Strona 1 z 1

[MOD] Potwierdzanie oddania głosu pustego

PostNapisane: 8 cze 2018, o 11:30
przez KJAF
Przychodzę z pytaniosugestią dotyczącą podwójnego potwierdzania oddania głosu pustego w wyborach.

Głosując na kandydata lub komitet, najpierw klikamy w komitet, a następnie przechodzimy do strony wyboru kandydata. Żeby oddać głos, trzeba więc dwukrotnie to potwierdzić.

Z głosem pustym jest inaczej, wystarczy zrobić missclicka żeby zmarnować głos. W ostatnich wyborach kanclerskich w ten sposób jeden z obywateli z mocną siłą głosu się pomylił, wrzucając głos pusty, w elekcji też przepadł mi mocny głos gdyż ktoś na telefonie źle kliknął. W obecnych wyborach faile również się zdarzają.

Dałoby więc radę zrobić podobnie jak oddawaniem zwyczajnego głosu, czyli żeby po kliknięciu na głos pusty, przechodziło do kolejnej strony gdzie potwierdzalibyśmy wybór?

Ewentualnie, czy również w zwykłych wyborach, (gdzie może komitetu nie można pomylić, ale kandydatów z listy już tak), na końcu procesu oddawania głosu, wyświetlała się stronka podsumowująca dokonany wybór? Czyli coś w stylu "wybrałeś komitet/listę X, kandydata Y. Czy na pewno chcesz oddać głos w ten sposób?" I tutaj opcja anulowania, czyli powrotu do wyborów od początku, albo opcja zatwierdzenia.

Re: [MOD] Potwierdzanie oddania głosu pustego

PostNapisane: 9 cze 2018, o 20:40
przez piwniczak
Coś się pomyśli.

Re: [MOD] Potwierdzanie oddania głosu pustego

PostNapisane: 23 lip 2018, o 20:21
przez piwniczak
Wielmożny Kanclerzu,

informuję, że wdrożono zabezpieczenia antyignacowe.