Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Orędzie inauguracyjne Księcia Roberta Fryderyka

Miejsce głosowania nad projektami ustaw i uchwał

Orędzie inauguracyjne Księcia Roberta Fryderyka

Postprzez Cudzoziemiec 1 10 sie 2018, o 08:35

Wasza Książęca Wysokość Marszałku,
Wasza Książęca Wysokość,
Szanowni Posłowie,

swoje prace zainaugurował Sejm LVII kadencji. Od Was zależeć będzie, w dużej mierze, jaką Sarmację po sobie zostawicie za trzy miesiące. Na wstępie pozwólcie zatem, że złożymy Wam najserdeczniejsze gratulacje z okazji wyboru na Posłów, ale i życzenia sukcesów i roztropności, którym ufamy, iż kierować się w codziennej pracy swojej będziecie.

Z różnych stron świata wirtualnego dochodzą nas głosy o erozji systemu mikronacyjnej zabawy, i jest ta erozja niewątpliwa. Problemy, które dziś dotykają Królestwo Dreamlandu, Republikę Bialeńską, Monarchię Austro-Węgierską, czy każdy inny kraj naszego uniwersum, to problemy, które dotykają także Księstwo Sarmacji i Królestwo Baridasu. Bez wątpienia znajdujemy się w dziejowej chwili, której przegapić nie możemy, a która jest ostatnim momentem na to by dokonać naprawy tego co nas przez minionych szesnaście lat budowało i wpływało na nasze żywota.

O Sarmacji mówiło się i mówi, że jest największym krajem wirtuala. Jednak coraz rzadziej słyszymy, że jest najwspanialszym. I nie dziwimy się temu. Bo Sarmacja już dawno najwspanialszym krajem nie jest. Dzisiejszy kraj jest podzielony. Wzajemne animozje, trudności komunikacyjne, wylewane żale, przypominane sobie wzajemnie potknięcia ... zastąpiły to co było w Sarmacji piękne — zachwyt nad tym, że tworzymy coś nowego, wzajemną pomoc, radość i dumę. Chcielibyśmy by niedawna szesnasta rocznica powstania naszego kraju, inauguracja Sejmu LVII kadencji, wybór nowego Kanclerza, i swoiste przesilenie, w którym się znaleźliśmy, stały się przyczynkiem do tego by budować Sarmację taką jaką pamiętamy — dumną swoimi mieszkańcami, pełną kreatywnych ludzi i wzajemnej pomocy. Stać nas na to, musimy jedynie zdać sobie sprawę z tego, że kłótnie, szarpanie się i animozje do niczego nas nie prowadzą. Wiemy, że to jest trudne. Wiemy po swoim przykładzie. Wiemy, że sami mamy problem z przełamaniem tego fatum, tych emocji, tego... braku zaufania. Wiemy o tym, ale tym bardziej czujemy się zdeterminowani nad tym pracować, i o taką zmianę prosić także Was.

Według Konstytucji Książę Sarmacji jest symbolem jedności narodu. To słuszne założenie, słuszne oczekiwanie. Pomóżcie nam się nim stać, wspierajcie nas w tej codziennej pracy, a my na pewno wesprzemy Was, w codziennej żmudnej pracy sejmowej.

Wraz z wyborem nowego Sejmu Sarmaci wybrali swego nowego Kanclerza. Ten zaś skompletował nową Radę Ministrów. Mamy od paru dni sytuację, której dawno w naszym kraju nie było. Mamy młodego stażem Kanclerza i równie młodą stażem Radę Ministrów. Czas na nowe otwarcie, na nową energię, na zmiany. I dlatego z tego miejsca apelujemy do Was, Posłów, o wsparcie nowego Kanclerza i Rady Ministrów. Dajmy im działać, zmieniać Sarmację na swoją modłę. Nie bądźmy hamulcowymi a raczej recenzentami. Nie uprawiajmy krytykanctwa, a raczej krytykę konstruktywną. Nie odpychajmy ich od siebie, a oferujmy pomoc i naszą wiedzę wraz z doświadczeniem. Pomagajmy, nie przeszkadzajmy. Nie stać nas na nic innego.

Miniona kadencja Sejmu pokazała, że współpraca na linii Sejm-Książę/Marszałek Sejmu-Książę może być współpracą owocną, ułożoną i wspierającą się. Taką samą współpracę oferujemy Wam zatem dziś. Jesteśmy tu dla Was, jesteśmy dla Sarmatów. Drzwi Pałacu Książęcego pozostają otwarte i ufamy, że z nich skorzystacie gdybyście potrzebowali. Chcemy wierzyć, że umiemy wyjść na przeciw trudności, a pierwsze z jakimi się musimy zmierzyć to te wynikające z naszych wzajemnych relacji i kontaktów. Wiemy, iż naprawę kraju musimy rozpocząć od siebie. Dlatego też pragniemy przeprosić tych z Was, których uraziliśmy, czy wobec których zachowaliśmy się niegodnie w minionych miesiącach — tu szczególnie JKW Tomasza Ivona Hugona, czy Wielmożnego Konrada Jakuba Arpeda-Friedmana. Chcemy oczyścić nasze relacje, i o to samo prosimy Was. Sarmację mamy jedną.

W planach Dworu nie ma na nadchodzącą kadencję wielu projektów, które miałyby diametralnie zmieniać Nasze Księstwo. Na pewno zwrócimy się do Was i Sejmu z prośbami o zmiany dotyczące heroldii, na pewno mogą się zdarzyć, że poprosimy o pewne kosmetyczne poprawki w rozporządzeniach, które dotąd były przez nas wydane. Na pewno także zwrócimy się do Sejmu z prośbą o zgody na ratyfikację nowych traktatów. Mamy przeto nadzieję, że nasza współpraca będzie owocna.

Życzymy Wam wytrwałości, zadowolenia z owoców Waszej ciężkiej pracy i sukcesów. Nie bójcie się podejmować decyzje, które mogą zmienić Sarmację, którą dziś znamy. Bądźcie odważni.


Obrazek
Avatar użytkownika
 

Powrót do Sala głosowań Sejmu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość