Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

[Pytanie] Udostępnienie wzorca grafik forumowych

[Pytanie] Udostępnienie wzorca grafik forumowych

Postprzez KJAF 12 lis 2018, o 23:57

Żeby dwa razy nie pisać — tutaj właściwa treść pytania

Pytam z uwagi na to, że chciałbym sobie walnąć papierki dla religii málauskiej, ale nie chcę jednocześnie zawalać kogoś robotą.

Re: [Pytanie] Udostępnienie wzorca grafik forumowych

Postprzez piwniczak 25 lis 2018, o 14:40

To nie tak, że to olałem. Po prostu musiałem się do tego zebrać.

Obrazek

Kolor złotej linii dolnej: #D7B46B

Kolor tekstu: #000000

Rozmiar herbu — należy zachować wysokość, można wykroczyć poza szerokość (w granicach rozsądku).
Grunt, by herb wypełniał 50px wysokości.

Tekst tylko wielkimi literami. Odległość między liniami, odnosi się, oczywiście do linii bazowych, wszelkie ogonki i kreseczki tj. znaki diakrytyczne mogą "wystawać". Chodzi o to, by główna linia tekstu była w tym samym miejscu.

Całość wyśrodkowana, to chyba oczywiste. Proszę zwrócić uwagę czy jest na pewno wyśrodkowane (czasem letter-spacing na ostatniej literze wydłuża linię, co powoduje delikatną mimośrodowość linii).

Ustawienia typograficzne odnoszą się do Photoshopa, więc gdziekolwiek indziej może być inaczej. Po prostu zachować należy rozmiary i odległości. To, co wytworzyłem, jest odtwórcze na bazie kilku papierków. Niektóre papierki w tę kanwę się nie wpisują (przesunięcia o 1px, wyższe herby...), ale przyjmijmy to jako wzorzec ogólny. Grubości różowych linii są pomijalne. Obowiązują wypisane tekstem wymiary.

Zatem zamknięty łańcuch wymiarowy (122px) wygląda tak: Herb 50px; odstęp 16px; jednostka organizacyjna 9px; odstęp 10px; stanowisko 17px; odstęp 19px; linia złota 1px;

JKW Helwetyk Romański dostaje raka przez to jak renderowane są literki w Photoshopie, więc gorąco zachęcam do robienia wektorów w Corelu czy IA i potem eksportowanie sobie papierka. Jak będzie po prostu w Photoshopie lub czymkolwiek innym, ale nie będzie wyglądać obrzydliwie (pikseloza, artefakty itd.), to w sumie czemu nie. Mi to obojętne.

Gdyby komuś kiedyś udało się wytworzyć wzór w Corelu, IA, Photoshopie czy czymkolwiek innym, to niech udostępni dla potomnych, by innym było łatwiej.
(—) diuk Krzysztof Czuguł-Chan
II Diuk Duppy, Kasztelan Czarnoleski, Pierwszy Bard Gellonii i Starosarmacji, Jaśniejąca Jurta Czarnolasu, Senator.
Książę Nowego Słońca Stowarzyszenia Błękitnej Łuny

Obrazek
Kościół Diuczej Wiary

Powrót do Archiwum Referatu ds. Systemu