Strona 1 z 1

Tajemnice Pałacu Książęcego - konkurs

PostNapisane: 24 paź 2017, o 10:19
przez Hugo
Moi Drodzy!

Jak już zapewne wiecie albo się dowiecie, jakiś czas temu otrzymałem od tajemniczego przybysza dokument sporządzony w języku teutońskim:
Obrazek

Z różnych przyczyn przeleżał on w Ksiażęcym Skarbcu i nie został przetłumaczony. Dzisiaj przychodzę do Was z prośbą i ofertą. Prośbą o przetłumaczenie i ofertą nagrody za spełnienie prośby.

Tekst, jak widzicie, jest spisany także alfabetem teutońskim, więc nagroda jest podzielona na pół: jedna połowa za zapis alfabetem łacińskim i druga za polskie tłumaczenie. Za całość można uzyskać 50 tys. libertów. Oczywiście kto pierwszy, ten lepszy. Jednak proszę o przesyłanie zapisów i tłumaczeń drogą Poczty Konnej. Osoba, która jako 2. lub 3. prześle "rozwiązanie" także uzyska pewną nagrodę. A i osoby później przesyłające, ale... biorące udział w każdym tłumaczeniu, będą mogły liczyć na nagrody.

Re: Tajemnice Pałacu Książęcego - konkurs

PostNapisane: 27 paź 2017, o 21:02
przez ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ
Zgodnie z sugestią organizatora konkursu, niniejszym informuję o nadesłaniu transkrypcji wraz z tłumaczeniem tekstu na język polski.

Re: Tajemnice Pałacu Książęcego - konkurs

PostNapisane: 27 paź 2017, o 21:10
przez Hugo
Dziękuję! Potwierdzam. Jednocześnie przypominam, że to, że ktoś był pierwszy, nie znaczy, że kolejni przesyłający rozwiązania (na PK) nie mogą już liczyć na nagrody. Wprost przeciwnie!