Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Zapytanie

Dział urzędowy. Miejsce składania skarg i wniosków oraz podpisywania umów. Tutaj możesz złożyć wniosek o obywatelstwo baridajskie

Zapytanie

Postprzez Jul 29 lip 2020, o 17:30

Szanowna Pani Prezydent,

zaniepokojona sytuacją związaną z wyborami, chciałabym zapytać o udział Pani Prezydent w całej tej aferze i jej stosunek do działań członków Rodu. Przyznam, że oczekuję na jakieś publiczne wyjaśnienie.

Pozdrawiam,
Jul
Juliette Alatriste
Rada Ministrów
Królestwo Baridasu

Re: Zapytanie

Postprzez OlaChojnacka 29 lip 2020, o 20:41

Bardzo przepraszam, że w ten sposób (w czyimś temacie, bez ściany tekstu, jak to niektórzy robia, itp.) - zwyczajnie ta cała sytuacja rani mnie psychicznie.
Odpowiem więc na kilka pytań, które ktoś mógłby mi zadać:

Czy nie zgłosiłam faktu pobierania danych przez Księcia do Prefektury? TAK
Czy brałam udział w żonglerce głosami poprzez przyjmowanie instrukcji od Księcia bądź sugerując się jego przeciekami? NIE, głosowałam już w sobotę, nieco przed 1 w nocy, i w razie wątpliwości Trybunału Koronnego posiadam zrzut ekranu, który może o tym (jeśli odpowiednio potraktowany*) poświadczyć. Głosowałam zgodnie ze swoim sumieniem, nie działając na podstawie żadnych instrukcji.
Czy zyskałam coś na w/w żonglerce? TAK, ale gdybym się do sejmu nie dostała, to nic by się (dla mnie) nie stało - nie miałam złudzeń, że mam jakieś poza-gryfie poparcie, ostateczny wynik potraktowałam więc jako prezent od losu. A surprise, to be sure, but a welcome one.

Jedyne co mi pozostaje to przeprosić wszystkich, którzy mi kiedykolwiek zaufali. I wiem, że wiele osób mi nie uwierzy, ale pozostaje mi jedynie mieć nadzieję.

EDIT: w sprawie zwołania sejmu - tak, pierwotnie nie planowałam tego robić, ale zadziałały tu sprzeczne poczucia przynależności. Ludzie raczej wolą osoby które są bardziej dobre dla nich, ot co.
Ale nie był to mój pomysł.

*mam na myśli czytanie metadanych, o ile są; mogę też udostępnić skrinszot pokazujący systemową godzinę wykonania zrzutu ekranu.
Obrazek
(-) mgr Ola Kaarina Isadora Helyanve van Hälsing-Scraw de Cubalibre-Adamas et Marcjan-Chojnacka von Hippogriff
Prezydentka Republiki Baridas, tamże Kwestorka, Cesarzowa Tuolelenkki, Arcyksiężna Egerloon, Diuczessa Jajeczka, Baronowa Sint Arco, Baronessa w Sarmacji, Hrabina Litawy, Szlachetna Dama w Ardemii, Lady Admiralicji.
Królestwo Baridasu
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez Jul 30 lip 2020, o 18:53

Mamy całkiem poważne zachwianie autorytetów i wartości :/

Czyli, jak rozumiem - Pani Prezydent była biernym obserwatorem?

I co dalej? Zamierza Prezydent odbudować wizerunek i budować Baridas?
Juliette Alatriste
Rada Ministrów
Królestwo Baridasu

Postprzez OlaChojnacka 30 lip 2020, o 21:24

Jul napisał(a):Mamy całkiem poważne zachwianie autorytetów i wartości :/

Niektórzy zachowują się, jakby żaden inny Książę ich nie zdradził. Wieszczą koniec v-świata.
Mnie - jako mieszkance KS - znacznie bardziej ubliżył przepad.

Jul napisał(a):Czyli, jak rozumiem - Pani Prezydent była biernym obserwatorem?

Zgadza się. Patrzyłam sobie na discorda, i myślałam "FIG se wrzuca jakieś dane hehe, pewnie podejrzał albo może co, meeeeh".

Jul napisał(a):I co dalej? Zamierza Prezydent odbudować wizerunek i budować Baridas?

Ja nie zamierzałam w razie czego rezygnować z Baridasu. Na pewno po zakończeniu działań PRON - co musi nastąpić po unormowaniu się sytuacji - będę chciała pochylić się nad czymś, czego brak u mnie moi adwersarze z rodu at Aterów wytykali palcami - nagrodzenie zasłużonych obywateli. Oczywiście nic nie zadoścuczyni mojej indolencji w tej kwestii - ale sumienie podpowiada mi, że nadal należy to zrobić. To znajduje się na mojej Liście Do Zrobienia.

Ponad to, zamierzam w najbliższym czasie rozpocząć temat podatków - po zmianie ustroju nie ma odnośnego prawa, a chciałabym, aby to Obywatele zdedycowali, czy podatki maja być, oraz jakie. Jest też wiele innych tematów, które wymagają omówienia.

Cóż, odbudowanie mojego wizerunku będzie bardzo trudne - o ile przyjmiemy, że w ogóle jakikolwiek miałam.
Ostatnio jednak myslę sobie, że możę nie warto starać się być, jak osoby dla ciebie niemiłe i polubić swoje ograniczenia. Nie mozna mieć wszystkiego. Nie musimy papugować po innych, możemy iść własną drogą.

Na pewno mogę obiecać, że ja nigdy nie pójdę w ślady mojego v-syna i nie będę próbowała w nieczysty sposób załatwić czegoś dla siebie lub moich przyjaciół. I jeśli po zakończeniu mojej kadencji Baridajczycy pokaża mi czerwoną kartkę - to przyjmę to z pokorą.
Obrazek
(-) mgr Ola Kaarina Isadora Helyanve van Hälsing-Scraw de Cubalibre-Adamas et Marcjan-Chojnacka von Hippogriff
Prezydentka Republiki Baridas, tamże Kwestorka, Cesarzowa Tuolelenkki, Arcyksiężna Egerloon, Diuczessa Jajeczka, Baronowa Sint Arco, Baronessa w Sarmacji, Hrabina Litawy, Szlachetna Dama w Ardemii, Lady Admiralicji.
Królestwo Baridasu
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Powrót do Kuria