Strona 1 z 1

Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa

PostNapisane: 14 lip 2019, o 20:06
przez kaxiu
Szanowny Panie Prefekcie,

Jako obywatel, który nadal wierzy w sens demokracji i struktury naszego ustroju uprzejmie składam poniższy donos i wnoszę o podjęcie działań z urzędu:

Popełnione przestępstwo:
Typ kwalifikowany pomówienia, tj. art. 40 ust. 1 pkt 12 w zw. z art. 43 ust. 1 pkt 3

Sprawca:
Filip von Sarm (AG939)

Dowód:
http://fc.sarmacja.org/viewtopic.php?f=320&p=313768#p313739

Uzasadnienie:
Nie ciąży na mnie obowiązek uzasadniania donosu, jednakże czuję się w obowiązku bo coraz częstszy zwyczaj pomawiania i obrażania zasłużonych Teutończyków przez nowych mieszkańców zwyczajnie mnie wkurwia, zwłaszcza jeśli takie draki jednocześnie wymierzone są w istotne instytucje państwa.

Vanderlei Bouboulina-à-la-Triste to chyba już wręcz legenda sarmackiego wymiaru sprawiedliwości. Natomiast Filip von Sarm szukając taniego rozgłosu oskarża go publicznie (nadto na discordzie, twierdzi, że Vanderlei jest już o te czyny oskarżony i toczy się postępowanie) o to, że jest on szpiegiem Królestwa Dreamlandu w Księstwie Sarmacji. Twierdzenia te są oczywiście gołosłowne, a jedynym dowodem jakie von Sarm przedstawia są jego własne odczucia (cóż za jaja...).

Jedynie dla porządku wskazuję, że co do motywacji zasługującej na szczególne potępienie oraz szkodliwości tego typu czynu jest już ugruntowana linia orzecznicza, wyrażona m.in. w Wyroku Trybunału Koronnego z dnia 22 kwietnia 2017 roku (TK K 17/04/06), w którym cytując za komentarzem mojego autorstwa spotkać się można z następującą tezą:
Niemniej Trybunał Koronny wziął również pod uwagę fakt, że funkcja asesora Trybunału Koronnego jako jedna z nielicznych w Księstwie Sarmacji wymaga nieposzlakowanej opinii. Czyn oskarżonego jest więc tym bardziej godny krytyki i tym bardziej potencjalnie szkodliwy, że dotyczy wykonywania funkcji asesora, a więc zajęcia, dla którego niezbędne jest posiadanie zaufania opinii publicznej oraz autorytetu, zaś sugestie złamania prawa bezsprzecznie podważają zarówno owo zaufanie jak i autorytet.

Z uwagi na powyższe, jeszcze raz podkreślam, że czuję się oburzony i oczekuję podjęcia stosownych działań.

Re: Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa

PostNapisane: 14 lip 2019, o 20:16
przez FvS
A ten Pan, która napisał oskarżenie przeklina w miejscu publicznym.

Re: Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa

PostNapisane: 14 lip 2019, o 20:20
przez FvS
*który, a ta autokorekta

Re: Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa

PostNapisane: 16 lip 2019, o 01:46
przez Yennefer
FvS napisał(a):A ten Pan, która napisał oskarżenie przeklina w miejscu publicznym.


Już nie skarż, skończ robić padaki i zajmij się czymś, dzięki czemu się przydluzysz społeczeństwu a nie będziesz wszystkich dookoła irytował, bo niewielu jest ludzi tak cierpliwych jak kaxiu czy vat

Przepraszam prefekturę, musiałam dać upust swojej frustracji.

Re: Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa

PostNapisane: 17 lip 2019, o 21:22
przez Arsacjusz
Królewskie Miasto Almera, 17 lipca 2019 roku

Obrazek
D E P A R T A M E N T
POSTĘPOWANIA PRZYGOTOWAWCZEGO

Prześwietny Wojciech Hergemon
Srebrny Róg


Z A W I A D O M I E N I E

Prefekt Generalny zawiadamia Prześwietnego Wojciecha Hergemona — jako osobę składającą zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa — o wszczęciu postępowania przygotowawczego w sprawie możliwości pomawiania Vanderleia Boubouliny-à-la-Triste o takie postępowanie lub właściwości, które mogą go poniżyć w oczach opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego do określonej działalności, stanowiska lub zawodu (tj. czyn z art. 43 ust. 1 pkt 3 k.s.) przez Filipa von Sarma (AG939). Sprawa została zarejestrowana w repertorium „Ds” pod sygnaturą akt PG Ds 08.2019.

Arsacjusz Arped
Prefekt Generalny

Otrzymują:
@kaxiu

Re: Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa

PostNapisane: 17 lip 2019, o 21:35
przez FvS
Art. 12, ustęp 1 KS mówi: "Nie popełnia przestępstwa, kto w obronie koniecznej odpiera bezprawny, bezpośredni zamach na jakiekolwiek dobro chronione prawem."
A ja zgłosiłem przestępstwo, które było bardzo poważne.