Re: Biblioteka Narodowa

PostNapisane: 8 maja 2013, o 22:08
przez Senior
Gazety PDF posiadane w osobistej biblioteczce:
- Trybuna Wandyjska 1/06
- Krytyka Pornograficzna 8/2006
- Odgłos Fabryki nr 1
- Rude Prawo 1/2005
- Wandność nr 1(2)
- komplet wydań Dziennika Grodziskiego

Także:
Eustachiusz P. Łąkotka, Przyrodnicze i antropogeniczne uwarunkowania
występowania i hodowli kukuła inkaskiego na
terenie Księstwa Sarmacji i państw ościennych.

Towarzysze!
Czy możecie dołożyć się do tej listy?

Re: Biblioteka Narodowa

PostNapisane: 10 maja 2013, o 19:53
przez KR Lepki
Ja powinienem coś mieć, ale to muszę przeszukać stary komputer.

Tymczasem dostałem info od towarzyszki Ciupak, że jeśli stworzymy założenia systemowe i takie tam rzeczy, to on pomoże i wdroży taki projekt. Skoro towarzysz Pupka ma za dużo na głowie. No to teraz wymyślmy jak by to miało wyglądać! ;)) Od siebie też postaram się coś wysmażyć, ale chwilowo nie mam wizji...

Re: Biblioteka Narodowa

PostNapisane: 10 maja 2013, o 23:06
przez Senior
Pytanie - chcemy przerobić starą BN, czy wszystko przemigrować na nową? Czy Ciupałkie zdzieła dizajn?

Re: Biblioteka Narodowa

PostNapisane: 11 maja 2013, o 05:57
przez PTR
Właśnie, to jest główne pytanie. Czy zostajemy na obecnym dizajnie CiupakKomandera, czy sięgamy po coś nowego?

Re: Biblioteka Narodowa

PostNapisane: 12 maja 2013, o 21:14
przez KR Lepki
Nie wiem, myślę że to bez znaczenia jeśli docelowa strona będzie miała pożądane funkcjonalności. Ważne natomiast by była na naszym serwerze i w naszej domenie. Wiadomo :)

EDIT: Towarzyszka Ciuapk prosi, by zanim do założeń przejdziemy(coś czuję że już produkcja strony trwa;)) to potrzebne logo. Najlepiej poprzez ogłoszenie konkursu w Sarmacji, plus jakieś tam ma Towarzyszka zachcianki, jak to kobieta. Więc bardzo bym prosił, chyba najlepiej Towarzysz Leszka, jako odpowiedzialnego za spuściznę ludu, ewentualnie tow. Pupkę, jako odpowiedzialnego za ogólną kulturę i naukę o ogłoszenie takiego konkursu. Nalegam też, by komisarz FiG nie szczędził grosza na konkursik :)