Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Wniosek o pozwolenie

Wnioski, skargi i petycje

Wniosek o pozwolenie

Postprzez KCS 27 paź 2013, o 23:17

Ostatnio, nachodzi mnie ochota na coś nowego w Sarmacji. Nie zamierzam jednak zrywać, ze swą wandejskością! Wandystan był, jest i mam nadzieję będzie moją największą sarmacką miłością! Zaczyna mnie jednak interesować powoli Południe Baridasu. Decyzji jeszcze o niczym nie podjąłem.Do jej podjęcia, potrzebuję dwóch rzeczy: odpowiedzi na wniosek, który właśnie piszę, oraz odpowiedzi na to pytanie: viewtopic.php?f=278&t=12075. Przechodząc jednak do wniosku właściwego. Czy dostanę pozwolenie, na opuszczenie terenu MW, oraz przyjęcie obywatelstwa baridajskiego, nie tracąc jednocześnie obywatelstwa wandejskiego? Ze mną będzie tak, jak kiedyś z tow. Pauliną. Raz była tu, a raz tu. Liczę na szybkie, i pozytywne rozpatrzenie wniosku.

(-) Kim Ciąg Sut
AF310 | Krzysztof Kura | KCS
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Re: Wniosek o pozwolenie

Postprzez PTR 28 paź 2013, o 11:24

Towarzyszu Kim,

Południowy Baridas jest niewątpliwie bratnim czy też siostrzanym regionem - i jako kierunek emigracji jest chyba najlepszy z możliwych. Bynajmniej też nikt nie pragnie towarzysza wiązać, karać ani nic z tych rzeczy. Pewne zasady jednak obowiązują - więc zastanówmy się, jak sprawić, abyśmy wszyscy na tym skorzystali.

Ustawa o obywatelstwie przewiduje, że Prezydent postanawia o odebraniu obywatelstwa przypadku opuszczenia Mandragoratu. Nie jest to bezwzględny nakaz - natomiast nie chciałbym od tej zasady robić większych odstępstw.Te zarezerwowałbym dla sytuacji, w których ktoś wyjeżdża poza region z jakąś misją na określony czas.

Z drugiej strony - ustawa zastrzega istnienie instytucji "obywatelstwa honorowego". Możemy wykorzystać ją w tym przypadku - osoba będąca obywatelem honorowym korzysta z czynnego prawa wyborczego (może głosować w wyborach Prezydenckich i Churałowych), ale nie może być wybrana.

Podsumowując, moja propozycja jest dwojaka:

opcja a) Towarzysz pojedzie ze specjalną misją do RPB i póki co zachowa obywatelstwo i mandat. Wymaga to jednak, aby nadal był tow. aktywny w Churale i na terytorium MW. Po zakończeniu kadencji Towarzysz podejmuje ostateczną decyzję - czy wraca, czy zostaje w RPB na dłużej. Tutaj zastrzegam, że nie wiem czy w Baridasie nie istnieją jakieś ograniczenia co do podwójnego obywatelstwa regionalnego, więc to mogłoby być ograniczenie.

opcja b) Towarzysz wyprowadza się do Baridasu od razu - wówczas obywatelstwo od ręki przekwalifikowujemy na honorowe. Stwierdzamy utratę mandatu Towarzysza w Churale. Może się towarzysz swobodnie ubiegać o obywatelstwo Baridasu.

Niezależnie od decyzji Towarzysza, jako Prezydent oczywiście życzę Towarzyszowi sukcesów w kokainowym raju Płd. Baridasu.

Postprzez KCS 28 paź 2013, o 12:40

Tyle, że jaka ta "specjalna misja" by musiała być?

Postprzez PTR 28 paź 2013, o 13:27

KCS napisał(a):Tyle, że jaka ta "specjalna misja" by musiała być?

Wsparcia wandyzmu w granicach RPB. Wzmocnienie wzajemnych stosunkó dyplomatycznych. Nawiązanie opłacalnych kontraktów handlowych (np. kupno kokainy w zamian za sznurek do snopowiązałek). Możliwości są gigantyczne.

Postprzez KCS 28 paź 2013, o 17:14

Na potrzeby wandejskiej nauki, wybieram się do Południowego Baridasu zbadać działanie tamtejszej koki.

Powrót do Biuro Podawcze Urzędu Kontroli i Nadzoru