Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Wniosek o utworzenie działu

Wnioski dotyczące Forum Centralnego

Wniosek o utworzenie działu

Postprzez Peter West 17 cze 2019, o 12:01

Szanowna Rado Ministrów,
Zwracam się z uprzejmą prośbą o utworzenie działu Hrabstwa Rothenburga na forum Starosarmacji.

Struktura działu:

HRABSTWO ROTHENBURGA
  • Rada Ministrów
    • Wnioski o statut rezydenta
    • Wnioski o obywatelstwo
    • Wnioski o dofinansowanie
    • Sprawy różne
  • Rada Regionów
    • Wnioski do Przewodniczącego
    • Sala Obrad
  • Dziennik Urzędowy Hrabstwa Rothenburga

Z wyrazami szacunku,
(-) Peter West
Premier Hrabstwa Rothenburga
(-) Peter West
Burmistrz Miasta Harz

Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Starosarmacja

Re: Wniosek o utworzenie działu

Postprzez AJMaat 25 cze 2019, o 20:33

Wniosek odrzucam - powodem jest zbytnia mnogość działów.
(-) Albert Jan Maat von Hippogriff
Rada Ministrów
Instytut Edukacji Sarmackiej
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Teutonii
Naczelna Izba Architektury
Dwór Jego Książęcej Mości

Postprzez Peter West 26 cze 2019, o 08:57

Z całym szacunkiem, ale co ja mogę za to że ktoś wcześniej wydał zezwolenie na tyle działów. Inne lenna działy posiadają, więc proszę o ponowne rozpatrzenie mojego wniosku.

(-) Peter West
(-) Peter West
Burmistrz Miasta Harz

Obrazek
Starosarmacja

Postprzez AJMaat 29 cze 2019, o 23:17

Peter West napisał(a):Z całym szacunkiem, ale co ja mogę za to że ktoś wcześniej wydał zezwolenie na tyle działów. Inne lenna działy posiadają, więc proszę o ponowne rozpatrzenie mojego wniosku.

(-) Peter West

Rada Ministrów zamierza zmniejszyć liczbę działów na forum, a żeby móc to osiągnąć, musimy na początku zatrzymać tworzenie nowych. Rozumiem jednak, że chce Wielmożny mieć lenno, więc proszę o reorganizację działu w ten sposób:
    Wnioski do Rady Ministrów;
    Sala Obrad Rady Regionów;
    Wnioski do Rady Regionów;
    Dziennik Urzędowy Hrabstwa Rothenburga.
Mile widziane byłaby także fuzja obu poddziałów z wnioskami urzędowymi.

Pozdrawiam
Albert Jan Maat von Hippogriff
Rada Ministrów
Królestwo Teutonii

Postprzez Peter West 30 cze 2019, o 09:36

Szanowny Panie Kanclerzu,
Pańska propozycja jest dobra więc proszę o utworzenie działów według Pańskiej propozycji.

Z wyrazami szacunku,
(-) Peter West
(-) Peter West
Burmistrz Miasta Harz

Obrazek
Starosarmacja

Postprzez AJMaat 30 cze 2019, o 09:48

Wielmożny,
z przykrością informuję, że nie ma wydzielonego działu na lenna na forum Starosarmacji - ogólnie, takowych w formie poddziałów również nigdzie nie ma. Nie wiem, jak zrealizować wniosek - proszę o kontakt z namiestnikiem prowincji, który wskaże miejsce na taki dział. Powiem, że w "Starosarmackich lennach i miastach" nie mam nawet uprawnień i w konsekwencji nie czuję się upoważniony do podejmowania tego typu decyzji.

Pozdrawiam
Albert Jan Maat von Hippogriff
Rada Ministrów
Królestwo Teutonii

Postprzez Peter West 4 lip 2019, o 07:13

Szanowny Panie Ministrze,

Można utworzyć działy mojego lenna w miejscu o nazwie "Dział" na forum Starosarmacji.
Znajdują już się tam działu Miasta Grodzisk i Miasta Harz.

Proszę by Szanowny Pan Kanclerz wystąpił z oficjalną prośbą w tym wątku do Namiestnika Starosarmacji o zaopiniowanie proponowanej przeze mnie lokalizacji.

Lenno Rothenburga prężnie się rozwija, niestety bez miejsca na forum ciężko będzie dalej rozwijać lenno. Myślę, że zarówno Panu Kanclerzowi, jak i Panu Namiestnikowi zależy na rozwoju aktywności i przychylą się do mojej prośby.

Z wyrazami szacunku,
Peter West
(-) Peter West
Burmistrz Miasta Harz

Obrazek
Starosarmacja

Postprzez Leszke 5 lip 2019, o 09:22

Wielmożny Wicehrabio,

Ministerstwo Informacji przygotowuje obecnie projekt, w ramach którego prowadzona jest analiza stanu instytucji prywatnych i państwowych oraz ich wykazów. Analiza jest nadal w toku, niemniej pojawiły się już pierwsze wyniki, wnioski i wątpliwości. Jedną wyróżniających się rzeczy jest fakt, iż Wielmożny Wicehrabia posiada instytucje z prawem publikacji, których statystyki kształtują się następująco:

• Posiada Wielmożny 16 instytucji z prawem publikacji
  • 8 z tych instytucji nie ma ani jednego artykułu
  • Tylko 3 z tych 8 instytucji mają jakąś formę opisu - reszta jest zasadniczo pusta
  • Z tych 3 instytucji: jedna ma pełny opis; druga ma opis, w którym zepsuły się linki do obrazków i nie są one wyświetlane; trzecia ma jedynie enigmatyczną grafikę promocyjną - poza datą wydarzenia nie wiadomo o tej instytucji nic.
  • W 16 instytucjach opublikowano łącznie 18 artykułów
  • 2 z posiadanych przez Wielmożnego instytucji to duble
  • 1 z posiadanych przez Wielmożnego prowadzi poza serwer sarmacki, poprzez link reklamujący obcą mikronację (już nie istniejącą, co łagodzi sytuację)

W związku z tym Ministerstwo Informacji prosi Wielmożnego o ustosunkowanie się do tych danych. W szczególności proszę wyjaśnić dlaczego połowa instytucji Wielmożnego nie opublikowała ani jednego artykułu, a spośród tej połowy aż 5 instytucji nie ma nawet odpowiedniego opisu.

Dodatkowo, prosimy o ustosunkowanie się do powyższego w kontekście wniosku o utworzeni działu. Czy można podejrzewać, że dotychczasowa działalność Wielmożnego będzie odzwierciedlona w funkcjonowaniu działu, o jaki Wielmożny wnioskuje? Czy w tym dziale połowa działów będzie wypełniona ledwie jedną czy dwiema wypowiedziami, a druga połowa będzie pusta? Prosimy o szczegółowe uzasadnienie wniosku, wykazanie jego celowości i przedstawienie planu funkcjonowania działu.

Ministerstwo Informacji nie zgadza się z opinią wnioskodawcy, według której lenno Rothenburg nie może rozwijać się bez miejsca na forum. Lennu Rothenburg poświęcone są aż 3 instytucje z prawem publikacji (1, 2, 3) posiadane przez Wielmożnego, w tym jedna działająca na granicy prawa. Jest to liczba więcej niż wystarczająca, by prowadzić działalność lenna, w świetle czego dział na forum wydaje się być zbyteczny. Jednocześnie Ministerstwo Informacji zastrzega, że zaopiniuje wniosek Wielmożnego po jego ustosunkowaniu się do sprawy.
Leszek diuk de Ruth

Postprzez Peter West 18 lip 2019, o 13:44

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, iż forum a instytucje to zupełnie inne rzeczy.

1. Nie byłem pewien co chce w Sarmacji robić stąd tyle instytucji.
2. Nie jest mi znajome prawo, które ograniczało by ilość posiadanych instytucji.
3. Za każdą z instytucji zapłaciłem i otrzymałem pozytywną decyzję co do utworzenia instytucji.
4. Skoro ktoś wcześniej utworzył dla mnie tyle instytucji to nie widział żadnych przeciwwskazań. Ja nie mogę teraz odpowiadać za wcześniejsze decyzje. Proszę mieć pretensje do osób wówczas sprawujących władzę.
5. Nie znam prawa które nakazywało by pisanie określonej liczby artykułów na instytut je.
6. Jeśli chodzi o ambasadę Królestwa Rothenburga to sam Książę na nią zezwolił, więc nie widzę potrzeby ponownego tłumaczenia tej sprawy.
7. Forum a instytucja to zupełnie inne sprawy. Okreslilem w statucie mojego lenna między innymi radę regionów (forum potrzebne do dyskusji), składania wniosków, publikacji prawa miejscowego. Nie wyobrażam sobie każdego zarządzenia zarządcy lenna wydanego w formie artykułu.
8. Ja nie mogę odpowiadać za to, że ktoś utworzył tyle działów itp itd.

Sądzę że moja motywacja wniosku (w którym i tak poszedłem na ustępstwa w ilości elementów na forum) jest wystarczająca do rozpatrzenia mojego wniosku.

Niestety obecna postawa rządu zniechęca do aktywnego działania w Księstwie
Jeszcze raz proszę o spojrzenie na moja sprawę z dozą człowieczeństwa i myśleniem skierowanym na pobudzenie aktywności obywateli.

Z wyrazami szacunku,
(-) Peter West
Premier Hrabstwa Rothenburga
Dyrektor Miejsca Pamięci
Burmistrz Miasta Harz
Obywatel i mieszkaniec Księstwa
(-) Peter West
Burmistrz Miasta Harz

Obrazek
Starosarmacja

Postprzez Peter West 18 lip 2019, o 13:45

A dubel instytucji wynika zapewne z błędu przy tworzeniu instytucji.
(-) Peter West
Burmistrz Miasta Harz

Obrazek
Starosarmacja

Następna strona

Powrót do Wnioski dotyczące Forum Centralnego