Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Zmiana danych osobowych

W tym miejscu znajdują się wszystkie wnioski, które dotyczyły rejestracji instytucji, zmian w instytucjach i pokrewne, w tym także wnioski dotyczące zmiany danych w systemach Księstwa

Zmiana danych osobowych

Postprzez NSdC 13 mar 2018, o 11:13

Z: Nikodem Sedrovski de Canterville (ID: AF099)
NA: Szymon baron Sedrovski och Zeiske

Id: AF099
Miejsce zamieszkania: Auterra

Potwierdzenie przelewu:
Obrazek
Trener reprezentacji Loardii
Trener SKSV Loardia Auterra

W Sarmacji nikt :)
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
NSdC
Królestwo Teutonii

Re: Zmiana danych osobowych

Postprzez Ekaton 13 mar 2018, o 11:23

Czemu zmieniać gr. Nikódēmos na hebr. Szim’on? Może wnioskodawca jeszcze zmieni zdanie mając na uwadze wyjątkowy charakter kultury greckiej.
/—/ Emil Potocki
Ojciec Założyciel Sclavinii, Jej Były Senator,
Lord-Szambelan Stowarzyszenia Błękitnej Łuny.

Postprzez NSdC 13 mar 2018, o 11:32

Może to zwykły kaprys, a może łabędzi śpiew autoryzowany własnym i realnym imieniem.

NSdC
Królestwo Teutonii

Postprzez Konrad Jakub 13 mar 2018, o 16:04

Szanony Panie,

mając na uwadze art. 41. ust. 1. pkt 7. Kodeksu Sprawiedliwości, odmawiam wykonania wniosku.

Wyznaczam 2 dni na przekazanie poprawionego wniosku, w przeciwnym razie zostanie on odrzucony, a opłata zwrócona.
Konrad Jakub, z łaski Urusa i woli Narodu Król Baridasu, Najwyższy Kapłan Málauski, wielki książę Arped etc. etc.
Królestwo Baridasu
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez NSdC 13 mar 2018, o 23:45

"7. przywłaszczanie sobie herbu, władztwa nad terenami Sarmacji, tytułu arystokratycznego, szlacheckiego, tytułu przynależnego Księciu Sarmacji i Królowi Baridasu, księcia-seniora Sarmacji, tytułów przynależnych każdoczesnemu namiestnikowi Prowincji lub Kraju Koronnego, tytułów nadawanych przez Księcia lub namiestnika Prowincji lub Kraju Koronnego"

W którym miejscu moje nowe dane byłyby przywłaszczeniem tytułu, którego de iure nie posiadam...

NSdC
Królestwo Teutonii

Postprzez NSdC 13 mar 2018, o 23:52

Nie każdy Prince Rogers Nelson jest synonimem księcia...
Imo prawo nie zostało naruszone i będę powtarzał wniosek co 2 dni. Tym, czy innymi kontami.

NSdC
Królestwo Teutonii

Postprzez Ekaton 14 mar 2018, o 00:30

Skoro już tak brzydko wchodzę w wątki urzędowe, to skoro zrobiłem to w tym wątku raz, to zrobię i drugi, ale postaram się zaniechać tej nieprzyjemnej techniki w każdym innym przypadku i proszę administrację rządową o wybaczenie. Nie zamierzam odpowiadać w tym wątku po raz kolejny.

@do wnioskodawcy - https://en.wikipedia.org/wiki/Sacha_Baron_Cohen

Jeżeli mogę zasugerować, nazwisko Baron dość dobrze zastępuje imię baron pisane małą literą, które oczywiście miał wnioskodawca na myśli. A wszyscy oczywiście pozostaniemy w zgodzie i zadowoleniu, jeżeli zostanie na nazwisku Baron, szczególnie, że w tym wypadku nie będzie mogło być mowy o żadnej intencji przywłaszczania sobie tytułu szlacheckiego/arystokratycznego. Naturalnie to tylko sugestia, do której wnioskodawca może się przychylić bądź nie. Ale albo można osiągnąć coś, albo można zupełnie spalić na panewce.

Pozdrawiam ze słonecznego Eldoratu,
/—/ Emil Potocki
Ojciec Założyciel Sclavinii, Jej Były Senator,
Lord-Szambelan Stowarzyszenia Błękitnej Łuny.

Postprzez Konrad Jakub 14 mar 2018, o 00:53

Nie mam zupełnego pojęcia czy prawo zostało naruszone czy nie. I mnie to tak właściwie średnio obchodzi, bo od ścigania takich osób jest Prefektura, od sądzenia - Trybunał, a od oburzania się że ktoś przywłaszcza tytuł - Książę.

To nie jest decyzja podyktowana przypodobaniem się wymienionym wyżej podmiotom, ani nie jest to nawet decyzja przeciw Panu. Jest to po prostu samolubna troska o moje własne bezpieczeństwo. Jaką mam pewność, że trzy wymienione wyżej organy nie skierują czynów które im przyporządkowałem, ale przeciw mnie, za umożliwienie łamania prawa, jeżeli stwierdzą, że to właśnie było łamanie prawa? No żadną.

Swego czasu orzekałem w Trybunale w sprawie odmowy realizacji wniosków złożonych do Rady Ministrów. Trybunał stwierdził, że można w pewnych przypadkach, choć nieuregulowanych prawem, odmówić realizacji wniosku. Czy mówiąc ściślej — każdy taki przypadek powinien być rozpatrywany odrębnie, biorąc pod uwagę zwyczaj, dobry obyczaj i zdrowy rozsądek. Więcej na ten temat mówi uzasadnienie wyroku.

I właśnie na to się niniejszym powołuję — stwierdzam, że wniosek ten jest zbyt kwaśny jak dla mnie i boję się, że znowu mogę mieć rozprawę w Trybunale. Wolałbym jej nie mieć, bo nadal nie minął okres zatarcia skazania i nie mógłbym teraz zostać asesorem. Będę na dniach wnioskował o wcześniejsze zatarcie, ale żeby to wyszło, pasuje jednak nie broić. Dlatego na początku kadencji poprosiłem NIA, żeby nie dawała mi żadnych narzędzi do tego, żebym mógł przykładowo czytać sobie Pocztę Konną obywateli czy robić inny syf (chociaż mam prawo do takich bajerów jako Kanclerz). Teraz zaś unikam realizacji wniosków o wątpliwej legalności. A robię to wszystko, żeby mieć jakieś uzasadnienie dla Trybunału, że wyciągnąłem lekcję z poprzedniego błędu i staram się żyć w zgodzie z sarmackim prawem — a to jest kluczowy argument przy rozpatrywaniu wniosku o wcześniejsze zatarcie skazania.

Dlatego, ze względu na strach przed konsekwencjami, odmawiam realizacji wniosku w tej postaci. Naprawdę serdecznie Pana proszę i apeluję, ażeby pomógłby mi Szanowny Pan w moim żywocie i odstąpił od forsowania wykonania wniosku. Proszę skierować się najpierw do Prefektury i spytać, czy będą ścigali mnie lub Pana za ten jajcarski wniosek z nieuprawnionym tytułem jako nazwiskiem, potem iść do Jego Książęcej (i Królewskiej!) Mości i łaskawie spytać, czy będzie on oburzony na tę całą hucpę, a przede wszystkim — czy oburzenie te sięgnie mojej osoby. Można też spytać Marszałka TK (bo to fajny gość, polecam) czy on też nie widzi przeszkód; może to jakoś rozpatrzy na sprawie ustrojowej?

Jak wszyscy we trójkę odrzekną, że problemu nie ma, wtedy proszę wrócić do mnie i powiedzieć, że się myliłem i nie miałem racji. Wtedy z radością wniosek zrealizuję, a nawet zwrócę opłatę i ureguluję ją z mojego prywatnego rachunku. Potem pójdziemy wszyscy razem na piwo — ja, Pan, Pan Marszałek Trybunału, Prefekt Generalny i nawet Książę (który pija coca-colę miast piwa). Pooglądamy wspólnie latawce puszczane o zachodzie słońca przez dzieci na plaży w Tropicanie. I w atmosferze miłości i radości pośmiejemy się, jaka to ta Sarmacja jest śmieszna i głupia, a Kanclerz-gamoń nie chciał zrealizować prostego wniosku.

Obrazek
Konrad Jakub, z łaski Urusa i woli Narodu Król Baridasu, Najwyższy Kapłan Málauski, wielki książę Arped etc. etc.
Królestwo Baridasu
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Powrót do Archiwum wniosków o rejestrację instytucji i zmiany danych