Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

[BH] S-400

Dział archiwalny

Moderatorzy: Wojska Bojowe, Książęca Żandarmeria Wojskowa

[BH] S-400

Postprzez Hetman_Gotfryd 11 wrz 2010, o 19:58

Oficjalna prezentacja S-400

Na początku lutego 2010 roku na terenie jednej z baz odbył się pokaz niektórych elementów przeciwlotniczego systemu rakietowego S-400, dumy
Książęcych Sił Powietrznych . Była to prezentacja w trakcie której zainteresowani mogli obejrzeć : Kabinę dowodzenia bojowego 55K6 z zestawu środków dowodzenia systemu 30K6 , wielofunkcyjną stacje radiolokacyjna podświetlania celów i naprowadzania rakiet 92N6, trójwspółrzedną stacje radiolokacyjną wykrywania celów 96Ł6-1, oraz wyrzutnie 5P85TM wchodzącą w skład przeciwlotniczego zestawu ( dywizjonu ) rakietowego S-400. Po raz pierwszy zaprezentowano również antenę radiowego systemu łączności współpracującego z S-400.
Pierwszy zestaw ( dywizjon ) S-400 do eksploatacji doświadczalno-bojowej został przekazany wojsku w 2008 r.(Trudno wskazać na chwile obecna ilości posiadanych obecnie zestawów S-400 w strukturach Książęcych Sił Powietrznych gdyż ta informacja została utajniona.)
Nie jest natomiast tajemnica ze pierwsze z posiadanych zestawów S-400 wchodzą w struktury systemu Grodzisk -2.
Nie jest tez tajemnica że zwiększa się możliwości zwalczania celów aerodynamicznych a także pocisków balistycznych średniego i dużego zasięgu, przez wprowadzenie specjalnego pocisku rakietowego dalekiego zasięgu, obecnie przechodzi on próby balistyczne. Zakończenie prac i wprowadzenie pocisku na potrzeby KSZ planuje się w trzecim kwartale tego roku.
Przeciwlotniczy system rakietowy S-400 tworzą środki dowodzenia oraz kompleksy ogniowe ( dywizjony ) W skład zestawu środków dowodzenia 30K6 wchodzą :
--kabina dowodzenia bojowego 55K6,
--środki łączności i transmisji danych
-- trójwspółrzedną stacja radiolokacyjna dalekiego zasięgu 91N6
Kabina dowodzenia bojowego 55K6 jest umieszczona na podwoziu ciężarówki Urał-532361 w układzie 8x8, może także pracować samodzielnie, informacje radiolokacyjna otrzymywać z innych źródeł, nie wchodzących w skład zestawu. Pojedynczy zestaw środków dowodzenia 30K6 lub pojedyncza kabina 55K6 może w składzie systemu S-400 kierować praca bojowa do ośmiu zestawów rakietowych ( dywizjonów ) 98Ż6
Zestaw 98Ż6 tworzą:
--wielofunkcyjna stacja radiolokacyjna podświetlania celów i naprowadzania rakiet 92N6,
--trójwspółrzedną stacja radiolokacyjna wykrywania celów 96Ł6-1 ( zdolna do śledzenia celów na wszystkich wysokościach )
--oraz do 12 wyrzutni 5P85TM ( naczepa z ciągnikiem siodłowym ).
Każda wyrzutnia przenosi cztery pojemniki transportowo-startowe z przeciwlotniczymi pociskami kierowanymi. W systemie S-400 wykorzystywane sa pociski kierowane 48N6 i 48N6DM. Pociski są transportowane po dwa w pakietach oznaczonych 5P32 i 5P32M. Zawsze dwa pakiety, co oznacza ze cztery pociski w swych pojemnikach transportowo-siodłowych, sa przewożone na pojazdach transportowych 5T85M które składają się z ciągnika siadowego i naczepy. Z pojazdu transportowego pojemniki w pakietach sa przeładowywane na wyrzutnie.
Naczepy wyrzutni 5P85TM i pojazdy transportowe 5T85M sa holowane przez ciągniki siodłowe BAZ-6402.
Wielofunkcyjna stacja radiolokacyjna podświetlania celów i naprowadzania rakiet 92N6 wykorzystuje w charakterze nośnika ciężki samochód terenowy MZKT-7930. Stacja 92N6 zapewnia jednoczesne zwalczane celów w sektorze odpowiedzialności 10 celów powietrznych i jednoczesne naprowadzanie na nie 20 pocisków rakietowych ( wg innych źródeł 12 kanałów celu i 24 kanały rakiet )
Także trójwspółrzedną stacja radiolokacyjna wykrywania celów 96Ł6-1 ma zunifikowany nośnik MZKT-7930.Opracowanie
Gotfryd Slavik diuk de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel
 

Powrót do Książęce Siły Powietrzne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość