Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Wniosek o wyrażenie zgody na ratyfikację traktatu [KS-RB]

Miejsce głosowania nad projektami ustaw i uchwał

Re: Wniosek o wyrażenie zgody na ratyfikację traktatu [KS-RB

Postprzez Cudzoziemiec 1 17 wrz 2018, o 15:49

Wasze Książęce Wysokości.
Wysoka Izbo.
P. T. Obywatele.

Rad jestem, iż pojawiły się pytania dotyczące przedłożonego traktatu i związanych z nim wydarzeń. Dziękuję również za przedłużenie debaty, i danie mi w ten sposób szansy na udzielenie odpowiedzi. Jeśli to jednak możliwe proszę rozważyć krótszy, niż 5-dniowy, termin wydłużenia. Nie sądzę by dyskusja buzowała aż do piątku. Tym bardziej kiedy przez pierwsze trzy dni nie działo się na tej sali nic.

Do rzeczy jednak.

Hugo napisał(a):Ja bym chciał się dowiedzieć z czym będzie wiązało się "udostępnienie infrastruktury informatycznej". A także proszę mi wyjaśnić jaką "infrastrukturę informatyczną" posiada Republika Bialenii. Po co taka "wymiana"? W tekście uzasadnienia jest mowa o "zakotwiczeniu" forum Drugiej Strony na naszym Forum Centralnym. Czy coś więcej RB otrzyma? Jakieś dostępy? Rozumiem, że aktywność w postaci artykułów będzie aktywnością sarmacką i jako taka... nie będzie przenoszona nigdzie w przypadku zakończenia obowiązywania traktatu? Pytanie o skutki końca traktatu przed początkiem jego obowiązywania jest jak najbardziej zasadne, ponieważ rozumiem z treści uzasadnienia, że pomagamy Bialenii wydźwignąć się z obecnej zapaści i w perspektywie bliżej nieokreślonej jednak powróci na firmament Pollinu, jako osobny byt państwowy.

Po kolei. Udostępnienie infrastruktury informatycznej to dostęp do Forum Centralnego - urządzenie działów Protektoratu w ramach FC właśnie, dodatkowo udostępnienie miejsca na serwerze, konta ftp oraz bazy mySQL na potrzeby serwisów Republiki i przyszłych inicjatyw. To również miejsce na archiwizację dotychczasowego dorobku, w tym forum, do którego zamieścimy link a ramach FC.

Republika Bialenii posiada serwer na myDevil, domenę bialenia.org.pl — udostępnienie jej władzom KS to oddanie ich w zarząd. Od nas, po dyskusji, będzie zależało, czy je utrzymujemy, czy likwidujemy. O ile mniejszy problem jest z serwerem - można zrezygnować po zakończeniu okresu na jaki jest zakupiony, tak w przypadku domeny będzie to kwestia do dyskusji.

Działalność Protektoratu odbywać się będzie w ramach sarmackich systemów informatycznych, w tym DSG. W razie ewentualnego rozwodu materiały do DSG wprowadzone, w DSG pozostaną. Natomiast nie - nie jest planowany rozwód. Liczę i wierzę, że jeśli Bialenia się będzie odradzać to w ramach Korony.

Hugo napisał(a):Chciałbym się także dowiedzieć na czym ma polegać opieka prawna i polityczna Sarmacji oraz jaki wpływ na Bialenię będzie mieć prawodawstwo sarmackie. Z jednej strony Republika Bialenii staje się Protektoratem, z czego jakby wywodzi się ta opieka, jednak z drugiej - władzę sprawuje Książę Sarmacji (tak, wiem jakie jest sformułowanie słowne). Nie chcę tutaj zadawać pytań sugerujących (zwłaszcza, że ostatnimi czasy różnie się u nas na nie reaguje), dlatego proszę po prostu o przedstawienie wizji tej opieki.

Opieka owa to innymi słowy władztwo. Prawodawstwo sarmackie będzie w Bialenii pełniło rolę analogiczną do roli jaką pełni w samorządach istniejących obecnie - zatem nadrzędną wg hierarchii źródeł prawa. Innymi słowy - Bialenia będzie działała na mocy i w granicach sarmackiego porządku prawnego, a tam gdzie będzie to wymagane będzie dokonywała dostosowań swojego prawa do prawa KS.

Hugo napisał(a):I jedna uwaga szczegółowa - chciałbym także dowiedzieć się czy na podstawie § 3 niniejszego traktatu obejmie także pewną personę, która wysunęła kretyńskie żądania wobec Teutonii. Nie czy "by mogła", tylko wprost - czy jest w tym gronie. Nie wiem, jak ona się teraz nazywa i nawet nie chcę wiedzieć, ale myślę, że jeśli nie WKM, to Służby Dyplomatyczne wiedzą lub mogą dowiedzieć; tytułowała się "carycą" i wieloma innymi "władcami wszechświata".

Zapewniam, że w mojej przytomności ta osoba nie uzyska sarmackiego obywatelstwa. Właśnie z uwagi na swe przeszłe, wysoce szkodliwe, wypowiedzi. Oczywiście dopuszczam możliwość, iż ktoś się zmienił, odbył pokutę, etc., ale też jednak jestem realistą. Takie osoby jak AIDS czy Zanik obywatelstwa KS z moich rąk by nie otrzymały.

piwniczak napisał(a):W kałuży krwi swoich politycznych przeciwników? ;)

Moi polityczni przeciwnicy w większości mają błękitną krew w swych żyłach, diuku ;)

piwniczak napisał(a):Trochę smuci ten brak debaty w Sejmie nad traktatem.

Nie z mojej, jak sądzę, strony.

piwniczak napisał(a):Jeśli dobrze rozumiem, to Bialenia staje się prowincją bez praw prowincji? A raczej takim Baridasem, któremu wydaje się, że jest odrębnym państwem stowarzyszonym w Koronie, ale gorzej, bo bez praw prowincji? Tak to w skrócie widzę.

Bialenia staje się Protektoratem, terytorium zależnym Księstwa Sarmacji, lecz nie posiada statusu, ani uprawnień, samorządów w rozumieniu sarmackich prowincji. Zostawiona jest jednak furtka, która pozwala dążyć do tego stanu prawnego i go ewentualnie osiągnąć. Na ten jednak moment Bialenia zostaje otoczona opieką i ma okazję się zregenerować pod troskliwym okiem sarmackiego państwa.

piwniczak napisał(a):Enigmatycznym wydaje mi się zapis paragrafu 2, ust. 5 — Władze Republiki Bialeńskiej w przeciągu trzydziestu dni od wejścia niniejszej Umowy w życie podejmą działania by dostosować prawo Republiki Bialeńskiej do porządku konstytucyjnego Księstwa Sarmacji. Czyli w zasadzie co? Samo stwierdzenie "podejmą działania" jest moim zdaniem bardzo nietrafiony, bo brzmi to tak, że w sumie to jak się dostosują, to się dostosują, a jak nie to trudno. Gdyby zobowiązały się dostosować w ciągu 30 dni... a tak? Równie dobrze można by to skreślić.

Taki tekst został wynegocjowany i podpisany. Jest on miękkim zobowiązaniem władz Republiki/Protektoratu do podjęcia działań zmierzających do dostosowania. Proszę przy tym pamiętać, że nie jest tak, że jeśli nie dostosują to trudno, bowiem w KS, więc i w Protektoracie, obowiązywać będzie hierarchia źródeł prawa znana z sarmackiej Konstytucji, i jest też taki organ jak Trybunał Koronny. Intencją negocjatorów nie jest, nie było i nie będzie narzucanie rozwiązań naszym partnerom, a raczej miękkie ich zachęcanie do działania. To, naszym zdaniem, zda egzamin lepiej niż przymus, mniej lub bardziej otwarcie wyrażony.

piwniczak napisał(a):Nie podoba mi się, że powoli stajemy się szalupą, w której coraz więcej niezdolnych do samodzielnej egzystencji, a coraz mniej chętnych do wiosłowania. Inna sprawa, że choroby się rozprzestrzeniają, zapasy kurczą, a wyporność łodzi nie jest nieskończona.

Z jednej strony obawy te rozumiem, z drugiej dostrzegam w tej sytuacji kilka okazji. Po pierwsze wzmacniamy swoją demografię. Po drugie wzbogacamy swoją kulturę społeczną i polityczną. Po trzecie możemy czerpać z doświadczeń innych i z nimi rozmawiać o tym co doprowadziło do kryzysu u nich i samemu takich problemów unikać. W końcu też mamy unikalną okazję by zadbać o te osoby i pokazać im, że mimo, że nie urodziły się w Księstwie, to Księstwo może być ich nowym domem, który będą mogły budować. Nie chcę tu odwoływać do realnych sporów o imigrantach, itd. ale jestem przekonany, że mądra polityka społeczna w tym wymiarze może przynieść i przyniesie wymierne korzyści.

piwniczak napisał(a):Tak tylko dzielę się przemyśleniami. Abstrahując jednocześnie od tego, że Bialenia raczej nie jest zbyt dobrym partnerem, jeśli spojrzeć na jej stabilność wewnętrzną, a także mojego osobistego stosunku do Bialenii.

Bialenia, jedno z największych i najaktywniejszych państw v-świata, zderzyło się z niewidzialną ścianą. Poznając przyczyny tego unikamy ich. Wyciągając rękę do tych, którzy wciąż są, mamy szanse wzbogacić nasze społeczeństwo. Księstwo Sarmacji to ostoja. Dla wielu. Nie wstydźmy się tego.

O cztery. Z uwagi na chęć zabrania głosu w sprawie.

Niezwykle wybiórczo Pan wicemarszałek do swej roli podchodzi. Jak nie ma nic do powiedzenia to debaty nie inicjuje. Jak jednak chce coś wtrącić to wydłuża debatę o 4-5 dni. Jak składa swój projekt to od razu kieruje pod obrady, jak kierują inni, to umywa ręce. Słabe. Ale dziękuję za odpowiedź. Czekam z niecierpliwością na Wasz głos w sprawie.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
 

Re: Wniosek o wyrażenie zgody na ratyfikację traktatu [KS-RB

Postprzez KJAF 17 wrz 2018, o 16:12

Darujecie sobie dalsze przytyki, czy jednak mam pisać o braku kultury i szacunku czy o tym, że przynajmniej nie zlewam petentów jak Wy, bo pizza i serial są ważniejsze?
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
 

Re: Wniosek o wyrażenie zgody na ratyfikację traktatu [KS-RB

Postprzez Cudzoziemiec 1 17 wrz 2018, o 16:18

Konrad Jakub napisał(a):Darujecie sobie dalsze przytyki, czy jednak mam pisać o braku kultury i szacunku czy o tym, że przynajmniej nie zlewam petentów jak Wy, bo pizza i serial są ważniejsze?

Tak, bo rzuć pan real świat się wali. Co do kultury i szacunku to jest pan ostatnią osobą, od której lekcje będę brał.

Ps. co do zlewania... 8 dzień mija. Ale ja poczekam jeszcze chwilę.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
 

Re: Wniosek o wyrażenie zgody na ratyfikację traktatu [KS-RB

Postprzez KJAF 18 wrz 2018, o 11:10

Więc proszę poczekać i zrozumieć wreszcie, że inne osoby też mają real.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
 

Re: Wniosek o wyrażenie zgody na ratyfikację traktatu [KS-RB

Postprzez Kolo 21 wrz 2018, o 17:25

Wasza Książęca Mość,
Wysoka Izbo!

W związku z upływem terminu pierwszego czytania zarządzam, trwające trzy dni, głosowanie nad zgodą na ratyfikację

Obrazek
Avatar użytkownika
Królestwo Hasselandu
Kościół Diuczej Wiary
 

Re: Wniosek o wyrażenie zgody na ratyfikację traktatu [KS-RB

Postprzez KJAF 21 wrz 2018, o 19:52

Panie Wicemarszałku,

pierwsze czytanie jeszcze się nie skończyło.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
 

Re: Wniosek o wyrażenie zgody na ratyfikację traktatu [KS-RB

Postprzez KJAF 22 wrz 2018, o 13:43

Wobec tego, że planowałem odpisać w terminie trwania debaty, ale zarządzono głosowanie przed jej formalnym zamknięciem mimo braku upływu terminu, oddaję głos przeciw bez uzasadnienia.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
 

Re: Wniosek o wyrażenie zgody na ratyfikację traktatu [KS-RB

Postprzez Kolo 25 wrz 2018, o 09:44

Wasza Książęca Mość,
Wysoka Izbo!

Wobec upływu terminu przewidzianego na drugie czytanie podsumowuję głosowanie oraz stwierdzam, że Sejm wyraził zgodę na ratyfikację Umowy pomiędzy Księstwem Sarmacji a Republiką Bialeńską
o otoczeniu opieką Republiki Bialeńskiej.

Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Królestwo Hasselandu
Kościół Diuczej Wiary
 

Re: Wniosek o wyrażenie zgody na ratyfikację traktatu [KS-RB

Postprzez Remigiusz L. 25 wrz 2018, o 15:26

Wysoka Izbo,

Zgodnie z decyzją Sejmu wydałem akt ratyfikacji traktatu oraz przekazałem go przedstawicielom Republiki Bialenii.
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Namiestnik Starosarmacji
El Dictatore del Distrito de Tropicana
Obrazek
Avatar użytkownika
 

Poprzednia strona

Powrót do Sala głosowań Sejmu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość