Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Wybór Prefekta Generalnego [05.09]

Miejsce głosowania nad projektami ustaw i uchwał

Wybór Prefekta Generalnego [05.09]

Postprzez Helwetyk 2 wrz 2018, o 13:04

Wasza Książęca Mość,
Wysoka Izbo!

W ogłoszonym naborze na urząd Prefekta Generalnego wpłynęła jedna kandydatura, p. Michała Franciszka Lubomirskiego-Lisewicza. Zarządzam wysłuchanie kandydata do dnia 5 września 2018 r., godziny 14.30. W tym czasie posłowie na Sejm mogą zadawać pytania kandydatowi.

Jednocześnie informuję, że zgodnie z art. 5 ust. 3 Regulaminu Sejmu Marszałek Sejmu może skrócić wysłuchanie kandydata po upływie co najmniej 48 godzin od chwili jego zarządzenia, na wniosek Rady Ministrów lub co najmniej jednej trzeciej posłów, albo w przypadku, gdy żaden poseł nie wypowiedział się przez co najmniej 24 godziny.

Obrazek
(—) Helwetyk Romański, Namiestnik Palatynatu Leocji
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Kościół Diuczej Wiary

Re: Wybór Prefekta Generalnego [05.09]

Postprzez Cudzoziemiec 1 2 wrz 2018, o 17:20

Wysoka Izbo.
Szanowny Kandydacie.

Cieszę się, iż nowa krew napływa także to tak zastanej w działaniu instytucji jak Prefektura Generalna. Niemniej, proszę mnie źle nie zrozumieć, mam kilka pytań i wątpliwości, które mam nadzieję Szanowny Kandydat rozwieje.

Po pierwsze — chciałbym zapytać o wizję prowadzenia i działania tak istotnej instytucji jak Prefektura, jak sobie Kandydat swoją przyszłą rolę wyobraża?
Po drugie — jest Szanowny Kandydat jednym z multiobywateli wirtualnego świata. Jaką mamy pewność, iż angażując się w istotnych instytucjach Księstwa Sarmacji to właśnie w jego interesie będzie Kandydat działał?
Po trzecie — relatywnie niedawno był Szanowny Kandydat przymierzany do roli ambasadora RON w Księstwie Sarmacji. Czy coś się na tym odcinku zmieniło?
Po czwarte — jak wygląda, i jak ją oceniacie, Wasza znajomość prawa Księstwa Sarmacji - nie tylko ustawy o prefektach, ale i Kodeksu postępowania przed TK, Kodeksu sprawiedliwości i innych przepisów?

Proszę nie mieć mi za złe stawianych pytań, proszę o odpowiedź. A Pana Marszałka proszę o czujność i przedłużenie debaty gdyby była taka potrzeba.

Postprzez Michał F. Lubomirski 3 wrz 2018, o 12:56

RCA napisał(a):
Wysoka Izbo.
Szanowny Kandydacie.

Cieszę się, iż nowa krew napływa także to tak zastanej w działaniu instytucji jak Prefektura Generalna. Niemniej, proszę mnie źle nie zrozumieć, mam kilka pytań i wątpliwości, które mam nadzieję Szanowny Kandydat rozwieje.

Wasza Książęca Mość!
Oczywiście, jak najbardziej rozumiem obawy.

Po pierwsze — chciałbym zapytać o wizję prowadzenia i działania tak istotnej instytucji jak Prefektura, jak sobie Kandydat swoją przyszłą rolę wyobraża?

Jako członek Rady Ministrów chciałbym napisać projekt zmiany ustawy prefektach. Chodzi mi o sprawę, o jakiej WKM do mnie pisał, czyli odwoływanie Prefekta Generalnego przez Sejm. A jeśli chodzi o pracę w Prefekturze, to w tym projekcie bym umieścił obowiązek regularnego składania raportów (albo publikowania „Biuletynu Informacyjnego Prefektury Generalnej”) np. co miesiąc i np. co tydzień jak coś się dzieje. Tak poza tym, należałoby kontrolować posty czy artykuły i nie dopuszczać do spamowania.

Po drugie — jest Szanowny Kandydat jednym z multiobywateli wirtualnego świata. Jaką mamy pewność, iż angażując się w istotnych instytucjach Księstwa Sarmacji to właśnie w jego interesie będzie Kandydat działał?

Tak, rozumiem, jest to aspekt niekorzystny. Trzebaby w takim przypadku mi zaufać, a w razie czego zwolnić. A ja, gdybym nie podołał, bym się podał do dymisji. Mam oczywiście nadzieję, że do tego nie dojdzie i dam radę. Najtrudniejszą dla mnie sytuacją byłoby prowadzenie postępowania​ przeciwko obywatelowi RON. Musiałbym postąpić sprawiedliwie, ale wiadomo, jak to bywa.

Po trzecie — relatywnie niedawno był Szanowny Kandydat przymierzany do roli ambasadora RON w Księstwie Sarmacji. Czy coś się na tym odcinku zmieniło?

Na chwilę obecną, nie wiem, jak się toczą sprawy. Jak na razie, nie wycofywałem kandydatury. Wiem, że łączenie różnych stanowisk jest nie korzystne. Także dla człowieka na tych stanowiskach.

Po czwarte — jak wygląda, i jak ją oceniacie, Wasza znajomość prawa Księstwa Sarmacji - nie tylko ustawy o prefektach, ale i Kodeksu postępowania przed TK, Kodeksu sprawiedliwości i innych przepisów?

Cóż, trochę czytałem, ale sądzę, że nie jest to jakaś wybitna znajomość. Zapewne jest to za mała ilość na to stanowisko...

Proszę nie mieć mi za złe stawianych pytań, proszę o odpowiedź. A Pana Marszałka proszę o czujność i przedłużenie debaty gdyby była taka potrzeba.

Jak najbardziej rozumiem wątpliwości.
Prócz mnie, niestety, nikt się nie zgłosił. Jeśliby ktoś się zgłosił, kto miałby lepsze predyspozycje, to ustąpię. Sądzę, że nie jestem do tego najodpowiedniejszą osobą (jako obywatel RON).
(-) Michael Franciscus Lubomirski-Lisewicz

Ambasador Rzeczypospolitej Obojga Narodów
Minister Finansów Starosarmacji
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Postprzez Remigiusz L. 5 wrz 2018, o 17:34

Wasza Książęca Mość,
Wysoka Izbo,

Popieram kandydaturę. Patrząc na ostatnich prefektów, myślę, że lepsza aktywność niż doskonała znajomość prawa. Jak mówi stare pirackie przysłowie, lepiej popełniać błędy niż nic nie robić.
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Namiestnik Starosarmacji
El Dictatore del Distrito de Tropicana
Obrazek

Postprzez KJAF 6 wrz 2018, o 17:56

Zarządzam głosowanie które potrwa pięć dni. Wymagana jest większość 2/3 głosów.

Link do panelu: http://www.sarmacja.org/sejm/glosowanie/675

Postprzez Cudzoziemiec 1 10 wrz 2018, o 06:23

Wysoka Izbo.

Informacyjnie, z racji trwającego głosowania: kandydat na Prefekta Generalnego został właśnie przedstawiony, i przedłożył stosowne listy polecające, jako ambasador JKM Augusta V, Króla Rzeczpospolitej Obojga Narodów, w Księstwie Sarmacji. Został w tej roli przez nas przyjęty i rozpoczął swą misję.

Postprzez KJAF 11 wrz 2018, o 12:53

W związku z oddaniem głosu przez wszystkich posłów, skracam głosowanie.

Stwierdzam, że Sejm jednogłośnie wybrał kandydata na urząd Prefekta Generalnego.

Uchwała w Dzienniku Praw: http://prawo.sarmacja.org/akt,10381.html

Powrót do Sala głosowań Sejmu