Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Kandydatura na ATK: Robert Fryderyk

Miejsce głosowania nad projektami ustaw i uchwał

Kandydatura na ATK: Robert Fryderyk

Postprzez KJAF 17 paź 2018, o 16:33

Rozpoczynam debatę nad kandydaturą Roberta Fryderyka na Asesora Trybunału. Potrwa ona do końca 21 października.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Re: Kandydatura na ATK: Robert Fryderyk

Postprzez Cudzoziemiec 1 18 paź 2018, o 15:44

Chętnie odpowiem na pytania Wysokiej Izby.

Postprzez Simon Liberi 19 paź 2018, o 12:00

Szanowna Izbo, Wasza Książęca Wysokość,

Czy obecne zobowiązania prywatne, które jeśli dobrze rozumiem to mogą się niedługo zwiększyć pozwalają Waszej Książęcej Wysokości w pełni sprawować obowiązki Asesora Trybunału? W jakim wymiarze Wasza Książęca Wysokość jest w stanie zadeklarować swoją gotowość do aktywności mikronacyjnych, a zatem i Asesorskich?

Moje drugie pytanie proszę nie odebrać personalnie. Izba nie jest miejscem do wyrażania argumentów personalnych i zadając je mam na celu tylko zagwarantowanie powagi najwyższych organów władzy. Analizując wypowiedzi Waszej Książęcej Wysokości zauważyłem momenty wycieczek i ataków personalnych, bez wątpienia uzasadnionych i zdarzających się tak jak każdemu człowiekowi. Natomiast chciałbym usłyszeć od Waszej Książęcej Wysokości deklarację zrozumienia, że takie sytuacje nie mogą mieć miejsca na stanowisku Asesora Trybunału, oraz to że zachowa on należyty stoicyzm pozycji.

Z góry dziękuję.
Z wyrazami szacunku,
Simon Peter Liberi
Minister Promocji i Informacji
Poseł na Sejm LVII kadencji
Markiz Rychtowic

Postprzez Cudzoziemiec 1 19 paź 2018, o 17:02

Wysoka Izbo,
Panie Pośle,

dziękuję za te pytania, chętnie udzielam na nie odpowiedzi. Zatem ad primo: wszelkie zobowiązania, które na siebie biorę zazwyczaj poprzedzone są analizą dostępności czasowej. Nigdy się też nie zdarzyło bym pełnił funkcję nie mogąc sobie pozwolić na to by poświęcaj jej wymaganą ilość czasu. Nie inaczej było gdy byłem Księciem, nie inaczej gdy Kanclerze, także gdy byłem już Asesorem. Nie obawiam się o to, że czas mi nie pozwoli. W zakresie deklaracji mogę zadeklarować, że do dnia, który był około miesiąca temu, przez ponad 3 lata pozostawałem najaktywniejszą osobą w Księstwie w tak długim czasie. Jeśli choć jedną czwartą tego czasu, który wówczas poświęcałem Sarmacji będę mógł poświęcić jej teraz (a będę mógł) to będę jednym z najaktywniejszych asesorów od dawna. Innej działalności mikronacyjnej nie planuję.

Ad secundo: tak, zdarzały mi się wycieczki personalne, i jak słusznie Pan Poseł zauważył, nie mi jedynemu. Pełniłem już jednak funkcję asesora, kilkukrotnie, i nigdy nie było wątpliwości wówczas co do mojego "prowadzenia się". W ostatnich miesiącach zmienił się również znacznie mój stosunek do mikronacji. Nie budzą one we mnie obecnie jakichkolwiek emocji. Aplikując na stanowisko asesorskie zamierzam podejmować jedynie działania merytoryczne, wprost wynikające z posiadanych przez asesora uprawnień.

Pozdrawiam serdecznie.

Postprzez Cudzoziemiec 1 23 paź 2018, o 04:33

Dzień dobry, Wysoka Izbo,

Delikatnie przypominam się w temacie. Jeśli kalendarz nie kłamie to przeszło 24 h temu minął termin debaty. Czy wobec tego możliwe jest, iż Izba przejdzie do głosowania?

Z wyrazami powazania.

Postprzez KJAF 23 paź 2018, o 11:49

Zarządzam pięciodniowe głosowanie nad kandydaturą.

Link do panelu: http://www.sarmacja.org/sejm/glosowanie/678

Wymagana większość wynosi 2/3.

Projekt uchwały:

§ 1.

Na podstawie art. 32ha. ust. 2. Konstytucji Księstwa Sarmacji, Sejm wybiera

JKW Roberta Fryderyka (A0062)

na stanowisko Asesora Trybunału Koronnego, na czteromiesięczną kadencję.

§ 2.

Uchwała wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.

Postprzez Cudzoziemiec 1 24 paź 2018, o 13:28

Wysoka Izbo.

Wobec jakiegokolwiek braku zainteresowania posłów moją kandydaturą - zarówno w debacie (tu jaskółka w postaci Posła Liberiego), jak i w rozpoczętym wczoraj głosowaniu, wycofuję swoją kandydaturę. Dziękuję za poświęconą mi uwagę.

Postprzez KJAF 24 paź 2018, o 21:14

W związku z wycofaniem kandydatury głosowanie stało się niecelowe, co implikuje zakończenie drugiego czytania bez rozstrzygnięcia. Zamykam głosowanie i wątek.

Powrót do Sala głosowań Sejmu