Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Ptaki Sarmacji 02

Informacje o trwających konkursach i plebiscytach

Ptaki Sarmacji 02

Postprzez Adam G. Grzelązka 19 sty 2014, o 03:35

Ptaki Sarmacji 02

Obrazek

Kolejny, już drugi etap konkursu potrwa do północy 25 stycznia 2014 r. Możliwe są trzy kategorie uczestnictwa: zagadka, grafika oraz legenda.

Zagadka

Napisz do mnie (A5852) wiadomość, w której podaj polską oraz łacińską nazwę ptaka, krótki opis cech charakterystycznych oraz link do strony internetowej bądź skanu albo fotografii zawierającej informacje o rozpoznanym ptaku. Link służy weryfikacji danych. Może to być strona opisowa, skan książki lub czasopisma. Dodatkowo można określić płeć ptaka, jeżeli daje się to wywnioskować z zamieszczonego zdjęcia. Premiowane dodatkowo są pierwsze trzy odpowiedzi. Pozostałe miejsca brane są pod uwagę w kategoria Aktywność.

Grafika

Można ściągnąć grafikę ptaka i przetworzyć ją artystycznie. Docelowy format pocztówkowy: 588x305 px. Pracę publikujemy na Forum (linki: patrz dalej) jako odpowiedź na dany post.

Legenda

Legenda związana z ptakiem musi zostać przyporządkowana do jakiejś miejscowości Sarmackiej. Może to być miejscowość historyczna. Legenda może zawierać warstwę poetycką: ballada, pieśń itd. Minimalna długość pracy: 500 słów. Legendę zamieszczamy na Forum (linki: patrz dalej) jako odpowiedź na post, zaś kopię w formacie TXT, DOC, DOCX lub RTF wysyłamy na maila: adam.grzelazka@gmail.com. Tytuł dokumentu wg wzoru: „Ptaki Sarmacji nr X”. Na końcu dokumentu podpis autora oraz numer jego sarmackiego paszportu. Autor może zaproponować własną sarmacka nazwę ptaka.

Aktywność

Na koniec konkursu nagrodzona będzie aktywność. Każdy Sarmata i każda Sarmatka może nadesłać do każdego ptaka jedną odpowiedź na zagadkę, jedną pracę graficzną i jedną legendę. Konkurs ma 15 etapów, każdy wiec ma możliwość rozwiązania 15 zagadek, stworzenia 15 obrazów graficznych i napisania 15 tekstów. Każdy etap zagadki kończy się o północy w najbliższą sobotę po publikacji. Grafikę i legendę można nadsyłać do końca konkursu.

Sponsorzy

Nadal poszukujemy sponsorów na nagrody konkursowe. Wpłaty prosimy dokonywać na konto S00013 tytułem „Ptaki Sarmacji”. Do tej pory w puli nagród od różnych donatorów znalazło się aż 320 000 lb. W związku z powyższym zmieniają się zasady przyznawania nagród oraz wysokość wygranych. Zmiany dotyczą etapu drugiego i następnych, nie działają wstecz.
Obecnie wśród donatorów znaleźli się (kolejność alfabetyczna):


1. Beznadziej Angloviasty
2. Calisto Kami-Chojnacka
3. Czarnolas
4. Eldorat
5. LOGO Production
6. Krzysztof Czuguł-Chan
7. Nadzieja
8. Puls Sarmatów
9. Rada Ministrów
10. Rihanna Patty Arped-Aureliusz
11. Tomasz Ivo Hugo
12. Tytus Aureliusz-Chojnacki

Forum

Linki do postów na Forum:
• Etap I: viewtopic.php?f=365&t=12732

Pełny opis zasad konkursu: http://www.sarmacja.org/artykul/pokaz/5980/1

UWAGA
zwiększono wysokość nagród
i powiększono ilość miejsc nagradzanych


Księstwo Sarmacji, Czarnolas, 2014.0112
Adam Gabriel baronet Grzelązka herbu OpokaObrazek

Obrazek
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Adam Gabriel Grzelązka
__________________________________
Bóg jest miłością

http://www.aydamusek.wordpress.org
http://www.fotoadama.wordpress.org
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
 

Re: Ptaki Sarmacji 02

Postprzez Winheart 19 sty 2014, o 11:11

Obrazek
(-) Calisto diuczessa Norvegicus-Chojnacka
Sołtys Nadziei
Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
 

Re: Ptaki Sarmacji 02

Postprzez Adam G. Grzelązka 19 sty 2014, o 12:57

Czekam niecierpliwie na kolejnych uczestnikó konkursu - na kolejne grafiki oraz teksty Legendy.

Przypominam, że mozna nadal zgłaszać grafiki i teksty do etapu I.
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Adam Gabriel Grzelązka
__________________________________
Bóg jest miłością

http://www.aydamusek.wordpress.org
http://www.fotoadama.wordpress.org
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
 

Re: Ptaki Sarmacji 02

Postprzez Winheart 29 sty 2014, o 20:30

O genezie pewnego pozdrowienia.


W czasach, gdy służby państwowe ganiały z pałami za leserami, którzy unikali pracy i gdy wszystko było wspólne, młody przodownik pracy wyruszył w podróż w poszukiwaniu miejsca, gdzie mógłby wypracować więcej niż 100 % normy.

Dziwna była to podróż, gdyż i czasy były to dziwne. Sarmacja przypominała wówczas wielkie mrowisko. Ludzie uwijali się wykonując powierzone im zadania. Nikt nie zadawał pytań. Nikt nie kwestionował poleceń, a przejaw jakiegokolwiek myślenia (poza jedynym słusznym) traktowany był jako oznaka wypaczenia i karany bezwzględnie. Nasz przodownik zatrzymywał się w każdej miejscowości. Podejmował się pracy w każdym SGRze, w każdej fabryce, w każdej państwowej jednostce, w której można było się tej pracy podjąć, ale nigdy nie udało mu się wypracować więcej, niż inni.

Załamany brakiem perspektyw młodzieniec postanowił zakończyć swój marny żywot, czuł bowiem, że jedynie marnotrawi zasoby, które inny człowiek, wydajniejszy od niego, mógłby wykorzystać do pracy na pozycję i potęgę państwa. Powziął zatem straszny zamiar nasz młodzieniec z wraz z zamiarem sznur i ruszył w kierunku starego dębu by tam targnąć się na życie. Do celu jednak nie dotarł.

Kiedy był w połowie drogi spotkał siedzącego na kamieniu starca. Spojrzał w jego niewidzące oczy i zadrżał, gdyż poczuł wielką, nieopisaną wręcz moc. Pełen szacunku ale i nieźle przestraszony ruszył dalej, lecz wtedy ślepiec odezwał się w te słowy:

  "Porzuć zamiar swój i sznur,
  koniec Twojej drogi bliski.
  Jeszcze tylko przejdź ten mur
  Usłysz ptasie piski.

  Ptaka tedy weź na wzór,
  zawierz jego mocy
  i wybuduj tam swój dwór
  Pracuj bez pomocy".

Choć wierszyk nieznajomego wydał się młodzieńcowi nieskładny i wcale mu się nie spodobał, postanowił posłuchać tej nieoczekiwanej przepowiedni. Rzucił sznur na ziemię i nie oglądając się za siebie ruszył w stronę swojego przeznaczenia.

Jakież było jego zdziwienie, gdy po niecałym dniu wędrówki dotarł do wielkiego muru. Pełen nadziei, ale i drżący z strachu przed tym, co czekana na niego za tą granicą rozpoczął poszukiwania przejścia. Niestety, mur wydawał się nie mieć końca. Nagle usłyszał cichy pisk jakiegoś ptaka. Niewiele myśląc wskoczył na pobliskie drzewo, z niego zaś na mur, z muru na ziemię... a upadając mocno uderzył się w głowę.

"Kurka wodna" - przeklął sobie pod nosem i wtedy jego oczom ukazał się niewielki ptak - sprawca całego zamieszania. Na pamiątkę tego wydarzenia, młodzieniec nazwał go właśnie kurką wodną.

Długo trwało budowanie dworu, a młodzieniec cały ten czas śledził poczynania ptaka. Zobaczył ile pracy kosztuje go mozolne wicie gniazda, wychowywanie młodych i zdobywanie pokarmu. Ptak doprawdy zdawał się nie odpoczywać i właśnie tak samo zaczął postępować ów młokos.

Dzięki jego niekończącej się pracy w miejscu dawnego dworku wyrosła ogromna cywilizacja. Ludzie pracowali tu przez 22 godziny w ciągu doby, a na pamiątkę początku swojej historii pozdrawiali się wypowiadając nazwę ptaka. Przez wiele lat trwał ten zwyczaj, jednak jak to zwykle bywa, w końcu został wypaczony. Obecnie potomkowie wiecznie głodnego pracy mężczyzny miast wdzięcznego "Kurka wodna" pozdrawiają się znacznie mniej wdzięcznym "Wprd" i choć pozdrowienie się zmieniło, to pamięć o ojcu kultury trwać będzie wiecznie.
(-) Calisto diuczessa Norvegicus-Chojnacka
Sołtys Nadziei
Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
 


Powrót do Konkursy i plebiscyty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość