Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Konkurs Gwardii Hasselandzkiej

Informacje o trwających konkursach i plebiscytach

Konkurs Gwardii Hasselandzkiej

Postprzez Santi Vilarte 14 wrz 2019, o 12:41

W związku z reorganizacją, jaką przeszła Gwardia Hasselandzka, jej pion lądowy składa się obecnie z 4 regimentów. Ideą zmiany jest, aby umożliwić włączenie się do tworzenia GH osobom zainteresowanym wojskowością historyczną. Dlatego też ogłaszam konkurs na stanowiska dowódców 3 i 4 regimentu (pierwsze dwa już są obsadzone).
Konkurs trwa do soboty, 21 września bądź do obsadzenia stanowisk. Nie jest wymagane zamieszkanie ani obywatelstwo hasselandzkie. Wymagamy jedynie chwili czasu, aby narracyjnie tworzyć swój oddział i utrzymywać go w gotowości bojowej.
Oba regimenty mogą być tworzone w dowolnej epoce historycznej (chociaż preferujemy generalnie od XVIII wieku do dziś). Możesz stworzyć np. regiment a la I WŚ (jak również współczesny).

W zgłoszeniu proszę podać:
-w jakiej epoce/okresie historycznym chcesz umiejscowić regiment,
-czy grasz w jakieś gry strategiczne lub inne, związane z wojskowością (w planach są rozgrywki, które narracyjnie byłyby ćwiczeniami GH - lub faktycznym starciem zbrojnym, jeśli da się to sensownie ubrać w narrację) i ew. jakie,
-czy jesteś członkiem innych nie-centralnych formacji zbrojnych (czyli poza KSZ).

Oczywiście jeśli masz własne pomysły na rozwój GH, dopisz je w zgłoszeniu 8-)
Santiago Vilarte
Podkanclerzy
Minister Informacji
Lord Szambelan KH
Mer Angemontu
TBC
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel
Kościół Diuczej Wiary
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Rada Ministrów

Re: Konkurs Gwardii Hasselandzkiej

Postprzez Tutmozis 21 wrz 2019, o 16:07

Pytanie mam: czy jeszcze można się zgłaszać? A jeśli tak to czy nie mając obywatelstwa sarmackiego też mogę się zgłosić? I jakie są wytyczne co do ewentualnej wielkości oddziału?

Pozdrawiam.
Tutmozis Grenlandzki
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Postprzez Santi Vilarte 22 wrz 2019, o 06:00

Tutmozis napisał(a):Pytanie mam: czy jeszcze można się zgłaszać? A jeśli tak to czy nie mając obywatelstwa sarmackiego też mogę się zgłosić? I jakie są wytyczne co do ewentualnej wielkości oddziału?

Pozdrawiam.

Tak, nadal konkurs jest otwarty, brak obywatelstwa nie jest przeszkodą. Liczebność - tu wskazówkę daje jedynie przepis ustawy:
1. Podstawowym oddziałem Gwardii jest regiment, złożony z 2 - 5 rot, przy czym rota składa się z 2 - 5 drużyn.

Natomiast wielkość konkretnego oddziału do ustalenia.
Santiago Vilarte
Podkanclerzy
Minister Informacji
Lord Szambelan KH
Mer Angemontu
TBC
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel
Kościół Diuczej Wiary
Rada Ministrów

Postprzez Tutmozis 22 wrz 2019, o 13:11

W takim razie zgłaszam chęć stworzenia regimentu. Byłby on wzorowany na piechocie polskiej z 1939 r. Nie jestem, i nie byłem, członkiem KSZ ani innych formacji. A co go grania w gry strategiczne, to w niedalekiej przeszłości "liznąłem" Heroes of might and magic III, a obecnie gram w Stellaris. Jako, że nie mam doświadczenia w wojskach narracyjnych będę prosił o wyrozumiałość ;) , niemniej jednak dam z siebie ile będę mógł.
Tutmozis Grenlandzki
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Postprzez Santi Vilarte 22 wrz 2019, o 20:07

Wspaniale :) Zaktualizowałem rozkaz z 13 września, od dziś jesteś dowódcą 3. regimentu GH:
http://fc.sarmacja.org/viewtopic.php?f=793&t=27371&p=316145#p316145

Wszelkie wątki dla jednostki proszę zakładać na dziale Hasselandu, najlepiej w dziale Gwardii. Napiszę też na pk
Santiago Vilarte
Podkanclerzy
Minister Informacji
Lord Szambelan KH
Mer Angemontu
TBC
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel
Kościół Diuczej Wiary
Rada Ministrów

Powrót do Konkursy i plebiscyty