Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Kandydatura na ATK: Konrad Jakub

Miejsce głosowania nad projektami ustaw i uchwał

Moderator: Prezydium Sejmu

Kandydatura na ATK: Konrad Jakub

Postprzez KJAF 31 paź 2018, o 20:27

Rozpoczynam debatę nad kandydaturą Konrada Jakuba na Asesora Trybunału. Potrwa ona do końca 3 października.

Informacja porządkowa nr 1:

Regulamin Sejmu mówi o dyskontynuacji projektów ustaw i uchwał, natomiast procedura wyboru asesorskiego określona jest jako osobny tryb. Projekt uchwały zaś sporządza się po zakończeniu debaty nad kandydaturą. Wobec tego ewentualne zakończenie kadencji Sejmu nie powinno kończyć procedury wybory asesora.

Informacja porządkowa nr 2:

Jako poseł nie mogę pełnić urzędu ATK. Teoretycznie po wyborze powinienem zrezygnować z mandatu poselskiego i urzędu Marszałka Sejmu. W związku jednak z końcówką kadencji Sejmu, nie trzeba tego robić — wystarczy datę wejścia uchwały w życie ustalić już po zakończeniu kadencji Sejmu.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Re: Kandydatura na ATK: Konrad Jakub

Postprzez KJAF 31 paź 2018, o 20:31

Jako zaś kandydat na nowy urząd:

księciem nie zostałem, do polityki centralnej mieszać się nie chcę, nawet do tego stopnia, że nie startuję w wyborach do Sejmu (na Kanclerza też nie zamierzam, to samo tyczy się objęcia fuchy w Rządzie).

Trybunał natomiast to trochę inna para kaloszy. Dodatkowo, nie muszę specjalnie rezygnować z aktywności w samorządzie, ponieważ posada ATK różni się trochę od roboty w rządzie czy jako książę. Widać natomiast duży niedobór asesorów i kolejne już paraliże wywołane brakiem rąk do pracy.

Dlatego podjąłem decyzję o aplikacji na stanowisko. Robotnicy u pana żniwa jak widać potrzebni, ja natomiast mam i czas, i umiejętności, a także niezbędne doświadczenie (m.in. byłem Marszałkiem TK). Wymogi wszystkie spełniam, na prawie sarmackim się znam, na realnym coś tam coś tam też potrafię. Myślę że próbować aplikować warto, a nawet trzeba. No i stęskniłem się za popijawami w szatniach trybunalskich.

Czekam na pytania od Państwa.

Postprzez KJAF 2 lis 2018, o 22:50

Na podstawie art. 5 ust. 3 Regulaminu Sejmu skracam pierwsze czytanie.

Przystępujemy do drugiego czytania.

Zarządzam trzydniowe głosowanie nad kandydaturą.

Link do panelu: http://www.sarmacja.org/sejm/glosowanie/680
Wymagana większość wynosi 2/3.

Projekt uchwały poniżej. Vacatio legis potrwa do 6 listopada, do tego czasu powinniśmy mieć już zebrany Sejm na obrady. Jeżeli będzie zaś opóźnienie jedno, lub nawet dwudniowe, nie zrobi to większej różnicy dla Sejmu gdyż tyle czasu możemy zostać bez Marszałka. Ewentualnie, po prostu przez ten czas nie obejmę skutecznie stanowiska ATK i poczekam aż wygaśnie mi mandat poselski lub się go zrzeknę jeżeli i taka potrzeba zajdzie.

§ 1.

Na podstawie art. 32ha. ust. 2. Konstytucji Księstwa Sarmacji, Sejm wybiera

JKM Konrada Jakuba (AF891)

na stanowisko Asesora Trybunału Koronnego, na czteromiesięczną kadencję.

§ 2.

Uchwała wchodzi w życie z dniem 6 listopada 2018 roku.

Postprzez KJAF 3 lis 2018, o 14:37

W związku z oddaniem głosu przez wszystkich posłów skracam głosowanie.

4 posłów głosowało za, 1 się wstrzymał. Stwierdzam, że Sejm wybrał kandydata na stanowisko.

Uchwała została opublikowana w DP i wejdzie w życie z dniem 6 listopada: http://prawo.sarmacja.org/akt,10476.html

Powrót do Sala głosowań Sejmu